|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Скільки існує всього амінокислот? Що таке незамінні амінокислоти?Мета: сформувати уявлення про будову, властивості і функції білків 3адача: Дати поняття про білки і пептидах, амінокислотах. Розглянути будову, хімічні властивості та біологічні функції білків. Дати характеристику білкам як найважливішим складовим частинам їжі. Розкрити проблеми хімічного синтезу найважливіших пептидів і білків, їх значення в життєдіяльності людини. Відпрацювати навички в написанні реакцій одержання та гідролізу білків. Мета уроку: створення умов для набуття знань про органічні полімери - білках. Завдання: Освітні Сформувати знання про білки як біополімерах, що грають провідну роль в будові і життєдіяльності клітини. Поглибити знання, отримані при вивченні теми «Білки» на уроках біології в 6,8, 9 класах, про будову, властивості і функції білків, показати їх провідну роль у процесах ЖЗД. Розширити уявлення про гідролізі на прикладі білків, дати поняття про денатурації і умовах, що викликають її. Розвиваючі Розвивати уміння аналізувати результати лабораторних дослідів, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між будовою, властивостями і функціями. Розвивати пізнавальний інтерес учнів на основі використання міжпредметних зв'язків. Застосовувати знання, отримані на уроках з одного предмета, до аналізу явищ або процесів, досліджуваних іншими предметами Розвивати уміння працювати в групах. Виховні Створювати в уявленнях учнів загальну, цілісну картину світу з його єдністю і різноманіттям властивостей живої і неживої природи. Обладнання: Наочний матеріал хімічні формули 4-х амінокислот з кольоровим зображенням різних радикалів, малюнки «Структури білка», основу ЛСМ «Білки», магніти, опорні слова (суттєві ознаки), для формування понять, поняття та їх визначення, питання для завдань, етикетки від продуктів Завдання уроку: Освітня: вивчити особливості будови і властивостей білків, показати роль білків в живих організмах, познайомити учнів з новими дослідженнями у вивченні білків (пріонні білки) Розвиваюча: розвивати логічне мислення, вміння порівнювати, узагальнювати, аналізувати, робити висновки, розвивати вміння працювати в парах, толерантне ставлення один до одного. Виховує: виховувати в учнів інтерес до навчання, прищеплювати вміння працювати з текстом підручника і з додатковою літературою, прищеплювати навички комунікативного спілкування, удосконалювати навички роботи з лабораторним обладнанням, пропагувати позитивне ставлення до здорового способу життя Тип уроку: інтегрований. Засоби навчання: таблиці, лабораторне обладнання, картки з новими термінами, індивідуальні картки. Хід уроку: Організаційний момент. Учитель оголошує план, цілі і завдання уроку (запис на дошці, учні записують тему уроку в зошит). Повторення (фронтальний питання, бесіда). Питання: Які речовини називають амінокислотами? Складіть загальну формулу амінокислот. Скільки існує всього амінокислот? Що таке незамінні амінокислоти? Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |