АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Порядок проведення сертифікації

Читайте также:
  1. II. Порядок обращения за получением социального обслуживания
  2. II. Порядок подачи и рассмотрения ходатайств о предоставлении политического убежища иностранным гражданам и лицам без гражданства в Республике Казахстан
  3. II. Порядок подготовки, защиты и оценки квалификационной работы
  4. IV. Порядок назначения и выплаты государственных академических и именных стипендий
  5. IV. Порядок оказания услуг(выполнения работ)
  6. IV. Порядок представления на конкурс
  7. IІІ. Проведення перевірок суб’єктів господарювання та органів влади та інших підконтрольних об’єктів органами Держтехногенбезпеки України
  8. V. ОБЩИЙ ПОРЯДОК ПОСТАНОВКИ РЕКУПЕРАЦИИ.
  9. VIII. Порядок предоставления социальных услуг в форме социального обслуживания на дому
  10. X. Порядок предоставления социальных услуг в стационарной форме социального обслуживания
  11. XIII. Порядок предоставления социальных услуг в полустационарной форме социального обслуживания
  12. Адм-ый и досудебный порядок обжалования актов действия бездействия налогов органов

Сертифікація продукції полягає у здійсненні процедур, що виконуються відповідними органами з урахуванням вимог нормативно – правових актів України до яких належать: Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 11.02.98 р.; Закон України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» від 14.01.2000 р., №13-93-Х1У; Декрет Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію» № 46-93 від 10.05.93 р.

Правила проведення сертифікації:

1. Подання заявки на сертифікацію продукції. Для проведення сертифікації продукції заявник подає органу з сертифікації заявку за відповідною формою з доданням технічної документації, нормативних документів, сертифікату чи інших документів, що підтверджують походження продукції, технічний опис виробництва підприємства-заявника, відомості щодо забезпечення якості сертифікованої продукції. Залежно від виду продукції, перелік документації, що має надаватись, уточнюється органом з сертифікації під час розгляду заявки.

2. Розгляд та ухвалення рішення за заявкою.

Під час розгляду заявки відповідальний виконавець перевіряє правильність оформлення заявки, реєструє її і заводить окрему справу щодо сертифікації продукції, проводить аналіз наданої документації, визначає модель сертифікації, готує і подає на підпис керівнику органу з сертифікації проект рішення, направляє заявнику рішення за заявкою.

3. Вибір схеми(моделі) сертифікації. Він залежить від виду продукції, її кількості, стану виробництва та інших вихідних даних.

4. Аналіз документації проводиться з метою перевірки її відповідності встановленим вимогам.

5. Обстеження виробництва.

6.Інспектування.

7. Сертифікація системи управління якістю.

8. Відбір, ідентифікація зразків продукції та їх випробування.

9. Аналіз одержаних результатів, ухвалення рішення про можливість видачі сертифіката відповідності, видача сертифіката, укладання угоди та занесення сертифікованої продукції до реєстру.

10. Визнання результатів робіт з сертифікації, проведених органами з сертифікації та випробувальними лабораторіями інших країн.

11. Технічний нагляд за сертифікованою продукцією під час її виробництва.

12. Інформація про результати робіт з сертифікації.

Порядок оформлення сертифікатів можна розглянути на прикладі оформлення та видачі сертифікатів затвердження типу засобів вимірювальної техніки, сертифікатів відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу та свідоцтв про визнання затвердження типу засобів вимірювальної техніки.

Цей Порядок розроблений відповідно до статей 14, 26 та 48 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (113/98-ВР) і регламентує оформлення та видачу:

сертифікатів затвердження типу засобів вимірювальної техніки та сертифікатів відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу (далі - сертифікати), що видаються на засоби вимірювальної техніки, які призначені для серійного виробництва чи серійно випускаються в Україні, або підлягають ввезенню чи ввозяться на територію України партіями, і типи яких затверджені спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології (далі - ЦОВМ);

свідоцтв про визнання затвердження типу засобів вимірювальної техніки (далі - свідоцтва), що видаються на засоби вимірювальної техніки, які призначені для ввезення на територію України партіями, результати державних випробувань і затвердження типу яких визнані відповідно до міжнародних договорів України.

Видача сертифікатів і свідоцтв передбачена нормативним документом з метрології ЦОВМ. Сертифікати та свідоцтва видаються ЦОВМ за поданням Державного підприємства "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів (далі - Укрметртестстандарт) на підставі відповідного рішення Науково-технічної комісії з метрології ЦОВМ (далі - Комісія з метрології).

Сертифікати затвердження типу засобів вимірювальної техніки видаються на підставі позитивних результатів державних приймальних або державних контрольних випробувань засобів вимірювальної техніки:

вітчизняним розробникам засобів вимірювальної техніки – для офіційного підтвердження затвердження типів розроблених ними засобів вимірювальної техніки і можливості реалізації технічної документації на ці засоби;

вітчизняним виробникам засобів вимірювальної техніки – для офіційного підтвердження затвердження типу засобів вимірювальної техніки і можливості їх серійного виробництва в Україні;

іноземним виробникам засобів вимірювальної техніки або їхнім офіційним представникам в Україні (далі - іноземні виробники) - для офіційного підтвердження затвердження типу засобів вимірювальної техніки і можливості їх ввезення на територію України партіями.

Сертифікати відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу видаються на підставі позитивних результатів державних контрольних випробувань:

вітчизняним виробникам засобів вимірювальної техніки – для офіційного підтвердження відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу та їх подальшого серійного виробництва в Україні;

іноземним виробникам для офіційного підтвердження відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу та їх подальшого ввезення на територію України партіями.

Свідоцтва видаються іноземним виробникам засобів вимірювальної техніки для офіційного підтвердження визнання результатів державних випробувань і затвердження типу засобів вимірювальної техніки відповідно до міжнародних договорів України та ввезення цих засобів на територію України партіями.

Сертифікати та свідоцтва оформлюються Укрметртестстандартом за формами, наведеними в нормативномудокументі з метрології ЦОВМ.

Заявка на оформлення сертифікатів і свідоцтв - вітчизняними розробниками, вітчизняними та іноземнимивиробниками засобів вимірювальної техніки подається до Укрметртестстандарту.

Заявка повинна містити:

назву, місцезнаходження та номер телефону розробника чи виробника засобів вимірювальної техніки;

назву та умовне позначення засобів вимірювальної техніки;

гарантійні зобов'язання розробника чи виробника засобів вимірювальної техніки щодо оплати робіт з оформлення сертифікатів чи свідоцтв.

Заявка на оформлення сертифіката відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу додатково повинна містити офіційно підтверджений код засобів вимірювальної техніки згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності.

Сертифікати та свідоцтва оформлюються українською мовою.

На прохання вітчизняних розробників, вітчизняних та іноземних виробників засобів вимірювальної техніки згідно з міждержавними угодами, учасницею яких є Україна, допускається видача другого примірника сертифікатів та свідоцтв російською мовою, про що повинно бути зазначено у заявці.

Проекти сертифікатів та свідоцтв оформлюються Укрметртестстандартом і подаються ЦОВМ згідно з протоколом засідання Комісії з метрології в строк до 20 робочих днів від дня надходження до Укрметртестстандарту заявок.

Сертифікати не оформлюються, якщо від дня проведення останніх державних випробувань (дати затвердження акта цих випробувань) минуло більше трьох років.

Сертифікати затвердження типу засобів вимірювальної техніки та свідоцтва оформлюються на типи засобів вимірювальної техніки, які занесено під одним реєстраційним номером до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки.

Сертифікати відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу оформлюються на типи засобів вимірювальної техніки затверджених типів або на їх модифікації, виконання чи типорозміри, які піддавались державним контрольним випробуванням.

Сертифікати затвердження типу засобів вимірювальної техніки та свідоцтва про визнання затвердження типу засобів вимірювальної техніки чинні до вилучення відповідних типів засобів вимірювальної техніки з Державного реєстру.

Термін чинності сертифікатів відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу визначається строком дії результатів державних контрольних випробувань засобів вимірювальної техніки, який становить 3 роки.

У разі проведення з позитивними результатами наступних державних контрольних випробувань та на підставі протоколу засідання Комісії з метрології оформлюється новий сертифікат відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу.

Сертифікати та свідоцтва перед їх видачею підлягають обов'язковій реєстрації в Укрметртестстандарті. Порядок реєстрації сертифікатів і свідоцтв встановлює Укрметртестстандарт за погодженням із ЦОВМ. Копії сертифікатів і свідоцтв зберігаються в Укрметртестстандарті.

Сертифікати та свідоцтва підписуються заступником голови ЦОВМ і скріплюються гербовою печаткою ЦОВМ. На підставі сертифіката затвердження типу засобів вимірювальної техніки, виданого за результатами державних контрольних випробувань зразків з установчої серії, вітчизняному виробнику може бути видано сертифікат відповідності в державній системі сертифікації на цю установчу серію засобів вимірювальної техніки без проведення додаткових випробувань та процедур розгляду.

На підставі сертифіката відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу вітчизняному виробнику може бути видано сертифікат відповідності у державній системі сертифікації без проведення додаткових випробувань та процедур розгляду.

Сертифікація і нині залишається в Україні єдиною формою підтвердження відповідності продукції встановленим вимогам.

Згідно із законодавством України передбачена юридична відповідальність за випуск і реалізацію продукції, яка не відповідає вимогам стандартів; випуск у продаж нестандартної продукції; за передачу замовнику або у виробництво документації, яка не відповідає вимогам стандартів; за недотримання стандартів при транспортуванні, зберіганні і використанні продукції; за реалізацію продукції, яка підлягає, але не пройшла обов’язкової сертифікації тощо.

Юридична відповідальність є найбільш дієвим засобом попередження і припинення порушень законодавства в сфері захисту прав споживачів.

 


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)