|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Висновок. Вегетаційні досліди проводяться в штучних умовах, в вегетаційних судинах, в теплицях, оранжереях, вегетаційних будиночках
Вегетаційні досліди проводяться в штучних умовах, в вегетаційних судинах, в теплицях, оранжереях, вегетаційних будиночках, в фітотронах в агрономічно обгрунтованої обстановці, регульованою експериментатором. Вегетаційні досліди проводять з рослинами в вегетаційних будиночках під склом або плівкою, що дозволяє контролювати окремі життєзабезпечуючі фактори. Посудини для вегетаційних дослідів застосовуються з самих різних матеріалів: скла, глини, оцинкованого заліза, пластику і т. д. В якості субстрату (середовища) для рослин використовується вода, пісок, грунт, гравій і т.д. Експериментальними одиницями служать судини, що заповнюються піском, грунтом, торфом, перлітом або сумішами цих субстратів. Субстрат і його вологість, живильне середовище і освітленість можуть також складати досліджуваний фактор або варіанти досвіду. На цій підставі вегетаційні досліди з названим субстратом отримали назву водних, піщаних, грунтових, гравійних. У тепличних дослідах і при світокультурі експериментальними одиницями служать ділянки або грядки грунту для овочів, квітів і живців, а також стелажі, на яких розміщені корита з поживним субстратом для печериць, стелажі з пробірками, заповненими поживними середовищами для клонального розмноження суниці садової, і т. д. Штучні умови дають можливість виключити всі несприятливі не вивчаються фактори і виявити значення того чи іншого з них у можливо більш чистому вигляді, зробити розчленований аналіз, який у складній природній обстановці провести не можна. Досліди на штучних середовищах дозволили вирішити ряд дуже важливих питань, що відносяться до фізіології рослин. Цим методом встановлено значення різних елементів у харчуванні рослин, механізм їх надходження в рослини, концентрації, взаємодії, антагонізм іонів і т.д. Для водних культур розроблені штучні поживні середовища, що отримали назву розчинів В.Кнопа (див. додаток Є), К.А.Тімірязєва, Д.Н.Прянішнікова (див додаток В) та ін.. Вегетаційні досліди з грунтовими культурами наближаються до виробничих умов - використовуються для визначення вмісту в грунті доступних (засвоюваних) рослинам поживних речовин і т.д.
Список використаних джерел: 1. Авдєєв Ю.С. Агрокліматичний довідник. / Ю.С. Авдєєв. – С.: 2000, - 345 с. 2. Долгодворов В.Є. Рослинництво. / В.Є. Долгодворов, Б.Х. Жеруков - М.: Колос, 2007. - 612 с. 3. Кобзаренко В.І. Методика польового і вегетаційного дослідів. / В.І. Кобзаренко, Волобуєва В.Ф., Серьогіна І.В., Сліпчік А.Ф., Батура І.М., М.: МСХА, 2004. - 44 с. 4. Матюк. Н.С. Прийоми обробітку та збирання польових культур. / Н.С. Матюк, В.Д. Полін, І.В. Горбачов, О.А. Савоськін. - М.: Изд-во МСХА, 2005. - 127 с. 5. Обладунків Б.А. Методика польового досвіду (з основами статистичної обробки результатів досліджень). / Б.А. Обладункін. - М.: Агропромиздат, 1985. - 351 с. 6. Ягодин Б.А. Вегетаційний метод дослідження Б.А. Ягодин, Ю.П. Жуков, В.Ф. Волобуєва, О.Л. Янішевська. - М.: МСХА, 2007. - 72 с.
Додаток А Російський учений, академік, спеціаліст у галузі агрохімії, фізіології рослин і рослинництва Прянішніков Дмитро Миколайович (1865 — †1948)
Додаток Б Голландський натураліст (січень 1579, Брюссель - 30.12.1644, Вілворде)
Додаток В Французький хімік, автор класичних досліджень про живлення рослин
Буссенго Жан Батіст (2.02.1802 — 11.05.1887)
Додаток Г Російський природознавець, фізіолог, основоположник російської та британської наукових шкіл фізіологів рослин
Климент Аркадійович Тімірязєв (22 травня (3 червня) 1843, Петербург - 28 квітня 1920, Москва)
Додаток Д Водна культура гарбуза : У посудині 1- гарбузи вирощували у розчині живильної суміші, в посудині 2 - така ж гарбуз, але в дистильованій воді.
Додоток Е
Водні культури рослин 1 - квасоля на повній живильної суміші; 2 - квасоля на дистильованій воді; 3 - кукурудза на повній живильної суміші; 4 - те ж, але без фосфору; 5 - те ж, але без калію; 6 - те ж, але без азоту.
Додаток Є В. Кноп Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |