АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Кафедра загальної та клінічної епідеміології та біобезпеки

Читайте также:
  1. Державний стандарт початкової загальної освіти
  2. Загальної компетенції
  3. Кафедра
  4. Кафедра административного права и таможенного дела
  5. Кафедра гражданского и предпринимательского права
  6. Кафедра гражданского и семейного права
  7. Кафедра гуманітарних дисциплін
  8. Кафедра загальної та клінічної епідеміології та біобезпеки
  9. Кафедра микробиологии с вирусологией и иммунологией
  10. Кафедра мировой экономики и международного бизнеса
  11. Кафедра общей хирургии, г. Астрахань

Одеський національний медичний університет

Методична розробка

практичного заняття для студентів

з теми:“ Біоетика і генетичні технології. Концепція біобезпеки і ризику.

(6 курс, медичний факультет)

 

Затверджено

на методичній нараді кафедри

19” червня 2013р.

Протокол № 7

 

Зав. кафедрою ___ М.І. Голубятников

 

Одеса – 2013 р.


Тема практичного заняття: “ Біоетика і генетичні технології. Концепція біобезпеки і ризику.” – 6 годин.

Актуальність теми: знання і використання законів, принципів і правил регулювання професійної поведінки медичних працівників і дослідників, які сприяють безпеці використання нових медичних технологій, агротехнологій що запобігають завданню шкоди людині, його потомству, усьому людству і біосфері в цілому. Вивчення біоетичних і правових проблем клінічних випробувань лікарських препаратів і медичних технологій. Підвищення якості підготовки сучасного лікаря у галузі біомедичної етики і біобезпеки дасть можливість в його подальшій діяльності на вищому професійному рівні проводити профілактику і лікування соматичної і психосоматичної патології, запобігати допущенню деонтологічних, професійних і загальнолюдських помилок.

Навчальні цілі:

Знати: міжнародні регулюючі акти з біобезпеки біотехнології, визначення «Біотехнологія», «Біоінженерія», «Біобезпека», вивчення біоетичних і правових проблем клінічних випробувань лікарських препаратів і медичних технологій.

Вміти:

- на практиці застосовувати міжнародні регулюючі акти з біобезпеки і біотехнології, норми і принципи біомедичної етики, новітні досягнення біології і медицини.

- на практиці застосовувати міжнародні регулюючі акти з біобезпеки і генетичних, норми і принципи біомедичної етики, новітні досягнення біології і медицини генетичних технологій. Біоетичні проблеми медичної генетики можуть і повинні розглядатися з позицій принципів поваги автономії й інформованої згоди, а також довіри і правдивості у стосунках лі­кар - пацієнт.

 

Виховні цілі заняття:

- формування уміння оцінювати новітні досягнення біології і медицини з точки зору визначення міри їх небезпеки для людини і суспільства сьогодні і в майбутньому.

-формування знань щодо законодавчих документів, що захищають індивідуум, суспільство і людство в цілому від небажаних і згубних наслідків упровадження в практику нових медико-біологічних технологій

1.

3. Міждисциплінарна інтеграція:

Дисципліни Знати Вміти
Філософія Основні закони і категорії філософії  
Наступні дисципліни:внутрішні та хірургічні хвороби,педіатрія Основні принципи і категорії біологічної й медичної етики. Зібрати анамнез. раціонально призначати засоби в кожному конкретному випадку

 

4.Зміст заняття:

1.Основи біеотичної оцінки та контролю генетичних технологій.

2.Концепція біобезпеки і ризику біомедичних технологій. Біоетичні аспекти та біобезпека впливу навколишнього середовища на людину.

3.Генетично модифіковані інгридієнти в харчовій подукції і сировині, їх безпечність і контроль. Конфлікт інтересів генномодифікованих рослин і навколишнього середовища.ГМО і нанотехнології:погляд у майбутнє.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)