|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Характеристика основних груп методів вихованняЛЕКЦІЯ ТЕМА. Методи і форми виховання ПЛАН 1. Сутність методу і прийому виховання 2. Характеристика основних груп методів виховання. 3. Організаційні форми виховної роботи. ЛІТЕРАТУРА 1.Коротов В. М. Общая методика учебно-воспитательного процесса. — М., 1983. 2.Натанзон 3. Ш. Приемы педагогического воздействия. — М., 1972. 3.Подласый И. П. Педагогика. — М., 1999. 4.Стельмахович М. Г. Теорія і практика українського національного виховання. — Івано-Франківськ, 1996. 5.Сухомлинський В. О. Слово про слово. Вибр. твори: У 5-ти т. — К., 1976. —Т. 6.Сухомлинський В. 0. Сто порад учителеві. Вибр. твори: У 5-ти т. — К., 1976. — Т. 2. 7.Фіцула М.М. Педагогіка: Навч. посібник, 2002. 8.Ягупов В.В. Педагогіка: Навч. Посібник, - К.: 2002. 9. Ушинський К. Д. Людина як предмет виховання. Вибр. пед. твори: У2-хт. — К., 1983. — Т. 1.
Сутність методу і прийому виховання Виховання як цілеспрямований процес формування особистості здійснюється завдяки реалізації різноманітних виховних методів. Методи виховання — способи взаємопов'язаної діяльності вихователів і вихованців, спрямованої на формування у вихованців поглядів, переконань, навичок і звичок поведінки. Залежно від виховної ситуації обирають конкретні прийоми виховання, що є передумовою підвищення ефективності методів виховання. Прийом виховання — частина, елемент методу виховання, необхідний для ефективнішого застосування методу в конкретній ситуації. У взаємозв'язку з методами і прийомами виховання відбувається використання засобів виховання. Засоби виховання — вид суспільної діяльності, який впливає на особистість у певному напрямі. До засобів виховання належать праця, мистецтво, засоби масової інформації, шкільний режим та ін. Методи виховання поділяють на загальні (застосовують в усіх напрямах виховання) і часткові (використовують переважно в одному з них — правовому, економічному, фізичному та ін.). Методи виховання завжди діють у певній системі, кожен є структурним елементом цієї системи, забезпечуючи у взаємозв'язку з іншими ефективність виховного процесу. Вони змінюються, вдосконалюються зі зміною мети виховання, умов, у яких воно здійснюється, віку дитини та ступеня її вихованості. Вибір методу та ефективність його використання залежать від: - вікових особливостей школярів та їх життєвого досвіду; - рівня розвитку дитячого колективу; - індивідуальних особливостей школярів; - поєднання методів формування свідомості та поведінки; - врахування психології школяра.
Характеристика основних груп методів виховання Класифікація методів виховання випливає з логіки цілісного педагогічного процесу, необхідності безпосередньої організації всіх видів діяльності дітей, їх взаємин з педагогами і між собою, стимулювання самодіяльності та самоосвіти. За критерієм функціональності розрізняють такі групи методів виховання: методи формування свідомості; методи формування суспільної поведінки; методи стимулювання діяльності та поведінки; методи контролю й аналізу рівня вихованості.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |