АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Причини зловживання наркотиків

Читайте также:
  1. Безробіття, його причини, види,форми, та соціально-економічні наслідки.
  2. Бідність, її причини та показники. Соціальна політика держави як політика регулювання доходів.
  3. Бюджетний дефіцит, його причини, види та джерела покриття.
  4. Вкажіть на причини інвазування кролів гельмінтозами.
  5. Економічний зміст і причини виникнення фінансової кризи на підприємстві
  6. Економічний цикл та його фази. Причини циклічних коливань.
  7. Економічні цикли: сутність, структура, види та причини циклічних коливань.
  8. Запорозьке козацтво у середині й другій половині ХVІІІ ст. Причини та наслідки ліквідації Запорозької Січі.
  9. Зловживання монопольним положенням на ринку
  10. Зловживання монопольним становищем: поняття та види.
  11. Інфляція, її суть, види і причини виникнення
  12. Інфляція: сутність, причини, види та наслідки.

Існує безліч причин зловживання наркотиками. Соціальна узгодженість. Якщо використання того або іншого наркотика прийняте в групі, до якої людина належить або з якою він себе ідентифікує, він відчує необхідність застосовувати цей наркотик, щоб показати свою приналежність до цієї групи. Це відноситься до всіх наркотиків, від нікотину та алкоголю до героїну. Задоволення. Одна з головних причин, чому люди вживають наркотики, - це супутні і приємні відчуття, від хорошого самопочуття і релаксації до містичної ейфорії. Доступність. Нелегальне споживання наркотиків найвище там, де вони легше доступні, наприклад, у великих містах. Застосування легальних наркотиків також зростає з доступністю, наприклад, алкоголізм поширений серед торговців спиртними напоями. Цікавість відносно наркотиків примушує деяких людей почати самим приймати наркотики. Ворожість. Застосування наркотиків може виглядати символом опозиції цінностям суспільства. Коли людина відкидаєсуспільство і всі альтернативи, включаючи самого себе, свої надії і цілі, виникаюче відчуття безглуздя життя, ізоляції і неадекватності робить його схильним до хронічної наркоманії. Достаток і дозвілля можуть привести до нудьги і втрати інтересу до життя, і виходом і стимуляцією в цьому випадку можуть показатися наркотики. Відхід від фізичного стресу. Більшості людей вдається справлятися з найбільш стресовими ситуаціями їх життя, але деякі намагаються знайти притулок у формі наркотичної залежності. Наркотики часто стають помилковим центром, навколо якого обертається їх життя.
Широке поширення наркоманії в розвинених країнах багато в чому є наслідком тих соціальних умов, які там існують, а саме: безробіття, невпевненість у завтрашньому дні, щоденні стреси, важкий нервово-психічний стан, прагнення отримати допінг, що створює враження припливу сил, хоча б на короткий проміжок часу піти від навколишньої дійсності.
У міжнародному антинаркотичному центрі в Нью-Йорку назвали приблизну кількість наркоманів на земній кулі; цифра виявилася жахливою: мільярд наркоманів!
Вчені, які намагаються проникнути в таємницю дурману, приголомшені надзвичайною вірулентністю наркотиків, здатних прокрадатися в саму глибину почуттів і думок своїх споживачів. Тривалі і поглиблені дослідження, що проводилися цілими поколіннями вчених, не були марними.Отрута, прихований в більшості "райських" засобів, було виявлено. Фізіологічні властивості наркотиків, залучених в складний хімічний процес, що відбувається в людському організмі, володіють притягальною силою, і примушую жертву звертатися до них повторно або безперервно після того, як звичка або залежність міцно вступила в свої права. Наркотики в залежності від їх впливу на організм людини умовно можна розділити на дві великі групи:
1) збуджуючі;
2) викликають депресію.
При цьому слід мати на увазі, що кожен з наркотиків володіє великою різноманітністю прихованих властивостей, по-різному впливають на нервову систему.
Стан наркоманії характеризується трьома властивостями:
1) непереборне бажання або потреба продовжувати приймати наркотики і діставати їх будь-якими способами;
2) прагнення збільшувати дози;
3) залежність психічного, а іноді і фізичного характеру від впливів наркотика.
Так званий синдром наркоманії виникає лише внаслідок прийняття наркотичного засобу, незалежно від того, чи відбувається це випадково або після систематичного вживання. Етапи цього процесу, що протікає більш повільно або більш швидко, в основному такі:
1) Початкова ейфорія, часто вельми короткочасна. Вона характерна для певних наркотичних речовин (особливо морфію і опіуму), а не для всіх коштів. У такому стані підвищеної дратівливості, химерних і часто еротичних видінь людина втрачає контроль над собою...
2) Толерантність носить тимчасовий характер. Це явище пояснюється реакцією організму на дію однієї і тієї ж дози речовини, що приймається неодноразово. Поступово організм реагує слабше.
3) Залежність. Більшість дослідників прийшли до висновку, що залежність явище як фізичне, так і психічне. Виражається воно класичними симптомами абстиненції, або "відібрання", які наркоман переносить дуже важко і з ризиком важких органічних або функціональних приступів.
4) Абстиненція (синдром відібрання) відбувається звичайно через 12-48 годин після припинення прийняття наркотика. Наркоман не може переносити цей стан, що викликає у нього нервові розлади, тахікардію, спазми, блювоту, діарею, слинотеча, підвищену секрецію залоз. При цьому з'являється нав'язливе бажання знайти токсичну речовину - наркотик - будь-яку ціну! Різке "відібрання" наркомана приводить до несамовитих і вкрай небезпечним проявам, які можуть у деяких випадках викликати справжні колапси, як це буває з морфіністами. Це різновиди страшного delirium tremens - білої гарячки, в яку занурюється невиліковний алкоголік... Напад сам по собі виражає стан гострої потреби в отруті, що стала необхідним чинником внутрішніх процесів.

 

Залежність

Наркотики досить широко застосовуються в сучасній медицині як знеболюючі й присипляє кошти. Але цим ефектом вплив наркотичних речовин на центральну нервову систему не обмежується. Багато хто з них викликають у людей особливий психічний стан збудження - ейфорію. Будучи суб'єктивно привабливою, ейфорія - об'єктивно шкідливий стан, тому що при цьому людина завжди в тій чи іншій мірі відключається від реальності. У суспільному становищі, в справах і навколишнього обстановці нічого не змінюється, людина ж відчуває себе нагорі блаженства - без жодних об'єктивних на те підстав - лише внаслідок "обману" психіки хімічною речовиною. Тому він відчуває бажання знов і знов повторити цей стан. У результаті розвивається згубну пристрасть. Людина прагне відключитися від реальності. Різко змінюється його ставлення до навколишнього, руйнується вся система ціннісної орієнтації. Наркотики руйнують нервову систему і негативно впливають практично на всі органи і тканини.
Природний перебіг біологічних ритмів порушують і багато інших психоактивні речовини, наркотики.
Здатність людського організму протистояти дії зростаючих доз препарату називають толерантністю (Стійкістю). Можна сказати, що організм адаптується до чужорідних речовин, зводячи до мінімуму їх дію.
Толерантність виникає практично до всіх психоактивних засобів, але різною мірою. Наприклад, при тривалому застосуванні однієї і тієї ж дози барбітуратів поступово слабшають заспокійливий і снодійний ефекти. У той же час ефект зниження частоти дихання, властивий барбітуратів у міру звикання до них не зникає. Як відомо, при отруєннях багатьма пригнічують центральну нервову систему речовинами причиною смерті є зупинка дихання. А тому може скластися ситуація, коли приймається доза буде недостатня для того, щоб викликати сон (або заспокоєння), але цілком достатньо для зупинки дихання.
Існує кілька стадій наркоманії. Спочатку прийом наркотичних речовин зазвичай викликає захисну реакцію, пояснюється їх токсичною дією. Це може бути головний біль, запаморочення, нудота або блювота. Однак при повторних прийомах наркотику починає переважати ейфорія, а захисна реакція поступово слабшає. Потім наркотичний стан стає для людини потребою - без нього він вже не може обходитися. Розвивається нав'язливе потяг до наркотику.

Розрізняють психічну і фізичну залежність організму від наркотиків. Під психічною залежністю розуміють стан, при якому лікарський (або інше) засіб викликає почуття задоволення і підйому і яке вимагає періодичного відновлення прийому цієї речовини, щоб випробувати задоволення або уникнути дискомфорту. А під фізичною залежністю мається на увазі стан, який проявляється інтенсивними фізичними розладами, коли припиняється, введений невідповідного кошти. Наркоман постійно думає про те, щоб досягти наркотичного ефекту. Тепер це центральний інтерес в, але життя. При фізичній залежності людина під час відсутності наркотичного ефекту не тільки відчуває, що йому чогось не хна тане, а й починає випробовувати хворобливий, важко переноситься стан своєрідного голодування, зване абстиненцією. Вона проявляється нездужанням, зниженою працездатністю, головним болем, тремтінням кінцівок, сильними болями в різних частинах тіла, причому багато симптомів легкодоступні спостереженню з боку. Приклад тому - алкогольне похмілля як прояв абстиненції. Скільки б різних ліків алкоголік ні приймав, будучи в стані похмілля, краще за все воно все ж таки знімається повторним прийомом спиртного, а що лише закріплює залежність організму від алкоголю.
Виникає нестримне прагнення негайно, як можна швидше, але що б то не стало, всупереч будь-яким перешкодам знайти і прийняти наркотик. Це як би особлива форма голоду, переважна й інші потреби, у тому числі і потреба в їжі і пиття. Згубний потяг повністю підпорядковує собі поведінку хворого. Такий стан на межі людських сил і розуму. Наркоман отруює себе, незважаючи на страшні наслідки, йде на будь-які дії, в тому числі ізлочинні, готовий зняти, з себе останній одяг, все винести з дому, аби добути наркотик.
У певних умовах при життєвих невдачах буває, що люди втрачають віру у власні сили і намагаються пристосуватися до стрессоним ситуацій. Для деяких здається вихід з положення - це вживання наркотиків. Живучи у світі ілюзій, породжених болезаспокійливими і галюциногенними препаратами, або розігруючи під впливом восбуждающіх коштів роль супермена, такі люди втрачають здатне здраво судити про свої можливості. У них виникає оманливе відчуття, що вони живуть, як годиться, легко справляючись зі всіма неприємностями. Однак воля їх пригнічується і непомітно для себе вони потрапляють в рабську залежність від наркотику.
Отже, на початку ейфорійний ефект залежить від, типу вищої діяльності, наркотику, дози, методу введення його в організм і психічної установки. Потім міняється реактивність організму, - зникають захисні реакції (наприклад, при алкоголізмі пригнічується блювотний рефлекс). Споживання наркотику набуває систематичний характер, відбувається підвищення стійкості організму до отрути. Наркомани приймають у 2-10 разів вищі дози речовини, ніж прийнято використовувати їх у лікув цілях. Поки наркотики ще не вписалися органічно в обмін речовин, формується психічна залежність від наркотичної речовини. Далі виробляється фізична (органічно пов'язана з обмінними процесами) залежність з нездоланним потягом до наркотизації і вираженим синдромом абстинента. У сформованому наркоманической стані відбувається порушення функцій всіх систем організму, падає апетит, розвивається авітаміноз, знижується стійкість до збудників хвороб та ін Паралельно виникають зміни у психічній сфері, що ведуть до психопатизації і деградації особистості, полинаркомании, тобто одночасного або поперемінного вживання двох і більше наркотичних засобів.
Психофізіологічні зміни особистості є проявом глибоких фізико-хімічних порушень діяльності організму, сутність яких поки ще повністю не розкрита.

Класифікація

Тепер я перейду до класифікації наркоманій. Наведемо класичного розподілу, розроблене фахівцями Світового товариства охорони здоров'я. Отже, всі наркотики і їх дії діляться на наступні групи.
1) Седативні отрути, що заспокоюють психічну діяльність. Вони скорочують аж до повного усунення функції збудливості і сприйняття, вводячи людини в оману, обдаровуючи його букетом приємних станів. Ці речовини (опіум і його алкалоїди, морфій, кодеїн, кока і кокаїн) змінюють мозкові функції і віднесені до категорії Euforica.
2) Галюциногенні засоби, представлені великим числом речовин рослинного походження, дуже різні за своїм хімічним складом. Сюди входять мескалін з кактуса, індійські коноплі, гашиш та інші тропеіновие рослини. Всі вони викликають церебральні збудження, що виражаються в деформації відчуттів, галюцинаціях, спотворенні сприйнять, видіннях, і тому їх відносять до категорії Fantastica.
3) Сюди відносяться речовини, легко одержувані шляхом хімічного синтезу, викликають спершу церебральні збудження, а потім глибоку депресію. До таких засобів зараховуються: алкоголь, ефір, хлороформ, бензин. Ця категорія Inebrantia.
4) Категорія Нyрnotica, куди входять отрути сну: хлорал, барбітурати, сульфорол, кава-кава і ін
5) Excitantia. Тут переважають рослинні речовини, збуджуючі мозкову діяльність без негайного впливу на психіку; сила впливу на різних осіб буває різною. Сюди входять рослини, що містять кофеїн, тютюн, бетель і ін
У більшості країн, що беруть участь у боротьбі проти наркотиків, контролюється лише невелика частина продукції, тобто препарати, які ввійшли у список заборонених наркотичних засобів, такі різноманітні за своїми властивостями, що викликають наркоманію. Сходинки наркоманії ведуть все нижче, визначаючи загострення лиха, що є, як підкреслюють експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я, великою загрозою для охорони здоров'я в світовому масштабі. Небезпека ця збільшується у міру того, як фабрики і лабораторії виробляють все нові і нові типи наркотиків, все більш сильних і шкідливих


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)