|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ТЕМА 2. ДОІСТОРИЧНИЙ ПЕРІОД В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ1. Перехід людини від привласнюючого господарства (збиральництва й мисливства) до відтворюючого (землеробства та скотарства) вважають однією з головних ознак: А) ускладненого збиральництва; Б) осілого способу життя; В) неолітичної революції; Г) скотарства. 2. Форма господарства й побуту, заснована на скотарстві із сезонним переміщенням стад і населення — це: А) козівництво; Б) колонізація; В) протомісто; Г) скотарство.
3. Родова організація суспільства, в якій провідну роль відігравав чоловік, — це: А) скотарство; Б) патріархат; В) матріархат; Г) полювання.
4. Заселення вільної території прибульцями з інших країн — це: А) осілий спосіб життя; Б) колонізація; В) переселення; Г) скотарство.
5. Грецькі колонії почали виникати на узбережжі Чорного та Азовського морів у: А) I ст. до н. е.; Б) III ст. до н. е.; В) V ст. до н. е.; Г) VII ст. до н. е.
6. Початок залізної доби припадає на: А) I тис. до н. е.; Б) I тис. н. е.; В) II тис. н. е.; Г) II тис. до н. е.
7. Початок доби неоліту припадає на: А) I тис. до н. е.; Б) III тис. до н. е.; В) VI тис. до н. е.; Г) I тис. н. е.
8. Антський племінний союз розпався в: А) V ст.; Б) VI ст.; В) VII ст.; Г) VIII ст.
9. Позначте західних сусідів східнослов’янських племен: А) булгари; Б) хозари; В) печеніги; Г) валахи.
10. Яку територію опанували анти? А) Між Дунаєм і Доном; Б) між Дунаєм і Дніпром; В) між Сіверським Дінцем і Доном; Г) між Дунаєм і Сіверським Дінцем.
11. Яку територію опанували склавини? А) Між Дністром і Дунаєм; Б) між Дніпром і Дунаєм; В) між Сіверським Дінцем і Доном; Г) між Дунаєм і Сіверським Дінцем.
12. Який тип людини вважають людиною розумною? А) архантропа; Б) пітекантропа; В) кроманьйонця; Г) неандертальця.
13. Які племена очолював Аттіла? А) Аварів; Б) антів; В) склавінів; Г) гунів.
14. Перші писемні згадки про слов’ян містяться у творах: А) Геродота; Б) Корнелія Таціта; В) Арістотеля; Г) Сократа.
15. Дослідників, які вивчають історію за речовими джерелами, називають: А) археологами; Б) істориками; В) геологами; Г) літописцями.
16. Позначте факт, який стосується трипільської культури: А) бальзамування померлих; Б) виготовлення глиняного посуду; В) основу господарства складало скотарство; Г) войовничі племена.
17. Позначте факт, який стосується перебування скіфів на території України: А) панування скіфів тривало понад тисячу років; Б) їх підкорили племена кіммерійців; В) панування в культурі «звіриного стилю»; Г) вірили в існування єдиного бога.
18. Назвіть державу, столицею якої було місто Пантикапей: А) Велика Скіфія; Б) Понтійське царство; В) Боспорське царство; Г) Волзька Болгарія.
19. Велике переселення народів — це пересування: А) у III ст. до н. е. сарматських племен на територію Скіфії; Б) у I–IV ст. просування германських та слов’янських племен на територію Римської імперії; В) у IV–VII ст. міграція германських і слов’янських племен на півночі та сході; Г) у IV–VII ст. вторгнення германських, слов’яньких, сарматських та інших племен на територію Римської імперії.
20. У чому полягає значення в історії людства доби палеоліту? А) Відбулося становлення сучасного фізичного типу людини; Б) виникають перші релігійні вірування; В) змінився клімат; Г) поява житла.
21. Господарству слов’ян у III–IV ст. було притаманне: А) орне землеробство; Б) кочовий спосіб життя; В) бронзові знаряддя праці; Г) зрошувальні канали.
22. Визначте головну причину грецької колонізації: А) пошуки нових земель; Б) поганий клімат; В) перенаселення Греції; Г) прагнення пригод.
23. Найдавнішу людину називали людиною вмілою, тому що вона: А) займалася збиральництвом плодів і ягід; Б) виготовляла найпростіші знаряддя праці; В) полювала на диких тварин; Г) користувалася вогнем.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |