|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Виділення об'єктів довідкової інформації
Визначимо функціональні залежності між реквізитами документа "Список викладачів кафедри", попередньо включивши їх перелік у таблицю. З аналізу документа очевидно, що реквізити Назва кафедри (НКАФ), Телефон (ТІЛ), Завідувач (ЗАВ) є описовими, і кожний з них залежить тільки від ключового реквізиту — Код кафедри (ККАФ), який у той же час виконує роль загального ідентифікатора списку викладачів кафедри. Реквізити — Прізвище В. О. (ФИО), Уч. ступінь (СТ), Уч. звання (3В) однозначно визначаються ключовим реквізитом Таб. номер (ТАБН) викладача. Оборотний увага на зв'язок реквізитів ККАФ і ТАБН. У цьому функціональному зв'язку виконується необхідна умова — одному значенню ключа ТАБН відповідає одне значення залежного реквізиту ККАФ. Цей реквізит відіграє роль описового реквізиту для викладача. Якщо такий зв'язок не встановлений, то вся безліч реквізитів документа розділиться на два не зв'язані між собою підмножини, а це нелогічно для реквізитів одного документа. Усі встановлені функціональні залежності реквізитів документа "Список викладачів кафедри" відбиті в табл. 2.1.
Увага! Реквізит ККАФ одночасно виступає в ролі описового реквізиту в одному зв'язку й ключового — в іншому зв'язку. У такий спосіб тут ми зустрічаємося із транзитивною залежністю. Реквізит НКАФ транзитивно залежить від ТАБН через ККАФ. Проте спеціальних дій по розщепленню цієї залежності не буде потрібно при використанні наведених правил. Виберемо по функціональних зв'язках реквізити, залежні від яких або інших реквізитів і вкажемо для них ключові реквізити. Так при перегляді списку реквізитів зверху знаходимо перший залежний (описовий) реквізит ККАФ і встановлюємо його ключовий ТАБН. Далі знаходимо другий залежний (описовий) реквізит НКАФ і встановлюємо його ключовий ККАФ. Аналогічно знаходимо описовий ТІЛ і встановлюємо його ключовий ККАФ і так далі. Виявлена відповідність описових і ключових реквізитів представлене нижче в таблиці. Таблиця 2.2. Відповідність описових і ключових реквізитів документа "Список викладачів кафедри" Згрупуємо реквізити, залежні від тих самих ключових реквізитів, і об'єднаємо їх із ключовими реквізитами в один інформаційний об'єкт. Результат угруповання реквізитів документа "Список викладачів кафедри" наведений у табл. 2.3.
П-П- простій. В-У- унікальний У такий спосіб на основі аналізу документа "Список викладачів кафедри" виділено два інформаційні об'єкти — КАФЕДРА й ВИКЛАДАЧ. Аналогічно розглянутому вище може бути виконаний аналіз документа "Список студентів групи" і будуть виділені інші об'єкти довідкової інформації — ГРУПА, СТУДЕНТ. Об'єкт ГРУПА характеризується числом студентів у групі, середнім прохідним балом. Для однозначної ідентифікації групи використовується її номер. Об'єкт СТУДЕНТ має описові реквізити: прізвище, гол народження, адреса проживання. Для ідентифікації студента може бути обране прізвище. Однак, враховуючи можливість повторень, краще в якості ідентифікатора студента в групі розглядати його порядковий номер у списку групи. Тоді для унікальної ідентифікації серед усіх студентів Вуза можна використовувати складений ключ із номера групи й порядкового номера в групі. Такий ідентифікатор дозволяє в той же час явно визначити приналежність студента до групи. До об'єктів довідкової інформації ставиться також інформаційний об'єкт ПРЕДМЕТ, який легко виявляється на основі інтуїтивного підходу. Інформаційний об'єкт ПРЕДМЕТ характеризується найменуванням, загальною кількістю годин, кількістю годин лекцій, практичних занять, числом семестрів і т.п. У якості ідентифікатора предмета замість найменування доцільно ввести унікальний код предмета. Це полегшить реалізацію в базі даних зв'язків цього об'єкта з іншими, у яких необхідне посилання на предмет. Опис інформаційних об'єктів, які поряд з об'єктами ВИКЛАДАЧ і КАФЕДРА ставляться до довідкової інформації, презентовано в табл. 2.4.
У такий спосіб уся сукупність об'єктів довідкової інформації представлена в табл. 2.3, 2.4. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |