АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Визнання урядів

Читайте также:
  1. Визнання , теорії та критерії держав
  2. Визнання закордонних сертифікатів
  3. Визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню
  4. Визнання та звернення до виконання рішення іноземного суду, що підлягає примусовому виконанню
  5. Визнання та приведення до виконання рішень міжнародного комерційного арбітражу
  6. Всесвітнє визнання української пісні
  7. Інші види визнання
  8. Міністри освіти українських радянських урядів (1917–1991)
  9. Міністри освіти урядів незалежної України (з 1991 р.)
  10. Поняття Визнання та види
  11. Поняття й умови визнання та виконання рішень іноземних судів

Визнання знову утвореної держави означає визнання і його уряду. У деяких випадках обидва види визнання мають однакові наслідки. Так, після утворення радянської держави багато іноземних держав визнали радянський уряд. Це розглядалася і як визнання держави.

 

Питання про визнання уряду, виникає у разі створення уряду неконституційним шляхом, в результаті революції, перевороту. При конституційної зміни уряду питання про визнання не виникає. Визнання означає уряду, що держава визнає розглядає даний уряд законним і єдиним представником держави в міжнародних відносинах.

Визнання уряду нерідко використовується для тиску надання на новий уряд. Часом доля уряду залежить від визнання. Особливо показова в цьому плані дипломатична історія країн Латинської Америки. Не випадково саме в цьому регіоні з'явилася в 1930 р. Естрада доктрина, названа на ім'я міністра закордонних справ Мексики, який заявив, що визнання означає втручання у внутрішні справи інших держав і що його країна буде обмежуватися підтримкою або припиненням дипломатичних відносин.

Іншу концепцію втілила сформульована в 1907 р. доктрина Тобара - еквадорського дипломата. У прагненні протидіяти постійним переворотів Тобар заявив, що латиноамериканські країни повинні, хай побічно, здійснювати втручання: "Таке втручання може принаймні прийняти форму відмови у визнанні будь-якого уряду де-факто, створеного революційним шляхом всупереч конституційним режиму". У 1963 р. ця теорія була підтримана Президентом Венесуели Р. Бетанкур.

Современная практика все частіше дотримується того, що вирішальною умовою визнання уряду є ефективність його влади. США формулюють свою позицію наступним чином: "Встановлення офіційних відносин із законним урядом будь-якої держави, як тільки цей уряд здійснює ефективний контроль на своїй території і здатне брати і виконувати міжнародні зобов'язання".

Зростаюча кількість держав (Великобританія, США, Бельгія, Австралія і ін) відмовляються від практики заяв про визнання урядів, обмежуючись встановленням або відмовою від встановлення дипломатичних відносин. Щоправда, суть справи від зміни форми визнання не змінюється. Але загалом такого роду практика обгрунтована: пом'якшується роль іноземної держави як судді в справі оцінки законності уряду.

Разом з тим виявляється тенденція до посилення контролю з боку міжнародного співтовариства. Досить згадати роль ООН в забезпеченні невизнання расистського режиму в Південній Родезії. У Латинської Америці "доктрина Бетанкур" виходить з необхідності утримуватися від визнання урядів, які прийшли до влади шляхом насильства, а не шляхом вільних виборів і не поважають права людини. Близькі погляди висловлюються і в Африці.

Повалення демократично обраного уряду в Сан-Томе і Прінсіпі в 1995 р. було засуджено ООН, Організацією африканської єдності і низкою держав. США заявили, що бачать в цьому "рішучість міжнародної спільноти чинити тиск з метою повного відновлення демократії у Сан-Томе і Прінсіпі". США припинили дію Угод про надання допомоги цій державі.

Аналогічні заходи вживалися і раніше деякі державами. Після повалення в Чилі уряду Альєнде Швеція Фінляндія і відповідно в 1973 і 1974 рр.. розірвали укладені з цією країною Угоди про фінансову та економічну співпрацю. Не можна, але, не помітити, що подібна практика не стала масовою.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)