|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 4. Правові засади захисту економічної конкуренціїСамостійну роботу з цієї теми слід будувати з урахуванням логічної структури її змісту за таким планом: 1. Система законодавства про захист економічної конкуренції. 2. Поняття і види конкуренції (добросовісна і недобросовісна конкуренція) та монополії (природні монополії; монополії, що утворилися в результаті дії економічного закону концентрації виробництва; монополії, до створення яких призвели прояви недобросовісної конкуренції підприємців). 3. Антимонопольні органи і їх компетенція. 4. Види порушень законодавства про захист економічної конкуренції. 5. Організаційно-правові методи боротьби з порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції. 6. Майнова відповідальність за порушення законодавства про захист економічної конкуренції (відшкодування збитків, безоплатне вилучення товарів, господарсько-адміністративні штрафи). 7. Порядок притягнення до відповідальності про захист економічної конкуренції.
Питання для самоконтролю 1. Дайте визначення поняттям економічної конкуренції та монополізму. 2. Поміркуйте, в чому, на вашу думку, полягає призначення правового регулювання конкуренції та монополістичної діяльності. 3. Визначте позитивні і негативні риси (прояви) конкуренції та монополізму. 4. Визначте мету, форми та засоби державного регулювання економічної конкуренції. 5. Поміркуйте і опишіть прояви порушень, що перешкоджають антимонопольним органам виконувати свої функції (повноваження). Література: 2, 31-37, 41, 53, 90, 91, 111, 181. Тема 5. Суб’єкти господарювання Самостійну роботу з цієї теми слід будувати з урахуванням логічної структури її змісту за таким планом: 1. Суб’єкти господарювання. Поняття, види, завдання права та обов’язки. 2. Поняття, організаційно-правові форми підприємств. 3. Створення, установчі документи підприємства. Державна реєстрація. 4. Припинення діяльності підприємства. Питання для самоконтролю 1. Розкрийте поняття та ознаки суб’єкта господарювання. 2. Подайте класифікацію підприємств. 3. Які існують проблеми у застосуванні процедури припинення підприємства?
Література: 2, 31-37, 43, 74, 93, 118, 140, 148, 149, 150, 178.
Тема 6. Правовий статус господарських товариств Самостійну роботу з цієї теми слід будувати з урахуванням логічної структури її змісту за таким планом: 1. Господарське товариство. Поняття, ознаки, види. 2. Поняття та правовий статус акціонерного товариства. Правовий режим акцій та дивідендів. 3. Порядок створення акціонерних товариств. Управління акціонерним товариством. 4. Характеристика товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю. 5. Характеристика командитного і повного товариства. Питання для самоконтролю 1. Поясність співвідношення понять «підприємство» і «господарське товариство» з відповідним обґрунтуванням. 2. Яким чином поділ господарських товариства персональні товариства та товариства об’єднань капіталів відбивається на правовому регулюванні відносин щодо створення, функціонування та припиненні цих товариств? 3. Як можна охарактеризувати сучасний стан правового регулювання відносин щодо створення, функціонування та припинення господарських товариств? 4. Які актуальні проблеми вдосконалення правового регулювання правового становища господарських товариств можна виділити за наслідками вивчення теми? Література: 2, 7, 13, 31-37, 63, 64, 109.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |