АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Наркотичні речовини: дія на людину, класифікація

Читайте также:
  1. Вибір способів формування ООД у тих, кого навчають з теми «Класифікація способів захисту інформації», та способи реалізації
  2. Видатки бюджету, їх сутність, склад і класифікація
  3. Види (класифікація) спеціальних суб’єктів злочину
  4. Види банкетів,їх класифікація та характеристика.
  5. Визначення власного капіталу, його класифікація.
  6. Визначення і класифікація методів стерилізації різальних, оптичних і загальхірургічних інструментів
  7. Вогнепальна зброя. Класифікація
  8. Вопрос Класифікація господарських договорів.
  9. Гігієнічна класифікація умов праці.
  10. Джерела права ЄС: поняття й класифікація
  11. Економічні потреби суспільства: сутність і класифікація. Економічні інтереси
  12. Економічні потреби, їх класифікація та умови задоволення

Куріння

Куріння є соціальною проблемою суспільства, як для курящих, так і для некурящої частини. Для першої - проблемою є кинути палити, для другої - уникнути впливу кращого суспільства і не "заразитися" їх звичкою, а також - зберегти своє здоров'я від продуктів куріння, оскільки речовини що входять в видихається курцями дим, не на багато безпечніше того, якщо б людина сама курила і приймала у себе нікотин і багато іншого, що входить до запалену сигарету.
Ось тільки один приклад: в ході дослідження, проведеного в США, з'ясувалося, що у жінок, що палять подвоюється вірогідність того, що у них народиться дитина з ущелиною губи або піднебіння, а до того, як дитині виповниться два роки, може знадобитися не менше 4 - х операцій. У середньому в людини, що страждає на цю хворобу, за все життя на лікування та пов'язані з ним витрати піде 100.000 доларів. І, звичайно ж, в грошах не зміряти душевного болю від природженого дефекту.
Говорячи про куріння, згідно з даними вчених-дослідників, кожна викурена сигарета скорочує життя людини на 14 хвилин. Найбільш завзяті курці, як правило, вмирають від хвороб, провокованих курінням. Здоров'я некурців також знаходиться під загрозою вже тому, що поруч хтось курить. Кинути палити має сенс у будь-який час. Якщо хвороба ще не розвинулася, то ризик захворювання буде поступово зменшуватися, а через десять років, після того як ви кинули палити і зовсім зникне. Кожна сигарета містить десятки шкідливих речовин. Найбільш отруйними речовинами з усіх, що містяться в тютюновому димі, є смола і нікотин. Смола, що міститься в тютюновому димі, подразнює дихальні шляхи, в результаті чого вони звужуються, виділення слизу збільшується, так що слиз, бруд і бактерії залишаються в легенях. Це викликає горезвісний кашель курця, який насправді є синдромом бронхіту (запалення дихальних шляхів) і робить легкі більш уразливими для всякого роду інфекцій. Повітря, яким ми дихаємо, повинне бути очищене, перш ніж він потрапить в нижню частину легенів. Цю функцію виконує слиз, клейка рідина, яка міститься в носі і верхніх дихальних шляхах. Слиз захоплює бруд і бактерії, в той час як крихітні волоски-вії відводять слиз з легких в носову порожнину і горло. Дев'яносто відсотків випадків раку легенів спостерігається у курців і головною винуватицею цього захворювання вважається саме смола.
Мозок і нервова система також піддається впливу нікотину. Можливо, саме це і приносить задоволення курцям. Він же викликає запаморочення і нудоту у людей, які не звикли до тютюну. Нікотин частішим серцебиття і звужує кровоносні судини, сприяючи тим самим розвитку серцево-судинних захворювань.
За даними досліджень, сигарети з низьким вмістом нікотину і смоли менш небезпечні для здоров'я, ніж інші. Проте перехід від звичайних сигарет до подібним не допоможе, якщо палити більше або інтенсивніше. Зазвичай курці компенсують знижений зміст смоли і нікотину, споживаючи більше сигарет і глибше затягуючись.
Отже, затягування зроблено. Що отримує організм разом з цією затягуванням? А ось що:
1. Смола. У смолі понад 1000 хімічних речовин, у тому числі велика кількість подразників і не менше 60 відомих канцерогенів. У легенях смола осідає в'язким шаром.
2. Нікотин. Наркотик, що викликає сильне звикання, швидко всмоктується з легенів в кров, досягаючи головного мозку за 7 секунд. Частішає серцебиття, підвищує тиск і збільшує ризик серцево-судинних захворювань.
3. Чадний газ. Отруйний газ, без кольору і запаху, що знижує вміст в крові кисню, що особливо небезпечно для вагітних жінок і людей з хворобами серця.
І це далеко не повний перелік шкідливих речовин.
Значне скорочення числа викурених за день сигарет позитивно позначається на здоров'ї. Люди, що викурюють від 1 до 14 сигарет на день, у 8 разів більше некурців схильні до ризику раку легенів. У помірних курців (15-24 сигарети в день) цей ризик вище вже в 13 разів, а у завзятих курців (25 і більше сигарет на день) - в 25 разів.
Згубна Сигарета. Про шкоду куріння сказано чимало. Проте занепокоєння вчених і лікарів, викликане поширенням цієї згубної звички, зростає, так як поки що значне число людей не вважає паління шкідливим для здоров'я.
Куріння - не нешкідливе заняття, яке можна кинути без зусиль. Це справжня наркоманія, і тим більше небезпечна, що багато хто не приймає серйозно.
Нікотин - одна з найнебезпечніших отрут рослинного походження. Птахи (горобці, голуби) гинуть, якщо до їх дзьоба всього лише піднести скляну паличку, змочену нікотином. Кролик гине від 1 / 4 краплі нікотину, собака від 1 / 2 краплі. Для людини смертельна доза нікотину складає від 50 до 100 мг, або 2-3 краплі.
Саме така доза поступає щодня в кров після викурювання 20-25 сигарет (у одній сигареті міститься приблизно 6-8 міліграм нікотину, з яких 3-4 міліграми потрапляє в кров).
Курець не гине по тому, що доза вводитися поступово, не в один прийом. До того ж, частину нікотину нейтралізує формальдегід - інша отрута, що міститься в тютюні. Протягом 30 років такого курець викурює приблизно 20000 сигарет, або 160 кг тютюну, поглинаючи в середньому 800 г нікотину. Систематичне поглинання невеликих, несмертельних доз нікотину викликає звичку, пристрасть до куріння.
Нікотин включає в процеси обміну, що відбуваються в організмі людини, і ставати необхідним.
Однак якщо некурящий людина в один прийом отримає значну дозу нікотину, може наступити смерть. Такі випадки спостерігалися в різнихкраїнах. Нашим великим ученим - фармакологом Н. П. Крафковим описана смерть молодої людини після того, як він вперше в житті викурив велику сигару.
У Франції, в Ніцці, у результаті конкурсу "Хто більше викурить 'двоє' переможців ', викуривши по 60 сигарет, померли, а решта учасників з важкимотруєнням потрапили до лікарні.
В Англії зареєстрований випадок, коли тривало палить 40 - річний чоловік вночі, під час важкої роботи, викурив 14 сигар і 40 сигарет. Вранці йому зробилося погано, і, незважаючи на надану медичну допомогу, він помер.
У літературі описаний випадок, коли в кімнату, де лежав тютюн в зв'язках в порошку, поклали спати дівчинку, і вона через кілька годин померла.
Живуть в накурених приміщеннях діти частіше і більше страждають на захворювання органів дихання. У дітей батьків, які палять протягом першого року життя збільшується частота бронхітів і пневмонії і підвищується ризик розвитку серйозних захворювань. Тютюновий дим затримує сонячні ультрафіолетові промені, які важливі для дитини, що росте, впливає на обмін речовин, погіршує засвоюваність цукру і руйнує вітамін С, необхідний дитині в період зростання. У віці 5-9 років у дитини порушується функція легенів. Внаслідок цього відбувається зниження здатностей до фізичної діяльності, що вимагає витривалість і напруги. Обстеживши понад 2 тис. Дітей, що проживають в 1820 сім'ях, професор С. М. Гавалов виявив, що в сім'ях, де палять, у дітей, особливо в ранньому віці спостерігаються часті гострі пневмонії та гострі респіраторні захворювання. У сім'ях, де не було тих, що палять, діти були практично здорові.
У дітей, матері яких палили під час вагітності, є схильність до припадків. Вони значно частіше хворіють на епілепсію. Діти, що народилися від матерів, що палять, відстають від своїх однолітків у розумовому розвитку. Так, вчені НДР В. Гиба і Х. Блюмберг при обстеженні 17 тисяч таких дітей виявили відставання у читанні, листі, а також у зростанні.
Помітно зросла кількість алергічних захворювань. Радянськими і зарубіжними вченими встановлено, що алергізуючої дії володіє нікотин і сухі частинки тютюнового диму. Вони сприяють розвитку багатьох алергічних захворювань у дітей, і чим менша дитина, тим більшу шкоду заподіює його організму тютюновий дим.
Куріння підлітків, в першу чергу, позначається на нервовій і серцевої судинній системах. У 12-15 років вони вже скаржаться на перепочинок при фізичному навантаженні. У результаті багаторічних спостережень французький доктор Декалзне ще 100 років тому прийшов до переконання, що навіть незначне куріння викликає у дітей недокрів'я, розлад травлення.
Куріння школярів уповільнює їх фізичний і психічний розвиток. Стан здоров'я, підірване курінням, не дозволяє вибрати рід занять до душі, домогтися успіху (наприклад, юнакам стати льотчиками, космонавтами, спортсменами, дівчатам - балеринами, співачками та ін.)
Куріння і школяр несумісні. Шкільні роки це роки зростання як фізичного, так і розумового. Організму потрібно багато сил, щоб впоратися з усіма навантаженнями. Як відомо, навички, звички, засвоєні в шкільному віці, найміцніші. Це відноситися не тільки до корисних, але і до шкідливих звичок. Чим раніше діти, підлітки, юнаки, дівчата познайомляться з курінням і почнуть палити, тим швидше звикнуть до нього, і надалі відмовитися від куріння буде дуже важко.
Немає такого органу, який би не дивувався тютюном: нирки і сечовий міхур, статеві залози і кровоносні судини, головний мозок і печінку.
Вчені з'ясували, що куріння в ДВА рази небезпечніше для організму, що росте, чим для дорослого. Смертельна доза для дорослої людини міститься в одній пачці сигарет, якщо її викурити відразу, а для підлітків півпачки. Були навіть зареєстровані випадки смерті підлітків від поспіль викурених двох трьох сигарет через різке отруєння життєво важливих центрів, в результаті якого наступала зупинка серця і припинялося дихання.
Серце у курця робить в добу на 15 тисяч скорочень більше, а живлення організму киснем і іншими необхідними речовинами відбувається гірше, оскільки під впливом тютюну кровоносні судини у підлітка стискаються. Ось чому у курців хлопців слабшає пам'ять, ось чому серед них частіше зустрічаються пас задніх.
Вчені з'ясували, що в тютюні міститься маса отруйних речовин. Серед них найбільш відомий нікотин: по своїй отруйності він рівний синильної кислоти.
Від тривалого куріння відбувається звуження голосової щілини, з'являється осиплість голосу.
В останні роки вчені приділяють пильну увагу речовин, що викликають рак. До них в першу чергу, відносяться бензопірен і радіоактивний ізотоп полоній-210. Якщо курець набере в рот дим, а потім видихне його через хустку, то на білій тканині залишиться коричнева пляма. Це і є тютюновий дьоготь. У ньому особливо багато речовин викликають рак. Якщо вухо кролика кілька разів змастити тютюновим дьогтем, то у твариниутворюється ракова пухлина.
Протягом декількох років учені проводили спостереження над 200 курящими і 200 некурящими школярами. А тепер подивимося, якими виявилися порівняльні результати. палять - нервові; зниження слуху; погана пам'ять; поганий фізичний стан; погане розумовий стан; нечистоплотні; погані оцінки, повільно міркують. Виявилося також, що на організм дівчинки тютюн діє набагато сильніше: 'в'яне шкіра', швидше спинити голос.
За останні десятиліття учені з'ясували, що у людей не палять стали виявлятися хвороби, властиві курцям. Причина? Не палять люди тривалий час перебували в приміщенні разом з курцями. При курінні в організм людини проникає 20-25% отруйних речовин, а 50% разом із повітрям, що видихається димом надходять у повітря. А їм дихають оточуючі. Виходить, що не палять 'курять'. З'явився навіть спеціальний термін - "пасивне 'куріння.
Шкода тютюну доведена, багато людей кинули палити, йде боротьба проти 'пасивного' куріння '...
При першому куріння дере в горлі, прискорено б'ється серце, в роті з'являється осоружний смак. Всі ці неприємні відчуття, пов'язані з першою сигаретою, не випадкові. Це захисна реакція організму, і треба нею скористатися відмовитися від наступної сигарети. Ще не настав час, коли зробити це буде не так легко.
Подивіться уважно на палить дівчину, на колір її обличчя, шкіру, пальці, зуби, зверни увагу на її голос. Ти можеш відмітити зовнішні ознаки тютюнової інтоксикації.
Деякі вважають, що сигарета додає дівчата елегантність. Швидше, вона додає їй вульгарності.
Дуже важливо, що б ти зараз зрозуміла, що в майбутньому, коли ти станеш матір'ю, шкода, що наноситься курінням твоєму здоров'ю сьогодні, може непоправно відбитися на розвитку дитини і ще задовго до народження.
Подумай, дівчинка, про все це. Будь розумною і утримайся від сигарети.

 

Алкоголь

Алкоголь - це депресант, тобто речовина, що сповільнює всі процеси в організмі. Невеликі дози алкоголю додають відчуття розслабленості і впевненості в собі. У великих дозах він уповільнює реакцію і негативно позначається, наприклад, на окомір і координації. Сідати за кермо в нетверезому стані вкрай небезпечно. Людина в стані сильного сп'яніння, відчуває нудоту, запаморочення, може втратити свідомість, тоді до всього іншого додається небезпека захлинутися власною блювотою.
Ступінь сп'яніння може залежати від міцності напою, тобто від концентрації в ньому алкоголю. Найбільш міцні напої - це віскі, горілка, далі йдуть різні вина, нарешті, пиво. Крім того, значення мають габарити питущого людини. Звичайно більш великі люди стійкіше до дії алкоголю, ніж люди дрібного статури. Зловживання алкоголем може призвести до ожиріння, тому що алкоголь містить калорії, хоча і абсолютно не поживний, довиразки, цирозу печінки, а також до захворювань мозку, нирок і м'язів, включаючи серцеву.
Регулярно вживає алкоголь людина у великих дозах, змушує мозок постійно боротися з його депресивним впливом. Якщо така людина перестає пити, його мозок за інерцією продовжує свою компенсаторну діяльність, від чого той стає збудженою, нервовим, метушливим, у нього тремтять руки, і це триває, поки він не вип'є ще. Ось вам типовий приклад алкогольної залежності.
За даними наукових досліджень та статистичних даних показується, що у людей, які споживають алкоголь у невеликих або помірних дозах, нижче передчасна смертність, ніж у абсолютно непитущих і завзятих п'яниць. Споживання до двох одиниць алкоголю на день знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 20%.

Існують різні теорії для пояснення цього феномена: деякі вважають, що алкоголь спонукає організм виробляти речовини, відомі як ліпопротеїни високої щільності, що запобігають відкладення холестерину в артеріях. Інші вважають, що серце оберігають виявлені в певних сортах червоних вин речовини, які гальмують окисні процеси. Добре відомі розслаблюючий ефект алкоголю допомагає і при стресах.
Алкоголізм руйнує мозок, печінку, травний тракт і шлунок. Цироз печінки і рак підшлункової залози захворювання питущих людей. Ожиріння і гіпертонія, а також хвороби серця - результат пияцтва.
Алкоголь становить значну небезпеку для психіки і роботи мозку зокрема він веде до:
* Зниженню активності ЦНС: у великих дозах або в поєднанні з деякими лікарськими препаратами він навіть може бути небезпечним;
* У великих дозах він може призвести до втрати пам'яті, порушенням свідомості аж до коми і навіть смерті;
* Важке тривалий пияцтво формує залежність; при абстиненції можливі галюцинації і судоми.
Зловживають алкоголем іноді впадають у стан отупіння, що веде до комі. У вкрай тяжких випадках можлива зупинка дихання. Як вже говорилося, алкоголь згубно діє на клітини головного мозку (у тому числі і на клітини, що регулюють діяльність статевої системи) і на статеві центри, розташовані в спинному мозку. Одночасно слабшає діяльність молочних залоз, а в подальшому вона може і припинитися. Вчені виявили здорові статеві заліза тільки у половини обстежених ними хронічно хворих на алкоголізм. Встановлено, що у чоловіків, що зловживають алкоголем, відзначається ослаблення потенції. У жінок алкоголь порушує вироблення статевих гормонів і дозрівання яйцеклітини, менструальний цикл.Алкоголізм робить більше спустошення, ніж три історичних бича, разом узяті: голод, чума, і війни.
Основним діючим початком сп'яніння будь-якого напою був алкоголь етиловий, або винний, спирт. Прийнятий внутрішньо він через 5 -10 хвилин всмоктується в кров і розносяться по всьому організму. Алкоголь - отрута для будь-якої живої клітини. Проникнувши в організм алкоголь, дуже скоро засмучує роботу тканин і органів. Швидко згораючи, він забирає в них кисень і воду. Клітини зморщуються, діяльність їх не може. При значному і частому попаданні алкоголю в організм клітини різних органів в кінці кінців, гинуть під дією алкоголю порушується мало не всіфізіологічні процеси в організмі, а це може призвести до важких захворювань. Перероджується тканину печінки, нирок, серця, судин і ін
Швидше і більш згубно всього алкоголь діє на клітини головного мозку, при цьому, в першу чергу, страждають вищі відділи мозку, швидко доставлений потоком крові до головного мозку, алкоголь проникає в нервові клітини, при цьому руйнується, в результаті чого зв'язок між різними відділами мозку розбудовується.
Алкоголь впливає також на кровоносні судини, що несуть кров до мозку. Спочатку вони розширюються, і насушенная алкоголем кров бурхливо приливає до мозку, викликаючи різке збудження нервових центрів. Ось звідки надмірно веселий настрій і розв'язність пьянеющего людини.
Вчені з'ясували, що під впливом спиртних напоїв в корі великих півкуль головного мозку слідом за міцніючим порушенням настає різке ослабленняпроцесів гальмування. Кора перестає контролювати роботу нижчих, так званих підкоркових відділів мозку. Ось чому сп'янілий людина як би втрачає контроль над собою і критичне ставлення до своєї поведінки, втрачаючи стриманості і скромності, він говорить і робить те, чого не сказав і не зробив би у тверезому стані. Кожна нова порція спиртного усе більше паралізує вищі нервові центри, немов зв'язуючи їх і не дозволяючи втручатися в хаотичну діяльність різко порушених відділів мозку.
Відомий російський психіатр С. С. Корсаков так описує цей стан: 'сп'янілий не думає про наслідки своїх слів і дій і ставитися до них украй легковажно... Пристрасті і погані спонукання виступають без всякого прикриття і спонукають до більш-менш диким вчинків'. Але ж в нормальному стані та ж людина може бути й добре вихованим і скромним навіть сором'язливим. Все в його особистості, що стримується вихованням, навичкам пристойності, наче вилазить назовні. У стані сп'яніння людина може їм викласти будь-яку таємницю; він втрачає пильність, перестає бути обережним. Не дарма кажуть: "Що у тверезого на умі, те у п'яного на язиці".
Те, що ми в побуті благодушно називаємо сп'янінням по суті є не що інше, як гостре отруєння алкоголем, з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками. Добре, якщо через певний час організм, що звільнився від отрути, поступово повертається до нормального стану. А якщо пияцтво триває, і нові порції алкоголю систематично надходять в організм? Що тоді?
Вчені з'ясували, що алкоголь, введений в організм не відразу виводитися звідти, і якась кількість цієї речовини продовжує своє шкідливу дію на органи протягом 1 - 2 днів, а в деяких випадках і більше.
Алкоголь викликає приємне, піднесений настрій, а це спонукає до повторного вживання спиртного напою. У перший час при бажанні і твердостіхарактеру ще можна відмовитися від вина. В іншому випадку під впливом алкогольної інтоксикації (та й умовлянь друзів) воля слабшає, і людина вже не може протистояти потягу до алкоголю. Під впливом алкоголю отримують простір інстинкти, послаблюється воля і самоконтроль, і нерідко люди здійснюють провини і помилки, в яких розкаюються все життя. Дуже небезпечний алкоголь для юних, особливо для дівчат, оскільки їх організм у період росту легше піддається впливу наркотиків. Алкоголь чинить негативний вплив на потомство. Ті, що п'ють (особливо жінки) під впливом алкоголю робляться розв'язними, балакучими, нестриманими, не достатньо критичними до своєї поведінки. У п'яному вигляді жінки втрачає сором, жіноча гідність, вона схильна до легковажному поведінки, статевої розбещеності. Наслідок випадкових статевих зв'язків наступили в результаті сп'яніння, бувають трагічними. Венеричні захворювання, народження не повноцінних дітей - це ж не тільки слова, за ними покалічена, безрадісне життя.
Якщо пияцтво - результат неправильного виховання, нерішучість, розбещеності, наслідування поганим звичкам, то алкоголізм - серйозна хвороба, що вимагає спеціального лікування. Потрібні великі зусилля, щоб перевиховати людину, що зловживає алкоголем. Не рідко ці умови виявляються марними. Немає нічого жахливішого чоловіка - п'яниці, що змушує страждати дружину і дітей.
Ти вже настільки доросла, що повинна вміти вибирати друзів. У твоєму оточенні не повинно бути людей, не уявляють собі задоволення без чарки не кажучи вже про те, що сама ти повинна уникати вживання спиртного. Треба знайти в собі мужність протистояти тим, хто намагається схилити тебе до вживання спиртного. Всі ці гуляння з обов'язковим 'пити до дна', 'штрафними' для запізнилися - доля обивателів. На жаль велика сила інерції, що втягує у сферу обов'язкових випивок. Хто, як не жінка, повинен боротися з цим не тільки особисто, а й суспільним злом! Навколо кожного зловживають алкоголем, повинна бути створена атмосфера засудження та нетерпимості. Уникай вечірок, які збираються з метою випити, і людей, не уявляють собі веселість без випивки.
Дослідження вчених довели, що у юнаків та дівчат алкоголізм як важка, важко виліковна хвороба виникає і розвивається в ЧОТИРИ рази швидше, ніж у дорослих. Руйнування особистості також відбувається набагато швидше.
Думаю, що висновок тобі зробити не важко: ніколи і ні за яких обставин не пригублює вина, навіть якщо це запропонують тобі близькі люди -товариші і рідні.
Не зайве повторити, що при вживанні вина у дівчат і юнаків уражаються всі органи, але особливо ранимі центральна нервова система, різко падає пам'ять, порушується психіка, знижується контроль за своїми діями...
Деякі школярі залучаються до чарки старшими за віком хлопцями, подругами: не зручно, мовляв, не підтримати компанію. Так, у цих обставинах, безумовно, потрібна мужність, твердість характеру і здоровий розум.

 

Наркотичні речовини: дія на людину, класифікація

... Виснажені, з сколоті венами тіло. Відчужений погляд нічого не виражають-очей. Безладна мова, відповіді невлад на, здавалося б, самі звичайні питання. А головне, повну байдужість до того, що відбувається навколо, відсутність інтересу до життя... І все це в 14-16 років! Так, страшна картина, назва якої - наркоманія.
Наркотик - це будь-яка хімічна сполука, яка впливає на функціонування організму. Зловживання наркотиками - це їх вживання будь-яким неприйнятним з медичної і соціальної точок зору чином або прийнятним, але неправильним.

 


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)