АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Види господарських договорів

Читайте также:
  1. А) традиційний порядок укладання господарських договорів.
  2. Валові збори продукції сільськогосподарських культур СК «Агробізнес»
  3. Види господарських договорів
  4. Види господарських зобов'язань
  5. Види господарських зобов'язань І
  6. Види господарських зобов’язань
  7. Види господарських правовідносин
  8. Види господарських правовідносин
  9. Види господарських товариств
  10. Види господарських товариств
  11. Види господарських товариств

ТЕМА 12. ГОСПОДАРСЬКИЙ ДОГОВІР: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, УКЛАДЕННЯ, ЗМІНА ТА РОЗІРВАННЯ

 

1. Поняття господарського договору

2. Види та функції господарських договорів

3. Зміст господарських договорів

4. Укладення, зміна та розірвання господарських договорів

 

Правова основа: ЦК (Зобов’язання, Цивільно-правовий договір), ГК (Розділи 4, 6), Закони про окремі види господарської діяльності (Про інвестиційну діяльність, Про ЗЕД, Про концесійну діяльність), у яких визначають особливості відповідних договорів; ГПК, який містить положення про врегулювання розбіжностей, які виникають при укладанні господарських договорів, їх виконанні та розірванні, а також регулює процесуальні відносини щодо розгляду господарських спорів із цього приводу; підзаконні НПА,зокрема, Постанови КМУ про затвердження типових договорів, акти інших органів, у тому числі нормативні акти колишнього СРСР.

 

Поняття господарського договору

Відповідно до ст. 179 ГК майново-господарські зобов’язання, які виникають між СГ або між СГ і негосподарюючими суб’єктами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов’язаннями.

Господарський договір – це засноване на згоді сторін та зафіксоване у встановленій законом формі зобов’язальне правовідношення між учасниками господарських відносин, змістом якого є взаємні права та обов’язки сторін у сфері господарювання.

Ознаки господарських договорів:

1. спеціальний (обмежений) суб’єктний склад таких договорів (ст. 175, 176 ГК)

2. безпосередній зв’язок з господарською діяльністю і спрямованість договору на досягнення певних господарських або комерційних результатів.

3. обмеженість сторін договору безліччю імперативних правил, встановлених законодавством, яке визначає спеціальний порядок укладання договору або обмежує свободу сторін щодо визначення умов договору (напр., типові договори) на відміну від цивільно-правових договорів.

4. наявність організаційних елементів у процесі укладання господарських договорів, (наприклад, контракт на поставку продукції для задоволення державних потреб повинен відповідати конкретному державному замовленню, або при укладанні договору банківського рахунку СГ зобов’язаний повідомити про це податкові органи; або засновницький договір, крім майнових відносин, регулює управлінські відносини).

 

Господарський договір повинен бути виражений в об’єктивній формі, доступній для сприйняття його умов, змісту як самими сторонами, так і третіми особами. За загальним правилом це проста письмова форма. У ряді випадків закон передбачає обов’язковість нотаріального посвідчення таких договорів і державної реєстрації.

 

Види та функції господарських договорів

Види господарських договорів

1. залежно від строку дії:

- довгострокові

- середньострокові

- короткострокові

- разові

 

2. за економічним змістом:

- договори на реалізацію майна (договори купівлі-продажу, поставки)

- договори на передачу майна у користування (договори концесії, оренди, лізингу, угоди про розподіл продукції)

- договори підряду

- договори про надання послуг

- транспортні договори (перевезення вантажів, експлуатація залізничних під’їзних колій)

 

3. за регулятивними функціями:

- попередні та основні

- генеральні та поточні

 

4. залежно від юридичних підстав укладання:

- договори, які укладаються на основі державного замовлення, укладення яких для певних суб’єктів є обов’язковим

- договори, які укладаються на основі вільного волевиявлення СГ та їх господарських намірів

 


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)