АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

До конспекту учня

Читайте также:
  1. I. Виды и формы СРС по учебной дисциплине
  2. VI. Методичні вказівки до виконання курсової роботи.
  3. Анкета «Оцінка діяльності учителя»
  4. БЛЮДА ІЗ ПТИЦІ І ДИЧИНИ
  5. Види риторичної майстерності. (Практичні завдання, які студент готує самостійно й репрезентує публічно).
  6. Види соціальної інформації
  7. Види та зміст навчальної роботи
  8. Виконати практичні завдання
  9. Вимоги до робочого місця. Вимоги до обладнання. Діагностичні карти та їх заповнення.
  10. Вихідний контроль
  11. Вправа 174. Перекладіть з російської мови конструкції з дієприкметниками.
  12. Вправа 185. Перекладіть з російської мови конструкції з дієприкметниками.

Тема: Дискретність електричного заряду. Будова атома. Закон збереження електричного заряду.

Мета. Навчальна. Ввести поняття провідника та діелектрика, електричного заряду. Довести дискретність електричного заряду. Навчитися розрізняти провідники і непровідники електрики, розв’язувати найпростіші задачі на визначення заряду тіла. Вчити учнів застосовувати набуті знання для пояснення електричних явищ, які відбуваються в навколишньому світі. Розвиваюча. Розвивати фізичну компетентність, логічне та абстрактне мислення. Виховна. Виховувати в учнів спостережливість, уміння робити висновки, висловлювати свою думку та вміння спілкуватися.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань

 

Хід уроку

1. Актуалізація опорних знань.

Усне опитування:

1. Як можна наелектризувати тіло? [1]

2. Скільки тіл беруть участь в електризації і що з ними відбувається? [1]

3. Які електричні заряди існують у природі? [1]

4. Який електричний заряд матиме скляна паличка, потерта об шовкову тканину? [1]

5. Який електричний заряд матиме ебонітова паличка, потерта об вовну? [1]

6. Який найпростіший дослід переконує, що дане тіло наелектризоване? [1]

7. Вкажіть характер взаємодії ебонітової палички, натертої хутром, та скляної палички, натертої шовком [4].

8. Вкажіть характер взаємодії двох ебонітових паличок натертих хутром [4].

2. Дискретність електричного заряду. Будова атома.

До конспекту учня

У природі існують два роди електричних зарядів: позитивні і негативні.

Під час електризації ебонітової або скляної палички виникають порівняно невеликі заряди; тому сили, з якими вони взаємодіють, незначні.

Сильнішу взаємодію можна спостерігати, зарядивши будь-які тіла від електрофорної машини.

Електрофорна машина в дії

Різнойменні заряди притягуються.

Взаємодія протилежних зарядів

Однойменні заряди відштовхуються.

Явище взаємного притягання або відштовхування наелектризованих тіл використовують для виявлення, чи передано певному тілу електричний заряд.

Мал. 4. Електроскоп

Мал. 5. Електрометр

Дія електроскопа (чи електрометра) грунтується на взаємодії однойменно заряджених частинок.

За здатністю проводити електричні заряди речовини поділяють на провідники та непровідники (ізолятори, діелектрики) електрики.

Провідники електрики: метали, грунт, розчини солей і кислот у воді, тіло людини...

Діелектрики: порцеляна (фарфор), ебоніт, скло, бурштин (янтар), гума, шовк, капрон, пластмаса, гас, повітря...

Відео. Перерозподіл електричного заряду двох електрометрів


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)