|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Денна форма навчанняДля студентів, які навчаються за галуззю знань Економіка та підприємництво”, За напрямом підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит», освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр”
Денна форма навчання
ЛЬВІВ – 2014
Засоби діагностики знань студентів з навчальної дисципліни «Місцеві фінанси»/ Укладачі: Бугіль С.Я., Шевчук Н.В. – Львів: ЛДФА, 2014. – 64 с.
Розглянуто і схвалено на засіданні кафедри державних фінансів Протокол № 6 від 15 січня 2014 р. Зав. кафедри ___________________ к.е.н., професор П.Ю. Буряк
© Бугіль С.Я., Шевчук Н.В. © Львівська держана фінансова академія, 2014 ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. У Конституції України територіальний колектив названо: а) комуна; б) гміна; в) община та земство; г) територіальна громада. 2. Первинним об’єктом органів місцевого самоврядування є: а) село; б) район; в) місто; г) територіальна громада.
3. Органами місцевого самоврядування є: а) селищні і міські ради та їхні виконавчі органи; б) міські ради та їхні виконавчі органи; в) сільські, селищні, міські ради та їхні виконавчі органи; г) сільські і міські ради та їхні виконавчі органи.
4. До основних теорій місцевого самоврядування відносять: а) державна; природних прав людини; громадсько-господарського самоврядування; б) природних прав людини; державна; соціально-господарського самоврядування; в) громадсько-господарського самоврядування; природних прав общини; державна; г) природних прав територіальної громади; державно-господарського самоврядування; державна.
5. Європейську хартію про місцеве самоврядування було підписано у: а) 1980; б) 1985; в) 1990; г) 1987.
6. Матеріальною та фінансовою основою місцевого самоврядування є: а) рухоме й нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, природні ресурси, які є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах; б) нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, земля, природні ресурси, які є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їхньої спільної власності, які перебувають в управлінні районних і обласних рад; в) рухоме й нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, які є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їхньої спільної власності, які перебувають в управлінні районних і обласних рад; г) рухоме, доходи місцевих бюджетів, інші кошти які є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їхньої спільної власності, які перебувають в управлінні районних і обласних рад.
7. Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування: а) затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи; б) управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції; в) управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції; г) управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів.
8. Базовими принципами місцевого самоврядування, які сформульовані в Європейській Хартії про місцеве самоврядування є: а) правова та фінансова автономії органів місцевого самоврядування; б) організаційна та фінансова автономії органів місцевого самоврядування; в) правова, організаційна та фінансова автономії органів місцевого самоврядування; г) правова та організаційна автономії органів місцевого самоврядування.
9. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 2), відповідно до Конституції, визначає поняття місцевого самоврядування, як: а) гарантоване державою право та реальну здатність територіальної громади − жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і Законів України; б) гарантоване державою право територіальної громади − жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і Законів України; в) реальну здатність територіальної громади − жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і Законів України; г) гарантовану державою реальну здатність територіальної громади − жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Законів України. 10. Місцеві фінанси як економічна категорія – це: а) система економічних відносин, пов'язаних з розподілом і використанням фінансових ресурсів, необхідних органам місцевого самоврядування для виконання покладених на них завдань; б) система економічних відносин, пов'язаних з формуванням і використанням фінансових ресурсів, необхідних органам місцевого самоврядування для виконання покладених на них завдань; в) система економічних відносин, пов'язаних з розподілом фінансових ресурсів, необхідних органам місцевого самоврядування для виконання покладених на них завдань; г) система економічних відносин, пов'язаних з формуванням, розподілом і використанням фінансових ресурсів, необхідних органам місцевого самоврядування для виконання покладених на них завдань.
11. Місцевим фінансам притаманні такі функції: а) розподільна та стимулююча; б) розподільна, контрольна та стимулююча; в) контрольна та стимулююча; г) розподільна та контрольна. 12. Відповідно до чинної законодавчої бази, яка регламентує функціонування місцевого самоврядування в Україні виділяють такі основні принципи організації місцевих фінансів: а) обов'язкове розмежування функцій і повноважень між державною владою та місцевим самоврядуванням; чіткий поділ доходних джерел, а також видатків між державним і місцевими бюджетами; надання відповідних власних доходів місцевому самоврядуванню; самостійність у формуванні та використанні фінансових ресурсів; б) державну фінансову підтримку не самодостатніх територіальних громад, проведення фінансового вирівнювання; здійснення постійного контролю за використанням наявних ресурсів; в) гласність та відкритість у формуванні та використанні фінансових ресурсів місцевого самоврядування; залучення широких верств громадськості до прийняття рішень щодо формування та використання фінансових ресурсів; г) усі відповіді правильні. 13. Головним призначенням місцевих фінансів є: а) найбільш повне задоволення потреб населення територіальних громад та якісне надання локальних суспільних послуг; формування стимулюючого механізму щодо раціонального використання наявних матеріальних і фінансових ресурсів, пошуку додаткових джерел доходів; б) забезпечення фінансовими ресурсами діяльності органів місцевого самоврядування, пов'язаної зі здійсненням ними своїх функцій і повноважень; найбільш повне задоволення потреб населення територіальних громад та якісне надання локальних суспільних послуг; формування стимулюючого механізму щодо раціонального використання наявних матеріальних і фінансових ресурсів, пошуку додаткових джерел доходів; в) забезпечення фінансовими ресурсами діяльності органів місцевого самоврядування, пов'язаної зі здійсненням ними своїх функцій і повноважень; формування стимулюючого механізму щодо раціонального використання наявних матеріальних і фінансових ресурсів, пошуку додаткових джерел доходів; г) забезпечення фінансовими ресурсами діяльності органів місцевого самоврядування, пов'язаної зі здійсненням ними своїх функцій і повноважень; найбільш повне задоволення потреб населення територіальних громад та якісне надання локальних суспільних послуг.
14. До складу фінансових ресурсів територіальної громади (місцеві фінанси) входять: а) місцевий бюджет; місцеві податки і збори; б) фінансові ресурси підприємств, організацій та установ комунальної форми власності; в) місцевий бюджет; фінансові ресурси підприємств, організацій та установ комунальної форми власності; г) місцевий бюджет; муніципальні запозичення.
1. Конституція та Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» гарантують місцевому самоврядуванню права, пов'язані з їх фінансовим забезпеченням, а саме: а) затвердження місцевих бюджетів; контроль за виконанням місцевих бюджетів; б) контроль за виконанням місцевих бюджетів; запровадження місцевих податків і зборів; в) затвердження місцевих бюджетів; запровадження місцевих податків і зборів; г) запровадження місцевих податків і зборів. 2. Система місцевих бюджетів – це: а) сукупність самостійних бюджетів, які включаються до складу державного бюджету і один одного; б) сукупність самостійних бюджетів, які включаються до складу державного бюджету і один одного; в) сукупність самостійних бюджетів, які не включаються до складу державного бюджету і один одного; г) сукупність самостійних бюджетів, які включаються до складу один одного. 3. Місцеві бюджети як економічна категорія відображають: а) план утворення і використання фінансових ресурсів, необхідних для забезпечення функцій та повноважень місцевого самоврядування; б) грошові відносини, що виникають між місцевими органами самоврядування та суб'єктами розподілу створеної вартості в процесі формування територіальних фондів грошових коштів; в) фонди фінансових ресурсів, призначені для реалізації завдань і функцій, що покладаються на органи місцевого самоврядування; г) відповіді б і в правильні. 4. Відповідно до Бюджетного кодексу України до місцевих бюджетів належать: а) бюджет Автономної Республіки Крим, обласні, районні бюджети; б) бюджет Автономної Республіки Крим, районні бюджети та бюджети місцевого самоврядування – бюджети територіальних громад сіл, їх об’єднань, селищ, міст (у тому числі районів у містах); в) обласні, районні бюджети та бюджети місцевого самоврядування – бюджети територіальних громад сіл, їх об’єднань, селищ, міст (у тому числі районів у містах); г) бюджет Автономної Республіки Крим, обласні, районні бюджети та бюджети місцевого самоврядування – бюджети територіальних громад сіл, їх об’єднань, селищ, міст (у тому числі районів у містах). 5. Місцевий бюджет складається із таких фондів: а) поточного і фонду розвитку; б) поточного і капітального; в) загального та спеціального; г) загального та інвестиційного.
6. Бюджет розвитку місцевих бюджетів є складовою частиною: а) загального фонду; б) спеціального фонду; в) капітального фонду; г) інвестиційного фонду.
7. Розподіл місцевого бюджету на загальний та спеціальний фонди визначається: а) Проектом Закону про Державний бюджет України; б) Положенням про місцевий бюджет; в) Рішенням про місцевий бюджет; г) Бюджетною декларацією, ухваленою Кабінетом Міністрів України. 8. До поточного бюджету включаються: а) видатки на поточне утримання установ охорони здоров’я, освіти, культури та інші видатки, що не включаються до бюджету розвитку; б) видатки на поточне утримання та ремонт житлово-комунального господарства, установ фізичної культури та інші видатки, що не включаються до бюджету розвитку; в) видатки на поточне утримання та ремонт житлово-комунального господарства, установ охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення, культури, фізичної культури та інші видатки, що не включаються до бюджету розвитку; г) видатки на поточне утримання установ охорони здоров’я, освіти, культури.
9. Надходження місцевого бюджету передбачають: а) доходи бюджету, повернення бюджетних коштів з депозитів, надходження внаслідок продажу/пред’явлення цінних паперів; б) доходи бюджету, кошти від місцевих запозичень, повернення бюджетних коштів з депозитів, надходження внаслідок продажу/пред’явлення цінних паперів; в) доходи бюджету, повернення кредитів до бюджету, кошти від місцевих запозичень; г) доходи бюджету, повернення кредитів до бюджету, кошти від місцевих запозичень, повернення бюджетних коштів з депозитів, надходження внаслідок продажу/пред’явлення цінних паперів. 10. Витрати місцевого бюджету містять: а) видатки бюджету, надання кредитів з бюджету, погашення боргу та розміщення бюджетних коштів на депозитах, придбання цінних паперів; б) видатки бюджету, надання кредитів з бюджету, придбання цінних паперів; в) видатки бюджету, погашення боргу та розміщення бюджетних коштів на депозитах, придбання цінних паперів; г) видатки бюджету, надання кредитів з бюджету, погашення боргу та розміщення бюджетних коштів на депозитах. 11. Процес складання місцевих бюджетів розпочинається: а)після подання проекту закону про державний бюджет на відповідний рік до Верховної Ради України на розгляд у першому читанні; б) до подання проекту закону про державний бюджет на відповідний рік до Верховної Ради України на розгляд у першому читанні; в) після подання проекту закону про державний бюджет на відповідний рік до Верховної Ради України на розгляд у другому читанні; г) до подання проекту закону про державний бюджет на відповідний рік до Верховної Ради України на розгляд у другому читанні. 12. Підґрунтям для здійснення необхідних прогнознихрозрахунків до проекту місцевого бюджету є: а) Бюджетний кодекс України; б) Пропозиції основних напрямів бюджетної політики на поточний рік; в) Проект Закону про Державний бюджет України; г)Бюджетна декларація, ухвалена Кабінетом Міністрів України. 13. Проект рішення про місцевий бюджет перед його розглядом на сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради схвалюється: а) Верховною Радою України; б) Кабінетом Міністрів України; в) Міністерством фінансів України; г) Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією чи виконавчим органом відповідної місцевої ради. 14. Соціально-економічний стан відповідної адміністративно-територіальної одиниці та прогноз її розвитку на наступний бюджетний період визначається з урахуванням: а) Проекту Закону про Державний бюджет України; б) Пропозицій основних напрямів бюджетної політики на поточний рік; в) показників моніторингу розвитку регіонів; г) відповіді б і в правильні. 15. Перелік захищених статей місцевого бюджету визначається відповідно до переліку визначеного: а) Бюджетним кодексом України; б) Податковим кодексом України; в) Законом про Державний бюджет України; г) Бюджетною декларацією, ухваленою Кабінетом Міністрів України. 16. Місцевий бюджет затверджується: а) не пізніше ніж через тиждень з дня офіційного опублікування закону про Державний бюджет України; б) не пізніше ніж у двотижневий строк з дня офіційного опублікування закону про Державний бюджет України; в) на протязі 5 днів з дня офіційного опублікування закону про Державний бюджет України; г) на протязі 10 днів з дня офіційного опублікування закону про Державний бюджет України.
17. Звітність про виконання місцевих бюджетів є: а)оперативною, місячною, квартальною та річною; б) місячною, квартальною та річною; в) оперативною, квартальною та річною; г) оперативною, місячною та річною. 18. Хто складає місячний, квартальний, річний звіти та зведені звіти про виконання місцевих бюджетів: а)органи Державної податкової служби України; б) органи Державної казначейської служби України; в) виконавчі органи відповідної місцевої ради; г) відповіді б і в правильні.
19. Державна казначейська служба України подає зведений звіт про виконання місцевих бюджетів: а)Державній податковій службі України; б) Міністерству доходів і зборів України; в) Міністерству фінансів України; г) виконавчим органам відповідної місцевої ради.
20. Кошик доходів місцевих бюджетів – це а)доходи загального фонду, закріплені Бюджетним кодексом на постійній основі за місцевими бюджетами, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів; б) доходи загального фонду, закріплені Бюджетним кодексом на постійній основі за місцевими бюджетами, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів; в) доходи спеціального фонду, закріплені Бюджетним кодексом на постійній основі за місцевими бюджетами, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів; г) доходи спеціального фонду, закріплені Бюджетним кодексом на постійній основі за місцевими бюджетами, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів. 21. Якщо законом встановлено новий вид доходу місцевих бюджетів, його зарахування визначається: а)Положенням про місцевий бюджет; б) законом про Державний бюджет України на період до внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу; в) Рішенням про місцевий бюджет; г) відповіді б і в правильні.
22. Система місцевих бюджетів – це: а) сукупність самостійних бюджетів, які включаються до складу державного бюджету і один одного; б) сукупність самостійних бюджетів, які включаються до складу державного бюджету і один одного; в) сукупність самостійних бюджетів, які не включаються до складу державного бюджету і один одного; г) сукупність самостійних бюджетів, які включаються до складу один одного.
1. Міжбюджетні відносини – це: а) сукупність міжбюджетних трансфертів, що здійснюються протягом бюджетного року; б) відносини між державою, Автономною Республікою Крим та місцевим самоврядуванням щодо забезпечення відповідних бюджетів фінансовими ресурсами, необхідними для виконання функцій, передбачених Конституцією та законами України; в) відносини між органами місцевого самоврядування, метою яких є збалансування місцевих бюджетів відповідно до Конституції та законів України; г) надання коштів з державного бюджету місцевим для збалансування доходів і видатків усіх бюджетів.
2. Формула розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів між державним та місцевими бюджетами враховує: а) фінансові нормативи бюджетної забезпеченості та коригувальні коефіцієнти до них і прогнозний обсяг кошика доходів місцевих бюджетів; б) коефіцієнт вирівнювання й індекс відносної податкоспроможності адміністративно-територіальної одиниці; в) кількість муніципальних закладів; г) кількість мешканців та кількість споживачів соціальних послуг. 3. Методи бюджетного регулювання: а) балансовий; б) відсоткових відрахувань від загальнодержавних податків і доходів; в) моделювання; г) встановлення надбавок до загальнодержавних податків; д) надання бюджетних трансфертів. 4. Місцевий фінансовий орган - це: а) установа (організація), що фінансується з місцевого бюджету; б) установа, яка відповідно до законодавства України організовує та здійснює функції зі складання, виконання місцевих бюджетів, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів; в) установа, яка здійснює функції з фінансування місцевих бюджетів; г) усі відповіді правильні. 5. Казначейське обслуговування місцевих бюджетів здійснюється: а) територіальними органами Державної казначейської служби України; б) органами Міністерства доходів і зборів України; в) Кабінетом Міністрів України; г) в Україні виконання місцевих бюджетів не переведене на казначейське обслуговування. 6. Сучасні способи розмежування бюджетних доходів у світовій практиці: а) розподіл доходів між бюджетами різних рівнів; б) розщеплення надходжень від податків за кожним рівнем бюджетної системи; в) встановлення територіальних надбавок до місцевих податків на користь центрального уряду; г) встановлення територіальних надбавок до загальнодержавних податків на користь місцевої влади. 7. Міжбюджетний трансферт для використання на певну мету називається: а) Субсидія; б) Субвенція; в) Дотація вирівнювання; г) Запозичення. 8. До доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів належать: а) Податок з доходів фізичних осіб; б) Податок на прибуток; в) Плата за оренду майнових комплексів, що знаходяться у комунальній власності. г) Місцеві податки і збори. 9. Субвенція-це: а) Міжбюджетний трансферт на вирівнювання дохідної спроможності бюджету, який його отримує; б) Міжбюджетний трансферт для використання на певну мету в порядку, визначеному тим органом, який прийняв рішення про її надання; в) Кошти, що передаються до Державного бюджету України та місцевих бюджетів з інших місцевих бюджетів. г) Безповоротне і безвідплатне виділення коштів з бюджету. 10. Міжбюджетний трансферт на вирівнювання доходної спроможності бюджету називається: а) Субсидія; б) Субвенція; в) Дотація вирівнювання; г) Запозичення.
11. Критерії фінансового вирівнювання в зарубіжних країнах: а) чисельність, щільність і склад населення; б) клімат; в) рівномірність надходження власних доходів місцевої влади; г) податковий потенціал територій.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.028 сек.) |