|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Раціоналістичного напрямку і дедуктивного методу наукового пізнання( 2 год .). 1. Декарт про роль розуму і сумніву у створенні дедуктивного методу здобування істинного знання. 2. Дуалізм Декарта у вченні про субстанцію. 3. Особливості гносеології і критерію істинного знання. 4. Декарт – представник етичного раціоналізму у новій філософії.
3.
Лекція третя. Проблема субстанції у представників філософського раціоналізму ( 2 год .). 1. Вчення Б.Спінози про субстанцію(пантеїзм), людину та пізнання. 2. Етичні ідеї у філософії Спінози: проблема свободи. 3. Монадологія Г. Лейбніца про метод, субстанцію і пізнання. 4. Проблема особистості у філософії Лейбніца.
Лекція четверта. Англійський емпіризм (2 год). 1. Емпірична гносеологія Т.Гоббса і Дж. Локка. 2. Філософія держави та моралі Гоббса і Локка. 3. Ідеалістичний сенсуалізм і соліпсизм Дж. Берклі. 4. Філософський скептицизм і агностицизм Д.Юма.
Лекція п’ята. Філософія французьких просвітників. ( 2 год.). 1. Енциклопедичність і соціальна раціональність філософії Просвітництва. 2.Матеріалістична онтологія і гносеологія французьких мислителів. 3. Особливості філософської антропології і соціальної філософії. 4. Етичні ідеї – осереддя філософії Просвітництва.
Лекція шоста. Німецька класична філософія. Суб’єктивний діалектичний ідеалізм І.Канта і Й.Фіхте ( 2 год .). 1. І.Кант – засновник німецької класичної філософії. 2. Особливості антропології та етичного вчення Канта, їх гносеологічне обґрунтування. 3. Поняття свободи – наріжний камінь філософії Канта. 4. Проблема суб’єкта і моральності у «філософії діяльності» Фіхте.
Лекція сьома. О б’єктивнийдіалектичний ідеалізм філософії тотожності Ф.Шеллінга (2 год.). 1. Утвердження ідеї діалектики в натурфілософії. 2. Ідея абсолютної тотожності суб’єкта і об’єкта. 3. Проблеми моралі у праці «Філософські дослідження про сутність людської свободи».
Лекція восьма. Система і метод філософії об’єктивного діалектичного ідеалізму Г.Гегеля ( 2 год. ). 1. Витоки і зміст гегелівської діалектики. 2. Система філософії Гегеля. 3. Місце праці в гносеології Гегеля. 4. Гегель про філософію і її співвідношення з окремими науками.
4. Лекція дев’ята. Антропологічний матеріалізм Л.Фейєрбаха (2 год.). 1. Критика релігії – важливе завдання німецького мислителя. 2. Л.Фейєрбах про основне питання філософії. 3. Гносеологія Фейєрбаха. 4. Фейєрбах про характер нової філософії.
Лекція десята. Діалектико-матеріалістична філософія марксизму (2 год.) 1. Спадкоємність і новизна ідей марксистської філософії. 2. Основні нові теоретичні ідеї: - матеріалістичне розуміння історії; - матеріалістична діалектика; - вчення про практику; - філософія суспільної свідомості: теорія революційної дії; філософія для мільйонів трудящих. 3. Нове бачення єдності філософії зі спеціальними науками та іншими формами суспільної свідомості.
УІ. Семінари: теми і питання для обговорення. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |