АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция
|
Призначення та основні характеристики
Канат – спеціальна гнучка конструкція з дроту чи органічних волокон, який використовується на лебідках, підіймальних установках для з'єднання підйомної посудина з барабаном(нами) та для відкатки (переміщення) транспортних сосудів за допомогою лебідок та ін. На рис. 9 наведена будова канату, а на рис 10. форми поперечних перерізів промислових канатів.
Рис. 7. Будова канату
Рисунок 9. Форми поперечних перерізів промислових канатів.
Основним матеріалом для виготовлення канату є сталь, рідше капрон та інші синтетичні матеріали. З конопель і волокон виготовляють осердя сталевих канатів.
Дріт канатів, призначених для роботи в агресивних середовищах, покривають цинком. Розрізняють канати: кручені, некручені, плетені. За напрямом навивки виділяють канати правої та лівої, хрестової, паралельної, комбінованої навивок. Звивають дріт навколо осердя (сердечника) за одну операцію або в декілька шарів послідовно. Для захисту елементів канату від корозії використовують спеціальні мастила. Для цієї ж мети, а також підвищення зносостійкості сталевих канатів застосовують покриття з поліамідних смол. Термін служби канатів шахтних підйомів 1,5—3 роки.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Поиск по сайту:
|