Фаза дегідратації – це заповнення рани грануляціями та їх визрівання (шкіра навколо рани має звичайний колір, набряку не має, поверхня рани вкрита грануляціями яскраво - рожевого кольору).
Оснащення:
Фантом «Рана в стадії дегідратації».
Ємкості з - 1% розчином йодонату;
- мазями, емульсіями або лініментами.
2 лотки з 0,2% розчином хлорантоїну чи іншого дезінфектанту для використаного інструменту та матеріалу.
Стерильний ниркоподібний лоток зі стерильними марлевими серветками, кульками, 3 пінцетами, шпателем, який необхідно взяти зі стерильного столу корнцангом, що стоїть в ємкості з 6 % р-ном перекису водню.
Попередня підготовка:
Зручно розташувати фантом, ємкості з розчином йодонату та мазями, лотки для використаного матеріалу та інструментів.
Одягнути маску, гумові рукавички.
Перевірити дату та час накривання стерильного столу.
Відкрити стерильний стіл, на якому розташовані стерильні серветки, кульки, тампони, ниркоподібні лотки, пінцети, затискачі, шприці, ножиці тощо.
Взяти з ємкості з 6% р-ном перекису водню корнцанг.
Корнцангом взяти зі стерильного столу ниркоподібний лоток, не торкаючись його внутрішньої сторони і країв.
Покласти на лоток стерильний перев’язочний матеріал і пінцети таким чином, щоб один з них взяти рукою, не торкаючись лотка.
Поставити зручно лоток поруч з фантомом.
Закрити стерильний стіл.
Основні етапи виконання:
Взяти у ліву руку пінцет, що виступає над лотком, не торкаючись ні до чого рукою(далі лівий пінцет).
Взяти лівим пінцетом зі стерильного лотка в праву руку ще один пінцет (далі правий пінцет –ним працюємо в рані та поетапно змінюємо його).
Зняти з рани правим пінцетом серветку в напрямку уздовж рани від одного її кінця до другого. Покласти серветку в лоток «Використаний матеріал», а правий пінцет у лоток «Використаний інструмент».
Взяти наступний стерильний пінцет.
Лівим пінцетом взяти зі стерильного лотка марлеву кульку, змочити її в розчині йодонату (залишки йодонату видалити, притискаючи кульку до внутрішньої поверхні ємкості), перекласти в правий, обробити шкіру навколо рани, починаючи від країв та йдучи до периферії. Кульку викинути у лоток «Використаний матеріал».
Правий пінцет покласти на краї лотка упоперек, далі від себе.
Взяти лівим пінцетом зі стерильного лотка в праву руку шпатель. Лівим пінцетом звільнити край лотка від перев’язочного матеріалу, залишивши одну серветку, на яку нанести мазь за допомогою шпателя. Шпатель покласти на краї лотка «Використаний інструмент». Правою рукою взяти пінцет, який попередньо поклали на краї лотка.
Лівим пінцетом взяти серветку з маззю, перекласти її в правий та накласти на рану.
Лівим пінцетом взяти ще одну стерильну серветку, перекласти її в правий та накласти на рану поверх серветки з маззю.
Правий пінцет покласти в лоток «Використаний інструмент».
Взяти в праву руку шпатель, а лівим пінцетом взяти з лотка серветку та витерти шпатель від мазі.
Серветку викинути у лоток «Використаний матеріал», а шпатель та пінцет у «Використаний інструмент».
Закріпити серветки бинтовою або пластирною пов’язкою.
Використаний інструмент занурити в дезрозчин для подальшого ополіскування та замочування, використаний матеріал помістити в спеціальну ємкість для подальшої утилізації.
Примітка: У пацієнтів, у разі застосування клейових пов’язок, шкіру навколо рани обробляють пінцетом, яким зняли пов’язку за допомогою ватних кульок, змочених бензином чи ефіром від країв до периферії, а потім залишки бензину чи ефіру видаляють сухими кульками. Після цього пінцет вилучити.
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг(0.006 сек.)