|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Підготовка до контрольної роботиШановні 11-класники! Можете виконати тест прямо на аркуші з завданням, але прошу Вас не просто списувати, а думати,повторювати, якщо Ви не впевнені у знаннях. «Поглиблення і систематизація найважливіших відомостей з синтаксису і стилістики». 2. Двоскладним є речення 4. Односкладним означено-особовим є речення 5. Укажіть відповідність між реченням та його характеристикою 6. Прочитайте текст. Виконайте завдання 6-9 до нього 9. Обставина часу є в реченні
8. Оберіть правильний варіант формулювання правила: а) кома ставиться між однорідними членами речення перед одиничними розділовими сполучниками; б) кома ставиться при однорідних членах речення перед першим повторюваним сполучником, якщо з нього починається перелік; в) кома ставиться між однорідними членами речення, з'єднаними інтонаційно; г) кома не ставиться між однорідними членами речення, з'єднаними інтонаційно. 9. Укажіть, у якому реченні всі розділові знаки поставлено правильно: а) Тільки громадська думка може осягнути все вчасно; подавати знак тривоги, вчасно, порушити якісь важливі питання, словом, бути найвищим регулювальником складного, суспільного організму (Є. Сверстюк). б) Дві великі творчі сили в житті кожного народу: народність і територія —стрінулися саме на порозі історичного життя нашого народу, й утворили першу підставу дальшого розвою його (М. Грушевський). в) Скрізь на вершечку стрілецької гори, на пагорбах і видолинках панувала тиша (І. Нечуй-Левицький). г) І палаюче сяйво зорини, і задумливий цвіт материнки, і вогонь лугової калини: всі в мені ви, як є... (Д. Луценко).
10. Позначте, у яких випадках відокремлюються означення: а) якщо вони виражені прикметниковим або дієприкметниковим зворотом і стоять після означуваного слова; б) якщо вони виражені прикметниковим або дієприкметниковим зворотом, що стоїть перед означуваним словом і немає обставинного значення; в) у будь-якій позиції; г) якщо вони виражені дієприслівниковим зворотом.
11. Укажіть речення, в якому є іменний складений присудок: а) Вдивляюсь я в травневу синю ніч, в якій світи ведуть свої дороги, і вірю я, що вічності хоч трохи несу в собі [Р.Т. Рільке). б) Тепер ще квітка дійсності надією цвіте, не кидає ще тіні дерево зневіри (Б.-І. Антпонич). в) Ліс ліворуч, мов зелений заєць, задивився на мою ходу (М. Йогансен). г) Я — квітка осіння... Дощі мене мочать, рве вітер мої пелюстки... (В. Сосюра).
12. Укажіть, у якому рядку всі слова є вставними й виражають упевненість: а) без сумніву, на щастя, на жаль, вочевидь, сподіваюсь; б) безсумнівно, справді, безумовно, безперечно, зрозуміло; в) ясна річ, без сумніву, як навмисне, нічого гріха таїти, по-моєму; г) по-перше, як на гріх, здається, дозвольте, нарешті.
13. Укажіть речення, в якому є обставина мети: а) Мов карб старий — цей місяць-білозір, Мов сни старі — ці хмари білопінні (М. Бажан). б) Тут вони іноді збираються чималим гуртом чи жаб половити, чи просто так походити серед лепехи й рогози (Є. Гуцало). в) Хай розкаже, що вчуває, пробиваючись, трава (О. Олесь). г) Лягав мені до ніг покірним барсом ліс, ховаючи в собі проваль жахкі глибини (В. Олійник).
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |