АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Організація контролю якості

Читайте также:
  1. А.5 Індикатори якості медичної допомоги
  2. Авдання та методи контролю органів державної фінансової інспекції України?
  3. Автоматичний моніторинг якості повітря
  4. Актуальність вивчення теми «Організація бізнесу»
  5. Аналіз якості продукції
  6. В якості економічної моделі справжнього соціалізму економічні радники Горбачова певний час вбачали
  7. В. Задачі для самоконтролю
  8. Валютна політика України в сучасних умовах. Органи валютного контролю в Україні.
  9. Взаємодія органів фінансового контролю та її форми
  10. Взаємодія України з міжнародними валютно-фінансовими організаціями.
  11. Види управлінського контролю
  12. Види управлінського контролю.

 

Контроль якості включає відстежування певних результатів по проекту для встановлення тою, чи відповідають вони певним стандартам якості, і для визначення шляхів усунення причин незадовільного виконання. Він повинен здійснюватися по всьому проекту- Результати по проекту включають результати як по продукту (такі як компоненти), так І по менеджменту (такі як показники виконання по вартості за календарним планом). Контроль якості часто виконується департаментом з контролю за якістю або організаційною одиницею зі схожою назвою, але це не е обов'язковим.

Команда управління проектом повинна мати практичні знання в галузі статистичного контролю якості, особливо в моделюванні та ймовірності, для полегшення оцінки результатів контролю якості. Серед інших результатів члени команди повинні звернути особливу увагу на відмінність між:

• запобіганням (усуненням похибок з процесу) та інспекцією (усуненням похибок для споживача);

• моделюванням атрибутів (задовольняє результат чи ні) і моделюванням змінних (результат оцінюється за безперервною шкалою, яка вимірює ступінь відповідності);

• спеціальними (незвичайні події) та раптовими (відхилення від нормального процесу) випадками;

• допущенням (результат прийнятний, якщо він перебуває в діапазоні, заданому допущенням) і межами контролю (процес вважається під контролем, якщо його результати знаходяться в межах останнього).

Рис 4. Логічна схема контролю якості проекту

Вхідні дані для контролю якості

1. Результати роботи - це інформація про те, які роботи завершені, а які ні, в якому ступені додержані стандарти якості, наскількі перевищені, або заощаджені витрати по проекту і т.ін. Результати роботи включають результати як процесу, так і продукту.

2. План управління якістю

Методи та засоби контролю якості

1. Інспекція. Інспекція включає такі дії, як вимірювання, перевірка, тестування, що застосовуються для визначення, чи задовольняють результати вимоги. Інспекція може здійснюватися на будь-якому рівні (наприклад, можуть бути проінспектовані результати всієї роботи або інспекції може піддатися кінцевий продукт проекту).

Інспекції ще називають перевірками, перевірками продукту, аудитами; в деяких прикладних сферах ці терміни можуть мати більш широке і дещо вужче застосування.

2. Графіки контролю. Графіки контролю - це графічне зображення результатів процесу у часі. Вони використовуються для визначення того, чи перебуває процес "під контролем" (наприклад, чи є відмінність у результатах, спричинених випадковими відхиленнями, або чи є непередбачені події, які мають бути ідентифіковані та скориговані?). Якщо процес контролюється, він не повинен змінюватися. Процес може змінюватися для того, щоб реалізувати удосконалення, але він не повинен змінюватися, коли перебуває під контролем. Графіки контролю можуть використовуватися для відстежування вихідних змінних будь-якого типу. Хоч графіки контролю найчастіше використовуються для відстежування дій, що повторюються (наприклад, відстежування виготовлення деталей на виробництві), але вони можуть також використовуватися для моніторингу вартісних і планових відхилень, обсягу і частоти змін змісту, похибок у проектній документації або в інших процесах проекту, для того щоб визначити, чи перебуває під контролем управління проектом.

3. Діаграми Парето.

4. Статистичне моделювання. Статистичне моделювання включає добір частини вибірки для інспекції (наприклад, вибір десяти інженерних креслень Із 75). Відповідне моделювання може скорочувати витрати на контроль якості. Існує велика кількість літератури із статистичного моделювання; в деяких галузях застосування необхідно, щоб команда менеджерів проекту була обізнана з різними технологіями моделювання.

5. Графіки потоків. Графіки потоків використовуються при контролюванні якості як допомога в аналізі виникаючих проблем.

6. Аналіз тенденцій. Аналіз тенденцій включає використання математичних технологій для прогнозування майбутніх результатів, заснований на даних, отриманих раніше. Аналіз тенденцій часто використовується для відстежування:

• технічних показників виконання - скільки похибок або дефектів було визначено І скільки з них залишилося невиправними.

• вартісних і планових показників виконання - скільки робіт за період було завершено із значними відхиленнями.

Результати контролю якості

1. Поліпшення якості.

2. Прийняття рішень. Елементи, піддані інспекції, мають бути або прийняті, або відхилені. Останні можуть зажадати переробки.

3. Переробка. Переробка - це дія, що застосовується для приведення дефектного або невідповідаючого стандартам елемента у відповідність з вимогами чи описами. Переробка, особливо непередбачена, часто є причиною перевитрат по проекту в більшості прикладних сфер. Команда проекту має докласти всіляких зусиль, щоб мінімізувати процеси переробки.

4. Контрольний перелік. Контрольний перелік у заповненому вигляді повинен стати частиною проектних записів.

5. Зміни Процесу. Зміни процесу включають негайні коригуючі або запобіжні дії як результат контролю якості. У деяких випадках необхідно, щоб процес змін справлявся б відповідно до процедур загального контролю за змінами.

 

 

СПИСОК ВИКОРИСТАННОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

1. Китайское искусство войны. Постижение стратегии / Чжуге Лян и Лю Цзи / Состав. и ред. Томас Клири: Пер. с англ. Р.В. Котенко. — СПб.: Евразия, 2000. — 256 с.

2. Указ Президента України від 23 лютого 2001 р. № 113/2001 “Про заходи щодо підвищення якості вітчизняної продукції”. – www.rada.kiev.ua/cgi-bin/putfile.cgi. – 02.12.2001.

3. Концепція адміністративної реформи в Україні / Державна комісія з проведення в Україні адміністративної реформи. – К., 1998.

4. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 462-р “Про затвердження плану першочергових заходів щодо впровадження систем управління якістю на підприємствах на 2001–2002 роки”. – www.rada.kiev.ua/cgi-bin/putfile.cgi. – 02.12.2001.

5. ДСТУ ISO 9000-2001: Системи управління якістю. Основні положення та словник. – К: Держстандарт України, 2001.

6. ДСТУ ISO 9001-2001: Системи управління якістю. Вимоги. – К: Держстандарт України, 2001. – 27с.

7. ДСТУ ISO 9004-2001: Системи управління якістю. Настанови щодо поліпшення діяльності. – К: Держстандарт України, 2001. – 44с.

8. Кабан П., Віткін Л. Загальні підходи до впровадження систем менеджменту якості в центральних органах виконавчої влади // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2000. – № 4. – С. 44–47.

9. Калита П. Качество – путь к процветанию Украины // Стандарты и качество. – 2001. – № 12. – С. 76–79.

10. Лапидус В. А. Всеобщее качество (TQM) в российских компаниях. – М.: ОАО "Типография "Новости", 2000.

11. Маматов В. П., Маматова Т. В. О состоянии работ по созданию и сертификации систем управления качеством в Приднепровском регионе Украины // Проблемы и опыт обеспечения качества в производстве и образовании: Сб. науч. трудов. – Тула: ТулГУ, 2001. – C. 122–125.

12. Окрепилов В. В. Управление качеством: Учебник для ВУЗов. – 3-е изд., доп. и перераб. – С.Пб: ОАО "Издательство "Наука", 2000.

13. Шаров Ю. П. Стратегічне планування в муніципальному менеджменті: концептуальні аспекти. – К.: Вид-во УАДУ, 2001.

14. Якубовский В. В. Международные стандарты ISO 9000 версии 2000 года: основы, структура, практика применения. – К.: Бюро Веритас Украина, 2001.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)