|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
V. Формування нових знаньХід уроку І. Організація класу Сонце встало із-за гаю, Промінцями росу сушить. Я здоров’я вам бажаю І добра у ваші душі, Добрий день! – Діти, сьогодні особливий день у вашому житті – ви стали школяриками. Я вітаю вас з першим навчальним днем, із першим шкільним святом, із першим уроком. Щоб наш урок міг продовжуватися далі, нам потрібно познайомитися. ІІ. Знайомство Звати мене _________________________________________________. Я дуже багато років працюю в школі. дуже люблю маленьких діток. І з нетерпінням чекала на зустріч саме з вами. Хвилювалася, хотіла дізнатись які ви? І бачу – ви найкращі! Тепер настав час назвати вам своє ім’я. За сигналом «один-два-три» голосно промовляємо кожен своє ім’я, в за сигналом «тиша» (палець на губах) закриваємо рот долонькою.
- Чому не вдалося познайомитися? - Чому виник тільки шум? Отже,говорити треба по черзі.
ІІІ. Практична робота Кожна квітка, як зернятко в колос до віночка тулиться, пасує… Дорогі мої, почуйте квітки голос. Той хто вміє слухати, той чує. Подивіться любі, які квіти народила Україна-мати. Кожен українець мусить вміти, Цей віночок сплести прочитати.
- Вийдіть до мене діти, на партах в яких лежать червоні квіточки. Називайте своє ім’я, а квіточку вплетіть у наш віночок. (дошка заздалегідь оформлена у вигляді віночка). - А тепер вийдіть ті діти, у кого жовті, сині, фіолетові квіточки.
ІV. Народження нової родини - Погляньте, діти, на цей чарівний віночок. Що він вам нагадує? (Мені нагадує щось кругле і велике: яблуко, Сонце, соняшник, Землю). - Тож віночок схожий на Землю, на якій живуть люди, ростуть дерева, хліб, квіти. І скільки людей на Землі, скільки квітів? Вони всі різні. Кожен із нас має різний колір очей, волосся, різний голос. Але тепер у нас буде багато спільного. Нас об’єднала наша школа, наш клас. Ми будемо вчитися, співати, танцювати, читати, рахувати. Погляньте навкруги і небо, і дерева, і будинки, щебетання пташок, розмова листочків з легеньким вітерцем – про все це ми будемо дізнаватися, навчатись. Заучування вірша. Ось і школа, ось і клас. Він давно чекає нас. І прийшли ми всі сюди, Щоб учитись і рости.
- Я думаю, що всі ви погодитеся зі мною в тому, що одне з найголовніших завдань – щоб усі люди дружили, щоб на планеті був мир, співали птахи і квіти цвіли – квіти нашої землі. А дітей теж називають квітами життя. Кажуть: «діти – як квіти». Тепер ми з вами – одна родина. І цей віночок нам буде нагадувати про те, що наша дружба міцна, всі ми будемо жити в злагоді і мирі. Ось так і народився наш клас. Кажуть, коли народжується дитина, Бог запалює на небі свічечку-зірочку. А чи звернули ви увагу, що одні зірочки яскраві, а інші ледь-ледь світять. Коли людина зла, скупа, недобра і тому її зірочку майже не видно. А коли щедра, добра, любить усе живе, тоді зірочка ясна і її видно далеко. Зараз я запалюю свічку. Гляньте, як гарно палає наша свічечка-зірочка. А щоб вона була яскравішою протягом усього навчання, складемо «Правила життя в нашій родині». 1. Щоб наша родина була доброю потрібно…(не сваритися, не битися); 2. Щоб була веселою…(радіти, сміятися, не плакати); 3. Щоб була розумною …(добре вчитися, багато читати); 4. Щоб вона була щедрою …(ділитися, допомогати один одному).
Висновок Отже, треба жити в мирі і в злагоді, більше посміхатися, ніж плакати, гарно вчитися. А щоб ці бажання здійснилися і ми ніколи не порушували правила нашого життя в родині, задуймо свічку. Фізкультхвилинка Усміхнімось сонечку! Здрастуй золоте! Усміхнімось квіточці, хай вона росте! Усміхаймось дощику – лийся мов з відра! Друзям усміхнімося! Зичим всі добра!
V. Формування нових знань. 1. Ми усміхнулись один одному,- і на краплинку сонця побільшало у світі, на краплинку щастя, на краплинку радіснішим стало наше життя. Кожній людині подобається, коли її люблять, вибачають, допомагають, ставляться добре. Але на жаль, люди часто забувають дарувати любов, ведуть себе погано з іншими людьми.
- Прислухайтеся як б’ється ваше серце. Доки воно б’ється, доти живе людина. Саме через нього проходить сум і радість, біль і щастя, все що ми бачимо, чуємо, все, що трапляється в нашому житті. Кажуть, що за розміром серце. Як кулачок його господаря. У мене ось таке. А яке у вас серце? (Діти піднімають кулачки). - А тепер підійдіть усі до мене, і ми об’єднаємо наші кулачки, і побачимо – яке ж серце нашого класу? А чим воно багате, ми дізнаємося відкривши свої маленькі серця. - Коли я торкнуся вашого кулачка-серденька, скажіть, хто або що є рідним і близьким. (Відповіді дітей).
- А що таке Україна? (Наша Батьківщина. Без якої не може жити жодна людина). На білому світі є різні країни, Де ріки, ліси і лани. Та тільки одна на землі Україна, А ми – її донки й сини. Усюди є небо, і зорі скрізь сяють, І квіти усюди ростуть. Та тільки одну Батьківщину ми маєм. Її Україною звуть. - А які вірші про Україну ви знаєте? 1) Хоч малий я невеликий, Зате добре знаю, Що край рідний - Україна, Я її кохаю.
2) Моя Україно – тебе я кохаю. Тут діти, тут друзі живуть. Тут мовою рідною, - пісня лунає. І мальви на селах цвітуть.
3) Вишита колоссям і калиною, Вигойдана співом солов'я Зветься веселково – Україною Земле зачарована моя!
4) У всьому світі - кожен зна, Є Батьківщина лиш одна. І в нас вона одна-єдина, Це наша славна Україна.
5) Красивий, щедрий рідний край
6) Україна в рідній мові І в пісні прекрасній, Україна в рідній школі, В майбутності ясній.
7) Україна в ясних зорях, В сонці, що над нами, - І в очах добрячих, ясних Рідненької мами.
- Немає нічого святішого й ріднішого на білому світі, ніж своя рідна сторона, мила Вітчизна, світла і дорога серцю кожного українця наша ненька Україна. Несіть у світ добро і радість, як справжні, бо кожен із нас приходить у світ для добра. Гра «Додай слово» На землі великій є одна країна, Гарна, неповторна, мила … І живуть тут люди, добрі, працьовиті, І скажу, до речі, ще й …(талановиті). Землю засівають, і пісні співають, На бандурі грають і вірші … (складають), Щоб жила, раділа кожна родина, Щоб була щаслива наша…(Батьківщина).
- Дорогі діти, бажаю вам добре вчитись, щоб своїми знаннями, працею в майбутньому приносити користь Україні. Живіть дружно, нехай у вашому домі панують мир і злагода. Тоді ми зможемо оберегти і Україну.і всю планету своїми руками.
- На ваших партах є білі сердечка. Якого кольору, на вашу думку, мають бути серця доброї людини? Зафарбуйте їх. А тепер кожен прикріпіть сердечко на карту України.
Хай чисті серця милий край наш зігріють, щоб квітла в віках рідна Україна. Ось і розквітло наше серце, сповнене любові до України.
Рефлексія Закрийте оченята. Руку покладіть на серце. Уявіть у своєму серці вогник добра, ніжності, любові. Уявіть як він збільшується, його сила переходить у вашу долоньку. Відкрийте оченята. Але тепло серця, не затримуйте в себе, а відайте їх найдорожчим вам людям.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.) |