АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

III. Підсумок уроку

Читайте также:
  1. VII. Виховний аспект уроку.
  2. VII. Виховний аспект уроку.
  3. VIII. Результати уроку.
  4. І. Організація учнів до уроку.
  5. ІІ.Основний зміст уроку.
  6. Конструювання сучасної системи вимог до сучасного уроку.
  7. Підсумок заняття .
  8. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
  9. Різні системи вимог до уроку.
  10. Характерні риси, ознаки уроку.

УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА

Перший урок.Третій клас.

 

ТЕМА: Україна – єдина країна.

МЕТА: розширити поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави, сприяти формуванню національної самосвідомості школярів; розвивати в учнів активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави; виховувати майбутнього захисника своєї Вітчизни, любов до рідного краю.

ОБЛАДНАННЯ: карта України, українські краєвиди, малюнки дітей, Конституція України, зображення державних симвовлів, вишиті рушники, квіти для віночка, стрічки.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Зветься величаво – Україною,

Земле зачарована моя.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Вчитель говорить слова під музику.

Вчитель

Моя найкраща в світі сторона,

Чарівна, неповторна, Україно!

Для мене в цілім світі ти — одна

І рідна, й мила, дорога, єдина.

Учень 1

Ми всі малі пагінчики твої

Прийшли у світ, щоб в нім добро творити.

Хоч, може, й кращі є на цій землі краї,

Та нам судилось в Україні жити.

Учень 2

Ми — патріоти, дочки і сини,

Для твого блага все в житті здолаєм!

Бо ти найкращий, краю мій ясний,

Вітчизну й матір ми не вибираєм.

Вчитель

А просто любимо, бо ця земля свята,

Вона нас народила і зростила.

Вітчизною зовемо неспроста,

Бо нам вона дала і душу, й крила.

- Діти, сьогодні ми здійснимо подорож просторами нашої держави. Мандруючи, потрапимо у наймальовничіші куточки країни і зберемо віночок з її багатств.

ІІ. Основна частина

Спочатку заглянемо у рідне містечко – Нововолинськ, розповімо усій країні про наше привітне місто і талановитих його мешканців.

1 учень – короткі відомості про Нововолинськ.

2 учень – розповідь про нововолинського поета Олександра Каліщука та ознайомлення з його заповідями.

10 порад від Олександра Каліщука:

 

1. Шукай, не зупиняйся.

2. Іди вперед, не оглядайся.

3. Сумнівайся і виправляйся.

4. Помиляйся, але кайся.

5. Удосконалюйся, навчайся.

6. І не спіши, і не гайся.

7. З минулим попрощайся.

8. Любити людей старайся.

9. Від зла завжди відвертайся.

10. Добру лише і Богу поклоняйся.

3 учень – зачитує вірш Олександра Каліщука.

Вчитель

Безумовно, найціннішим надбанням Нововолинська є його мешканці. Завдяки їхній натхненній праці та творчості і розвивається наша мала Батьківщина.

Ось ми і наблизились до столиці України – древнього Києва. Це величне місто відкриває перед нами свої простори.

Вашій увазі пропонується міні- проект «Київ – столиця України», підготовлений учнями нашого класу.

(Представлення міні-проекту учнями.)

Вчитель

Україно! Символи твої

Пронесемо ми через віки!

Лиш тобі серця даруємо палкі!

На дорогах Всесвіту для нас

Урочисто гімн коли звучить!

У шанобі, з трепетом у серці

І дорослий і малий мовчить!

(Звучить Гімн України)

Вчитель

Важкі часи настали для нашої держави. Нас хочуть розділити, але ми – українці – сильна нація, і Україна – єдина країна. Кожен з нас має любити свій народ, його культуру і традиції, як це робили ті, хто загинув за нашу незалежність на Майдані та на полі бою. Вшануємо пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

(Горить свічка пам’яті…)

Відвідавши древнє місто ми подорожуємо далі, а наш віночок поповнюється ще однією квіточкою.

І ось ми завітали у гарний, мальовничий, багатий край, а ім’я йому – Донбас. Зараз ми на сході, а щоб потрапити сюди із заходу, потрібно йти 90 днів, долаючи пішки по 30 кілометрів щоденно.

Багаті землі цієї території на корисні копалини. На сході України, як і на заході (зокрема у нашому місті), є поклади кам’яного вугілля. Шахтарі працюють над видобуванням його, щоб забезпечити тепло наших осель.

Детальніше про це нам розкажуть наші дослідники.

(Доповіді дітей)

Після того, як ми ознайомилися з корисними копалинами рідного краю, наш віночок збагатився ще однією квіточкою.

Нас манить до себе красою морської блакиті і вершинами могутніх гір величний Крим.

РЕЛАКСАЦІЯ

Діти, переглядаючи відео мальовничих куточків Криму та України в цілому, відпочивають.

Насолодившись красою Криму до нашого українського віночка вплітаємо ще одну квіточку.

Наша подорож на цьому не закінчується. Пропоную помилуватися красою Карпатських гір і заслухатися в звучання рідного слова.

Український народ обдарований милозвучною, солов’їною, рідною українською мовою. Вона має статус державної. Про це записано у статті 10 Конституції України. Адже кожна людина, яка проживає в Україні, повинна вміти розмовляти і добре знати державну українську мову.

(Звучить пісня «Мова єднання».)

Історія нашої країни сягає глибини віків. Це держава із цікавим минулим, багатою культурною спадщиною, давніми народними традиціями. Тут живуть працьовиті волелюбні люди. А ще наша земля багата різними талантами.

- Давайте спробуємо себе у ролі поетів і підберемо риму до вірша про Україну.

Вчитель зачитує вірш з незакінченими рядочками,а учні римуючи його доповнюють.

ВІРШ ПРО УКРАЇНУ

Ось небо блакитне і сонце в зеніті!

Моя Україна найкраща у …. (світі!)

Моя Україна – це ліс і озерця,

Безмежні степи і чарівні … (джерельця.)

Красиві пейзажі і гори високі,

Маленькі струмочки і річки… (глибокі.)

Сади чарівні, мальовничії села,

Моя Україна – це пісня … (весела.)

Це щира, багата, як світ її мова,

Крилата така, мелодійна … (чудова.)

Її обереги верба і калина,

Найкраща у світі – …(моя Україна.)

Бо нам найрідніші Вітчизна і мати.

То як же нам, дітям, її не кохати!

Моя Україна – козацькая слава!

Така волелюбна й мирна … (держава.)

Вона дорога нам, і рідна, і мила,

Бо світ перед нами, як мати, … (відкрила.)

Вітчизна свята, дорога Україна,

Для кожного з нас ти у світі – … (єдина.)

 

У наш український віночок вплетемо ще одну квіточку. Подивіться, який він став пишний та красивий. Але все-таки чогось не вистачає? Чого?

- Стрічок.

- Мандруючи територією України, ми ще раз переконалися, що наша держава …

Вчитель прикріплює стрічки до віночка, на яких написані епітети до слова Україна: мальовнича, рідна, мелодійна, дивовижна, єдина…

III. Підсумок уроку.

Вчитель

Саме ви, діти, – майбутнє нашої держави. Тож своїми знаннями, працею, здобутками збагачуйте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, шануйте свій народ і нашу солов’їну мову.

МИ – ЄДИНА КРАЇНА! Незважаючи на усі негаразди, ми прагнемо одного – спокою, миру та чистого блакитного неба над головою.

 


Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)