|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА. Автор: викладач вищої катег
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ МИКОЛАЇВСЬКИЙ БАЗОВИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ
ДО ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З ФАРМАКОЛОГІЇ
СТУДЕНТАМ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ.
Автор: викладач вищої категорії Михайлюк Алла Олександрівна
МИКОЛАЇВ - 2012
Склала: викладач фармакології Миколаївського базового медичного коледжу Михайлюк А. О.
Рецензенти: · Директор МБМК Губанов Сергій Миколайович; · Заступник директора з практичного навчання Глущенко Наталя Іванівна; · Голова циклової комісії фармацевтичних дисциплін Шукрута Олена Володимирівна; · Методист Львова Діана Миколаївна.
Рекомендовано до видання
Методичні вказівки для підготовки до практичних занять з фармакології складені згідно нової робочої програми (2011 р) та включають в себе питання для самопідготовки студентів, перелік препаратів, на які необхідно вміти виписувати рецепти, матеріали самоконтролю, а також список основної та додаткової літератури за темами практичних занять.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З ФАРМАКОЛОГІЇ СТУДЕНТАМ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ, Миколаїв – 2012.
П Е Р Е Д М О В А
Методичні вказівки для підготовки до практичних занять з фармакології складено з урахуванням нової навчальної програми, нових робочих програм для студентів фармацевтичного відділення, сучасного стану фармакологічної науки. По курсу фармакології та його розділам визначені актуальність розділу, мета заняття, структура та об’єм необхідних знань і практичних навичок.
По розділу “Загальна фармакологія з рецептурою” метою навчання, як це передбачено програмою, являється: · засвоєння загальних принципів оформлення рецептів та складання рецептурних прописів; · вміння виписувати в рецептах різноманітні лікарські форми.
По розділах часної фармакології основною метою являються: · вміння аналізувати дію лікарських засобів за сукупністю їх фармакологічних властивостей, механізмів дії; · вміння оцінювати можливості застосування лікарських засобів з метою фармакотерапії на основі уяви про їх властивості; · вміння виписувати лікарські засоби в рецептах при певних патологічних станах, виходячи із особливостей фармакодинаміки та фармакокінетики препаратів.
В розділи з часної фармакології включені основні препарати, які застосовуються в медицині. Курс часної фармакології побудований за системним принципом.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Виходячи із професійної програми по підготовці медичного працівника Студент повинен знати: 1. Структуру рецепту, загальні правила складання рецептів і оформлення їх на різні лікарські форми. 2. Сучасні форми лікарських препаратів, які використовуються у практичній медицині. 3. Класифікацію медикаментозних препаратів за основними фармакологічними групами. 4. Основні питання фармакокінетики та фармакодинаміки вивчених медикаментозних засобів. 5. Показання та протипоказання до застосування, їх побічну і токсичну дію та заходи щодо їх запобігання. 6. Правила обліку і безпечного зберігання сильнодіючих, отруйних та наркотичних засобів, а токож рецептурних бланків.
Студент повинен вміти: 1. Оформляти рецепти на найбільш поширені препарати. 2. Оформляти вимоги на медикаментозні засоби для лікувально-профілактичних закладів. 3. Аналізувати терапевтичну та побічну дію лікарських засобів. 4. Орієнтуватися в питаннях сумісності і комбінованого застосування препаратів. 5. Користуватися довідковою літературою. 6. Вміти аналізувати токсичну, тератогенну, ембріотоксичну, мутагенну дію медикаментозних засобів.
Вказаній вище меті повинні відповідати структура та загальна направленість лекцій і практичних занять. Студент повинен мати щоденник, в якому відображена його підготовка до практичних занять з виконаним завданням по самоконтролю.
Перелік використаних скорочень: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |