|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Утворення та гідроліз алкоголятів натріюВ суху пробірку налити 2-3 мл метанолу (або етанолу) і внести маленький (величиною з горошину) кусочок металічного натрію, старанно очищеного фільтрувальним папером від мастила, під яким він зберігався. Закрити пробірку пробкою з газовідвідною трубкою і піднести до отвору трубки запалений сірник. Після повного розчинення натрію відібрати частину розчину в суху пробірку, розвести його вдвоє водою і додати кілька крапель фенолфталеїну. Записати спостереження та рівняння всіх реакцій.
Окиснення спиртів калій перманганатом а)В пробірку налити ≈2мл етанолу, додати 1-2 мл 5%-ного водного розчину KMnO4 і нагрівати. Записати спостереження (зміну запаху, кольору розчину, колір осаду) та на їх підставі рівняння реакції. б)В фарфорову чашкупомістити 2-3г сухого KMnO4 і змочити його 2 мл концентрованої сульфатної кислоти. До утвореної суміші піпеткою додати 0,5-1 мл етанолу. При цьому спирт самозаймається і горить.
Окиснення спиртів калій дихроматом В пробірку внести 5 крапель концентрованої H2SO4, додати 5 крапель ізоамілового спирту та ≈2 г розтертого порошку K2Cr2O7. Перемішати суміш скляною паличкою, долити 1,5-2 мл води і обережно нагріти. Записати спостереження (зміну запаху та кольору суміші) та рівняння реакцій.
Утворення внутрішньокомплексних (хелатних) сполук багатоатомних спиртів з катіонами важких металів В пробірку налити ≈1-2 мл 10%-ного розчину NaOH і додати кілька крапель розчину купрум(ІІ) сульфату. Що спостерігається? До суміші додати 2-3 краплі гліцерину і інтенсивно струснути. Записати спостереження та рівняння реакцій (формулу купрум(ІІ) гліцерату написати структурну з зображенням координаційних зв’язків).
Властивості 3-хлор-1,2-епоксипропану 1. Якісна реакція на 1,2-епоксигрупи. Реакції приєднання з розривом 1,2-епоксидних циклів відбуваються настільки легко, що при додаванні епоксидів до нейтрального водного розчину NaCl помітно змінюється рН розчину в результаті реакції: R–CH–CH2 + H2O + Na+ + Cl– → R–CH–CH2–Cl + Na+ + OH–, рН>7. \ / O При додаванні до одержаної суміші розчинів солей нерозчинних в воді основ в осад випадають відповідні гідроксиди. В пробірку налити ≈2-3 мл 10%-ного розчину NaCl, додати спочатку 1-2 краплі фенолфталеїну, а потім кілька крапель 3-хлор-1,2-епоксипропану (α-епіхлоргідрину). Записати спостереження та рівняння реакції, назвати продукти. Додати до суміші кілька крапель розчину FeCl3 або СuSO4. Записати спостереження та рівняння реакції.
Лабораторна робота № 5. ВЛАСТИВОСТІ АРОМАТИЧНИХ ГАЛОГЕНО- ТА ГІДРОКСИПОХІДНИХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ЧАСТИНА Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |