|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Енергія електричного поля в діелектриках
Знайдемо енергію електричного поля в діелектрику на прикладі плаского конденсатора. Раніше було показано, що для вакуумного конденсатору , де заряд пластин вакуумного конденсатора, об’ємна густина енергії у конденсаторі, його об’єм. Як завжди, маючи справу з конденсатором, розглянемо два випадки.
. Конденсатор зарядили, від’єднали від джерела живлення, а потім заповнили діелектриком. Позначимо енергію конденсатора без діелектрика , а поле в ньому . Вводячи поняття діелектричної проникності ми переконались, що введення діелектрику у від’єднаний від джерела живлення конденсатор змінює його ємність та поле у діелектрику . Тоді енергія конденсатора з діелектриком . Тобто при такому включенні конденсатора його енергія зменшується у разів при введенні діелектрика. Втягування діелектрика у заряджений конденсатор обумовлене саме зменшенням енергії у цьому процесі. Введемо у явному вигляді напруженість поля у конденсаторі у вираз для енергії. . За наявності діелектрика густина енергії у від’єднаному від джерела живленні конденсатора визначається як .
. Конденсатор весь час під’єднаний до джерела живлення. При введенні діелектрика ємність конденсатора змінюється , а поле у діелектрику залишається сталим , оскільки поляризаційний заряд компенсується додатковим зарядом, що поступає від джерела живлення. Енергія у цьому випадку збільшується у разів при введенні діелектрика. В цьому випадку зменшення енергії конденсатора при втягуванні діелектрика компенсується збільшенням енергії конденсатору за рахунок надходження на його пластини додаткового заряду із джерела живлення. Знову перейдемо до напруженості електричного поля . Бачимо, що вирази для густини енергії однакові для цих двох випадків . Оскільки ми отримали цей вираз для густини енергії у найбільш зручному випадку плаского конденсатора, його також можна переписати у вигляді . Цей вираз є найбільш загальним та застосовується і для ізотропних речовин, для яких , і для анізотропних кристалів, де внаслідок анізотропії вектори і не паралельні, отже, не паралельні один одному вектори і , а є тензором другого рангу. Якщо всі наші міркування повторити в системі СІ, отримаємо вираз для густини енергії поля у діелектрику .
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |