|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Невідкладна допомога при нирковій недостатностіЗадача 1. Дівчина 15 років надійшла зі скаргами на біль в животі і поперековій ділянці, підвищення температури, блювоту, зниження апетиту. В анамнезі оперована в з’вязку з двобічним гідронефрозом, ускладненим хронічним пїєлонефритом. Симптом Пастернацького позитивний. В загальному аналізі сечі – білок - 0,066 г/л, лейкоцити - 30-40, еритроцити - 1-2 в полі зору, бактеріїурія. В біохімічному обстежені підвищені цифри мочевини та креатинину, при ренографії зниження функції обох нирок до 70%. 1. Що являється причиною ниркової недостатності? 2. Які методи лікування можливо застосувати? Задача 2. Мати хлопчика 13 років, після його одужання від грипу відмічає повторне підвищення температури до 380 - 390 С на протязі 5 днів, головний біль, нудоту, слабкість, в поперековій ділянці постійні тягнучі болі, часті позиви до сечовипускання, особливо вночі, сеча каламутна, артеріальний тиск 140/80 мм. рт. ст. Симптом Пастернацького позитивний зліва, та негативний зправа. Попередній діагноз: пієлонефрит. 1. Який метод променевої діагностики найбільш інформативний для виявлення ступеню порушення функції нирок? 2. Яке ускладнення виникло у дитини? Задача 3. Хлопчик 10 років хворіє на хронічний гломерулонефрит з 5-річного віку. Протягом останнього місяця – блідість, багато “сінців” на руках і ногах, підвищена збудливість. При огляді стан тяжкий, дитина в сопорі, шкіра з ектеричним відтінком, постозність на нижніх кінцівках, з рота – запах аміаку. Дихання глибоке, шумне, 28 з 1 хв. АТ – 160/90 мм рт. ст. Тони серця приглушені, 110 за 1 хв., аритмія, на верхівці і в \/ точці – систолічний шум. Печінка на 3 см виступає з-під краю реберної дуги. За останню добу сечовипускання 1 раз, виділив 180 мл сечі. 1. Ваш попередній діагноз? 2. Які біохімічні показники допоможуть уточнити діагноз?
Задача 4. 12-ти річна дитина після перенесеного гломерулонефриту 2 роки тому скаржиться на швидку втомлюваність, слабкість, зниження апетиту, головний біль, нудоту, спрагу, поліурію. Дитина відстає в фізичному розвитку. Об’єктивно: шкіряні покриви бліді, сухі. ЧД 30/хв, ЧСС 108/хв. Живіт – м’який, болючий в епігастрії, печінка + 1,5 см, болюча. Симптом Пастернацького слабопозитивний з обох сторін. Лабораторні дослідження: нормохромна анемія, вміст сечовини в сироватці крові – 8,8 ммоль/л, креатиніну – 0,18 ммоль/л, гіперкаліємія, гіпермагніємія, гіпокальціємія. 1. Вкажіть вірогідний діагноз? 2. Який метод підтвердить діагноз?
Задача 5. Дівчинці 7 років, 2 тижні тому проведена трансплантація ділянки плечової кістки у зв’язку із вродженою кистозною дисплазією. Іммуносупресивну терапію не отримувала. Батьки звернули увагу на поступову появу одутловатості обличчя, пастозність ніг, живота, зменшення діурезу. При обстеженні: в ан. Крові: лейк.- 11,8х109/л, ШОЕ – 22 мм/год.; загальний білок – 49 г/л, альбуміни – 32 г/л; холестерин – 4,6 ммоль/л. В ан. Сечі: відносна щільність – 1031; білок – 4,5 г/л, лейк.- 5-6 в полі зору, ер.- 1-2 в полі зору, циліндри – 1-2 в полі зору. Добовий діурез – 350 мл. 1. Яке ускладнення виникло у дитини?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |