АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Шляхи вдосконалення законодавства України з метою забезпечення використання акціонерних угод

Читайте также:
  1. C. Забезпечення прохідності дихальних шляхів при підозрі на травну голови і хребта
  2. III. ДЕКЛЯРАЦІЯ ПРАВ І ОБОВ'ЯЗКІВ ПРАЦЮЮЧОГО І ЕКСПЛЬОАТУЄМОГО НАРОДУ УКРАЇНИ
  3. IV. Оформлення матеріалів про правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху
  4. VIII. Деякі аспекти діловодства у справах про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху
  5. а) З основ законодавства України про культуру.
  6. А.3.3.5. Анестезіологічне забезпечення кесарева розтину.
  7. Авдання та методи контролю органів державної фінансової інспекції України?
  8. Автономна Республіка Крим — територіальна автономія у складі України
  9. Актуальні проблеми економічної безпеки України
  10. Алгоритм використання ІКТ в роботі з дошкільниками
  11. Аналіз використання обладнання та виробничої потужності підприємства
  12. Аналіз ефективного використання матеріальних ресурсів

Підсумовуючи висловлені тут міркування щодо угод акціонерів, слід зазначити, що правове регулювання пов’язаних з ними відносин здійснюється на кількох рівнях: законодавчому (із закріпленням державою у відповідних нормативно-правових актах вищої юридичної сили — законі та/або кодексі — основних вимог до таких угод та можливості їх моделювання учасниками корпоративних відносин), локальному (з фіксацією положень про застосування таких угод в статуті товариства), договірному (обрання учасниками корпоративних відносин певної моделі угоди щодо її змісту, суб’єктного складу тощо).

У зв’язку з цим слід принагідно згадати висловлену В. В. Задихайлом думку про принципові положення Конституції України, котрі мають бути покладені в основу функціонування і розвитку суспільства, в т. ч. норму ст. 13 щодо власності, яка зобов’язує і не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству, а також щодо забезпечення державою соціальної спрямованості економіки України [26]. В корпоративному праві ці конституційні положення означають закріплення державою на рівні закону найбільш оптимальних та типових вимог щодо створення, функціонування та припинення акціонерного товариства, надання можливості учасникам акціонерних відносин визначати особливості реалізації їх корпоративних прав у певних межах (встановлених законом, прийнятим відповідно до нього статутом товариства, згідно з цивілізованими принципами підприємництва, в т. ч. добросовісної реалізації зазначених прав акціонерами — з недопущенням зловживань цими правами).

Лаконізм положень Закону України «Про акціонерні товариства» щодо угод акціонерів та відсутність в Україні усталених цивілізованих традицій підприємництва, які в країнах розвинених ринкових відносин дозволяють керуватися загальними засадами договірного права при укладенні та виконанні таких угод, зумовлюють необхідність вдосконалення вітчизняного корпоративного законодавства з урахуванням зарубіжного досвіду (і негативного — зокрема, щодо критичного ставлення до угод акціонерів судів за відсутності відповідного нормативно-правового регулювання, яке ще нещодавно мало місце в РФ [20]. Позиція Вищого господарського суду України і Верховного Суду України також досить критична (про що вже згадувалося). Крім того, слід врахувати і здобутки вітчизняної юриспруденції, в т. ч. використання поняття корпоративних прав у Господарському кодексі [27, гл.18] як таких, що виникають в результаті участі особи (зазвичай майнової – шляхом сплати частки у статутному/складеному капіталі чи акцій) в господарській організації (зазвичай господарського товариства), що включають низку правомочностей майнового та немайнового характеру (саме щодо особливостей реалізації таких прав укладається акціонерна угода). З огляду на зазначені обставини більш-менш ґрунтовні положення щодо таких угод мають бути закріплені у відповідних актах законодавства, насамперед, Законі «Про акціонерні товариства», оскільки саме в таких товариствах (як найбільш складних і нерідко – численних – серед господарських товариств) виникає потреба в згаданих угодах. Зокрема пропонується:

— закріпити в Законі України «Про акціонерні товариства» (ст. 2) поняття акціонерної угоди як договору між засновниками, акціонерами та/або ймовірними акціонерами (особами, які підписалися на акції додаткового випуску (додаткові акції), виявили бажання придбати у товариства викуплені ним акції власних емісій), спрямовану на визначення особливостей реалізації сторонами договору корпоративних прав;

— визначити: (1) відкрите коло відносин, що можуть регулюватися такою угодою; (2) форму угоди — повна письмова; (3) умови її дійсності (відсутність суперечностей із законодавством, статутом товариства, а також дотримання добросовісності при укладенні такої угоди, тобто уникнення зловживання сторонами угоди своїми правами, наприклад, на шкоду міноритарним акціонерам); (4) форми відповідальності, що можуть застосовуватися до порушників умов акціонерної угоди, і можливість судового захисту інтересів сторін договору у разі невиконання учасником/учасниками договірних відносин своїх зобов’язань за такою угодою; (5) наслідки для товариства у разі укладення, невиконання чи припинення/розірвання акціонерної угоди; (6) підстави припинення акціонерної угоди; (7) наслідки відчуження стороною угоди своїх акцій і відповідно — перехід до набувача акцій прав та обов’язків за такою угодою; (8) види акціонерних угод за суб’єктним складом: акціонерні угоди засновників (без згаданих обмежень щодо строку дії засновницького договору (ч. 3 ст. 9 Закону «Про акціонерні товариства»), акціонерні угоди власників акцій, акціонерні угоди за участю потенційних акціонерів (осіб, які підписалися на акції, або які їх набувають у акціонерного товариства, що продає раніше викуплені у акціонерів акції).

Відповідні зміни та доповнення слід внести до Закону «Про акціонерні товариства» до завершення перехідного періоду, протягом якого акціонерні товариства мають привести у відповідність з ним свої статути, внутрішні документи та діяльність (п. 5 розділу XVII зазначеного Закону; роз’яснення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.07.2009 р. № 8 [28]), оскільки прогалини в цьому Законі (попри цілком правомірні заклики його виконувати) [29] можуть призвести до негативних наслідків для самих товариств та акціонерів, які насміляться реалізувати закріплену в ст.. 29 можливість укладати угоди про взяття на себе додаткових обов’язків (у тому числі обов'язок участі у загальних зборах), за досить критичного ставлення до таких угод вищих судових інстанцій (п. 6.4 рекомендацій ВГСУ № 04-5/14 [9]; п. 9 постанови ВСУ № 13 [10]).

Вирішення проблеми якнайшвидшого ґрунтовного врегулювання відносин щодо акціонерних угод посилились з прийняттям Закону «Про державно-приватне партнерство» [30] та ймовірним використанням в Україні корпоративної форми такого партнерства [31], яка передбачена, зокрема, відповідними законами Словенії [33] та Хорватії [33].

 

Висновки.

Акціонерна угода – це угода акціонерів (потенційних акціонерів) про особливості реалізації їх корпоративних прав щодо певного акціонерного товариства, у зв’язку з участю в якому виникають такі права. Подібні угоди широко використовуються в зарубіжних країнах (насамперед тих, які належать до країн розвинених ринкових відносин) і дозволяють вирішувати складні питання, які законодавець не врахував через їх нетиповість.

Українським законодавством лише окреслена можливість укладення таких угод (ст.. 29 Закону «Про акціонерні товариства»), проте без визначення їх основних параметрів (поняття, видів, порядку укладення, змісту, форми, наслідків наявності такої угоди для АТ, підстав припинення такої угоди, наслідків невиконання сторонами акціонерної угоди закріплених в ній зобов’язань тощо). Це створює невизначеність долі подібної угоди у разі її укладення, оскільки позиція вищих судових інстанцій в Україні (ВСУ, ВГСУ) досить категорична щодо подібних угод (стосовно необхідності дотримання в них вимог законодавства та положень статуту АТ).

Зарубіжна практика свідчить про різне ставлення іноземних законодавців до подібних угод (обов’язковість їх відповідності положенням закону та статуту – РФ, можливість відступлення щодо низки питань від закріплених законом та статутом положень із одночасним забезпеченням публічності інформації про наявність в товаристві угоди акціонерів певного змісту – США).

Вітчизняний законодавець має врегулювати відносини, пов’язані з акціонерними угодами, встановивши загальні правила для них (в т.ч. подібні до передбачених російським законодавцем) та спеціальні (у разі використання акціонерних угод у відносинах, що зазнають спеціального регулювання, - наприклад, щодо угод партнерів-акціонерів за корпоративної форми державно-приватного партнерства; або у разі виникнення чи для попередження в АТ патових ситуацій, за яких прийняття рішення на підставі вимог закону та статуту товариства є неможливим, тощо).

 

Список використаних джерел:

 

1. Показники Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України станом на 1 липня 2009 р.: стат. бюлетень // Держкомстат. — К., 2009. — 37 с.

2. Задніпровський О. Публічні акціонерні товариства: імунітет проти рейдерства [Електронний ресурс] / О. Задніпровський // Економічна правда. — 2009. — 23.09. — Режим доступу: http://www.epravda.com.ua/publications/48d89a596c91e/

3. Ласка І. Застосування угод акціонерів (shareholders’ agreements) в Україні [ Електронний ресурс] / І. Ласка. — Режим доступу: http://www.legalweekly.com.ua/article/?uid=904.

4. Луць В.В., Луць А.В. Договори в регулюванні корпоративних відносин // Вдосконалення правового регулювання корпоративних відносин в сучасних умовах. Матеріали Всеукраїнського науково-практичного семінару 25-26 вересня 2009 р. – Івано-Франківськ, 2010. – С. 8-16.

5. Андрущенко О. Корпоративные соглашения теперь имеют юридическую силу [Електронний ресурс] / О. Андрущенко. — Режим доступу: http://www.prostobiz.ua/biznes/razvitie_biznesa/stati/korporativnye_soglasheniya_teper_imeyut_yuridicheskuyu_silu

6. Вінник О.М. Корпоративно-управлінські технології, що грунтуються на акціонерних угодах: постановка питання та визначення кола проблем // Економічна теорія і право. – 2010. - № 1. – С. 132-148.

7. Вінник О. М. Науково-практичний коментар Закону України «Про акціонерні товариства» / О. М. Вінник. — К.: Юрінком Інтер, 2009. — 312 с.

8. Закон України від 19.09.1991 р. « Про господарські товариства» // ВВР України. – 1991. – № 49. – Ст. 682.

9. Рекомендації Президії Вищого господарського суду України від 28.12.2007 р. N 04-5/14 «Про практику застосування законодавства у розгляді справ, що виникають з корпоративних відносин» // Вісник господарського судочинства, 2008 р., № 1, стор. 22; http://zakon1.rada.gov.ua.

10. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2008 р. «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» № 13 // Вісник господарського судочинства, 2009 р., № 2, стор. 7; http://zakon1.rada.gov.ua.

11. Корпоративное право: Актуальные проблемы теории и практики / под общ. ред. В. А. Белова. — М.: ЮРАЙТ, 2009. — 678 с. (С. 152—156).

12. Федеральний закон "Об акционерных обществах" від 26.12.1995 р. № 208-ФЗ [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.consultant.ru/popular/stockcomp/29_3.html#p646. — Ст. 32-1.

13. Переглянутого (в ред. 2005 р.) Модельного Закону США «Про підприємницьку корпорацію» [Електронний ресурс] / Model business corporation act annotated: official text with official comments and statutory cross-references, revised through 2005 / adopted by the Committee on Corporate Laws of the Section of Business Law, with the support of the American Bar Association, Section of Business Law. — Режим доступу: http:// www.abanet.org/buslaw/committees/CL270000pub/nosearch/mbca/home.shtml. — Ст. 7.32, 1-14.

14. Концепция развития гражданского законодательства Российской Федерации / вступ. ст. А. М. Маковского. — М.: Статут, 2009. — 160 с. (С. 60—61).

15. Unanimous Shareholder Agreement (“USA”) Summary of Common Provisions [Електронний ресурс]. — Режим доступу:www.firstangelnetwork.ca/getpdf.php?i=3&t=sponsor_releases

16. Д. Пенцов, Ж де Монмолин, Н. Инеджан (Лозанна, Швейцария). Договоры акционеров по швейцарскому праву [Електронний ресурс] /— Режим доступу:http://www.clj.ru/discussion/management/100704

17. Агеев А. Б. Акционерное законодательство Швейцарии: Постатейный комментарий / А. Б. Агеев. — М.: Статут, 2005. — 237 с.

18. Никифоров И. Соглашение между акционерами в российском праве: есть ли альтернатива? / Никифоров И., Булгаков И., Нохрина М. [Електронний ресурс]. — Режим доступу:// http://www.epam.ru/index.php?id=22&id2=511&l=rus.

19. Мельникова И. Акционерные соглашения: проблемы применения в России [Електронний ресурс] / И. Мельникова // Корпоративные споры. — 2008. — № 4. — Режим доступу: http://www.audit-it.ru/articles/finance/a106/161379.html

20. Рублев В. Право акционера на управление: вопросы договорного регулирования [Електронний ресурс] / В. Рублев // Слияния и Поглощения. — 2008. — № 1—2 (59—60). — Режим доступу: http://www.ma-journal.ru/artcles/1031/

21. Закон від 15.03.2006 р. «Про холдингові компанії в Україні» // ВВР України. – 2006. – № 34. – Ст.291.

22. Shareholders agreement: new company; working directors plus big lender [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.netlawman.co.uk/bizdoc/shareholders-agreement.php?docid=CP103&categoryID=20104

23. Shareholders Agreement [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.rpemery.com/online/shareholders-agreement.htm

24/30. Вінник О. М. Договірні відносини акціонерних товариств як суб’єктів підприємницької діяльності / О. М. Вінник // Розробка механізму правового регулювання договірних відносин у підприємницькій діяльності / за ред. В. В. Луця. — К.: НДІ ППП АПрН України, 2009. — С. 164-179. С. 168.

25. Вінник О. М. Договори акціонерного товариства / О. М. Вінник // Юридична Україна. — 2009. — № 11—12. — С. 216-227. 164-179. С. 218—219.

26. Задихайло Д. В. Мобілізаційна стратегія економічного розвитку в контексті правового господарського порядку: постановка питання / Д. В. Задихайло // Вісник Академії правових наук України. — 2007. — № 1 (48). — С. 166—167.

27. Господарський кодекс України // ВВР України – 2003. – № 18. – № 19-20, № 21-22. – Ст. 144. 28. Роз’яснення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку "Щодо порядку застосування окремих положень розділу XVII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про акціонерні товариства” у зв’язку з набранням ним чинності» від 14.07.2009 р. № 8, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 14.07.2009 р. № 797 [Електронний ресурс]. — Режим доступу: // http://www.ssmsc.gov.ua/ShowArticle.aspx?Id=993.

29. Настав час припинити критикувати ЗУ «Про акціонерні товариства» і почати його виконувати (інтерв’ю з О. В. Щербиною, проведене С. Савченком) // Юридична газета. — 2009. — № 35 (1 вересня). — С. 8.

30. Закон України від 01.07.2010 р. «Про державно-приватне партнерство» // Голос України вiд 30.07.2010 - № 140.

31. Вінник О.М. Акціонерна форма державно-приватного партнерства: проблеми правового регулювання // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки. – 2010. - № 83. – С. 7-9.

32. 3акон Республіки Словенія «Про публічно-приватне партнерство» від 23.11.2006 р. (PUBLIC-PRIVATE PARTNERSHIP ACT (ZJZP) // www.mf.gov.si/slov/javnar/53646- ZJZP_EN.pdf.

33. Закон Хорватії від 24 жовтня 2008 р. «Про публічно-приватне партнерство": Act on Public Private Partnerships adopted by the Croatian Parliament at its session of 24 October 2008 // http://www.antikorupcija.hr/Default.aspx?sec=161.

 

 

Питання на залік

1. Становлення господарського права як галузі права.

2. Господарські відносини: поняття, види, відмежування від суміжних види.

3. Організаційно-господарські відносини.

4. Роль держави у сфері економіки: форми, методи, засоби державного регулювання господарських відносин.

5. Державно-приватне партнерство як особлива форма співпраці держави/територіальної громади з приватним бізнесом.

6. Методи господарського права, їх особливість та відмінність від методів цивільного та адміністративного права.

7. Джерела господарського права. Роль судової практики та звичаїв в системі господарського права.

8. Проблеми вдосконалення господарського законодавства.

9. Суб’єкти господарювання та суб’єкти організаційно-господарських повноважень: спільні та відмінні риси, їх відображення в господарському законодавстві.

10. Правове становище суб’єктів внутрішньогосподарських відносин: поняття, ознаки, види, рівні правового регулювання.

11. Поняття та обсяг правосуб’єктності суб’єктів господарювання.

12. Особливості правового становища підприємства за Господарським та Цивільним кодексами України.

13. Проблеми ліквідації підприємств.

14. Корпоративні відносини в господарських товариствах: поняття, суб’єктний склад, зміст, проблеми вдосконалення.

15. Особливості правового регулювання створення, функціонування та припинення акціонерних товариств у зв’язку з набуттям чинності Законом України «Про акціонерні товариства».

16. Угоди/правочини акціонерного товариства. Угоди акціонерів: проблеми правового регулювання.

17. Специфіка правового статусу холдингових компаній та їх різновиду – державних холдингових компаній.

18. Поняття, ознаки та види суб’єктів організаційно-господарських повноважень. Проблеми визначення їх правового статусу.

19. Поняття та види майна у сфері господарювання, порядок його використання.

20. Поняття правового режиму майна суб’єктів господарських відносин:аналіз спірних точокзору.

21. Правові титули майна суб’єктів господарських відносин: основні та додаткові правові титули, основні засади їх використання.

22. Особливості правового режиму (в т.ч. засобів захисту) державної власності.

23. Комунальна власність: спільні та відмінні риси з державною власністю.

24. Основні проблеми приватизації державного та комунального майна.

25. Розмежування понять «цивільне зобов’язання» та «господарське зобов’язання».

26. Особливості організаційно-господарських зобов’язань, їх відмінність від майново-господарських зобов’язань.

27. Особливості зобов’язань, що виникають при встановленні відносин державно-приватного партнерства.

28. Поняття, ознаки, види господарських договорів та форми/шляхи регулювання договірних відносин.

29. Господарський, цивільний і адміністративний договори: проблеми розмежування.

30. Особливості господарсько-правової відповідальності як виду юридичної відповідальності.

31. Господарське правопорушення як підстава для застосування господарсько-правової відповідальності.

32. Співвідношення понять «господарське правопорушення» та «конфлікт інтересів».

33. Класифікація господарсько-правових санкцій на теоретичному та законодавчому (ГК України) рівнях.

34. Проблеми застосування господарсько-правової відповідальності.

35. Інститут банкрутства в ринковій системі господарювання: поняття, призначення, становлення в Україні.

36. Правові механізми запобігання банкрутству (вітчизняний та світовий досвід).

37. Судові процедури, що застосовуються у справі про банкрутство: види, призначення, підстави та порядок застосування, зміст.

38. Мораторій на задоволення вимог кредиторів: проблеми застосування.

39. Проблеми забезпечення балансу інтересів боржника і його кредиторів у справі про банкрутство.

40. Інститут антимопольно-конкурентного регулювання як складова законодавства, що регулює ринкові відносини.

41. Державне регулювання відносин у сфері економічної конкуренції: причини, мета, принципи, форми та органи.

42. Проблема визначення та класифікації порушень у сфері економічної конкуренції.

43. Економічна концентрація: поняття, види, випадки обов’язкового отримання попереднього дозволу.

44. Недобросовісна конкуренція та монополістичні зловживання: спільні та відмінні риси.

45. Особливості застосування відповідальності за порушення вимог антимонопольно-конкурентного законодавства.

5. Література:

5.1. Основні джерела (підручники/навчальні посібники; коментарі; довідники):

1. Вінник О. М. Господарське право: Навчальний посібник / Вінник О. М. – К.: Всеукраїнська асоціація видавців «Правова єдність», 2009. – 766 с.

2. Науково-практичний коментар Господарського кодексу України [заг. ред. Знаменського Г. Л., Щербини В. С.]. – К.: Юрінком Інтер, 2008. – 720 с.

3. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України [ред. О. В. Дзери, Н. С.Кузнєцової, В. В. Луця]. – К.: Юрінком Інтер, 2008. – 1920 с.

4. Правовое регулирование хозяйственных отношений: Библиографический справочник (начало 70-х годов – конец 2008 г.) [составитель Бобкова А. Г.]. – Харков: Изд-ль ФЛ П Вапнярчук Н.Н., 2009. – 656 с. 5. Хозяйственный кодекс Украины: Научно-практический комментарий [общ. ред. Бобковой А.Г.]. – Х.: Издатель ФЛ-П Вапнярчук, 2008. – 1296 с.

6. Щербина В. С. Господарське право: Підручник / Щербина В. С. – К.: Юрінком Інтер, 2009. – 656 с.

 

Нормативно-правові акти:

1. Конституція України від 28.06.1996 р. № 254к/96–ВР // ВВР України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.

2. Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 р. № 322-VIII // ВВР УРСР. – 1971. – 17 грудня.

3. Закон України від 03.12.1990 р. № 507-ХІІ «Про ціни та ціноутворення» // ВВР УРСР. – 1990. – № 52. – стор. 650.

4. Закон України від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» // ВВР УРСР. – 1991. – № 6. – ст. 37.

5. Закон України від 16.04.1991 р. № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність» // ВВР УРСР. – 1991. – № 29. – стор. 377.

6. Закон України від 12.05.1991 р. № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» (в редакції Закону від 01.12.2005 р.) // ВВР України. – 2006. – № 7. – Ст.84.

7. Закон України від 18.09.1991 р. № 1560-ХІІ «Про інвестиційну діяльність» // ВВР України. – 1991. – № 47. – Ст. 646.

8. Закон України від 19.09.1991 р. № 1576-ХІІ «Про господарські товариства» // ВВР України. – 1991. – № 49. – Ст. 682.

9. Господарський процесуальний кодекс України від 06.11.1991 р. № 1798-ХІІ // ВВР України. – 1992. – № 6. – Ст. 56.

10. Закон України від 10.12.1991 р. № 1956-ХІІ «Про товарну біржу» // ВВР України. – 1992.– № 10.– Ст. 139.

11. Закон України від 04.03.1992 р. № 2163-ХІІ «Про приватизацію державного майна» (в редакції Закону від 19.02.1997 р.) // ВВР України. – 1992. – № 24. – Ст. 348.

12. Закон України від 06.03.1992 р. № 2171-ХІІ «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» (в редакції Закону від 15.05.1996 р.) // ВВР України. – 1992.– № 24. – Ст. 350.

13. Закон України від 10.04.1992 р. № 2269-ХІІ «Про оренду державного та комунального майна» (в редакції Закону від 14.03.1995 р.) // ВВР України. – 1992. – № 30. – Ст. 416.

14. Закон України від 14.05.1992 р. № 2343-ХІІ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» // ВВР України. – 1992. – № 31. – Ст. 440.

15. Закон України від 13.10.1992 р. № 2673-ХІІ «Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон» // ВВР України. – 1992. – № 50. – Ст. 676.

16. Закон України від 16.11.1992 р. № 2780-ХІІ «Про основи містобудування» // ГУ. – 1992. – 9 грудня.

17. Закон України від 26.01.1993 р. № 2939-ХІІ «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» // ГУ. – 1993.– № 39.

18. Закон України від 22.04.1993 р. № 3125-ХІІ «Про аудиторську діяльність» // ВВР України. – 1993. – № 23. – Ст. 243.

19. Повітряний кодекс від 04.05.1993 р. № 3167-ХІІ // ВВР України. – № 25. – Ст. 274.

20. Закон України від 26.11.1993 р. № 3659-ХІІ «Про Антимонопольний комітет України» // ВВР України. – 1993. – № 50. – Ст. 472.

21. Закон України від 17.12.1993 р. № 3745-ХІІ «Про пожежну безпеку» // ВВР України. – 1994. – № 5. – Ст. 21.

22. Закон України від 24.02.1994 р. № 4002–ХІІ «Про міжнародний комерційний арбітраж» // ВВР України. – 1994. – № 25. – Ст.198.

23. Закон України від 24.02.1994 р. № 4004–ХІІ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» // ВВР України. – 1994. – № 27. – Ст. 218.

24. Закон України від 23.09.1994 р. № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» // ВВР України. – 1994. – № 40. – Ст. 364.

25. Закон України від 14.10.1994 р. № 208/94-ВР «Про відповідальність підприємств, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» // ВВР України. – 1994. – № 46. – Ст. 411.

26. Кодекс торговельного мореплавства України від 23.05.1995 р. № 176/95-ВР // ВВР України. – 1995. – № 47. – Ст. 349.

27. Закон України від 15.09.1995 р. 327/95-ВР «Про операції з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних відносинах» (в редакції Закону від 04.10.2001 р.) // ВВР України. – 2002.– № 6.– Ст. 40.

28. Закон України від 22.12.1995 р. № 493/95-ВР «Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб» (в редакції Закону від 15.12.2005 р.) // ВВР України. – 1996. – № 3. – Ст. 9.

29. Закон України від 07.03.1996 р. № 85/96-ВР «Про страхування» // ВВР України. – 1996. – № 18. – Ст. 78.

30. Закон України від 19.03.1996 р. № 93/96-ВР «Про режим іноземного інвестування» // ВВР України. – 1996. – № 19.– Ст. 80.

31. Закон України від 15.05.1996 р. № 192/96-ВР «Про трубопровідний транспорт» // ВВР України. – 1996. – № 29. – Ст. 139.

32. Закон України від 07.06.1996 р. № 236/96-ВР «Про захист від недобросовісної конкуренції» // ВВР України. – 1996. – № 36. – Ст. 164.

33. Закон України від 04.07.1996 р. № 273/96-ВР «Про залізничний транспорт» // ВВР України. – 1996. – № 40. – Ст. 183.

34. Закон України від 30.10.1996 р. № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів» // ВВР України. – 1996. – № 51. – Ст. 292.

35. Закон України від 22.11.1996 р. № 543/96-ВР «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань» // ВВР України. – 1997. – № 5. – Ст. 28.

36. Закон України від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» // ВВР України. – 1997. – № 24. – Ст. 170.

37. Закон України від 16.10.1997 р. № 575/97-ВР «Про електроенергетику» // ВВР України. – 1998. – № 1. – Ст. 1.

38. Закон України від 03.03.1998 р. № 147/98-ВР «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» // ВВР України. – 1998. – № 34. – Ст. 228.

39. Закон України від 22.12.1998 р. № 330-XIV «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту» // ВВР України. – 1999. – № 9-10. – Ст.65.

40. Закон України від 22.12.1998 р. № 331-XIV «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту» // ВВР України. – 1999. – № 12-13. – Ст. 80.

41. Закон України від 22.12.1998 р. № 332-XIV «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну» // ВВР України. – 1999. – № 11. – Ст. 78.

42. Закон України від 15.01.1999 р. № 401-XIV «Про столицю України – місто-герой Київ» // ОВУ. – 1999. – 12 лютого. – Ст. 125.

43. Закон України від 09.04.1999 р. № 586-XIV «Про місцеві державні адміністрації» // ВВР України. – 1999. – № 20. – Ст. 190.

44. Закон України від 20.05.1999 р. № 679-ХІV «Про Національний банк України» // ГУ. – 1999. – 22 червня.

45. Закон України від 20.05.1999 р. № 687-ХІV «Про архітектурну діяльність» // ГУ. – 1999.– 23 червня.

46. Закон України від 07.07.1999 р. № 847-ХІV «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» // ВВР України. – 1999. – № 37. – Ст. 332.

47. Закон України від 16.07.1999 р. № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» // ВВР України. – 1999. – № 40. – Ст. 365.

48. Закон України від 16.07.1999 р. № 997-ХІV «Про концесії» // ГУ. –1999. – 7 вересня.

49. Закон України від 14.09.1999 р. № 1039-ХІV «Про угоди про розподіл продукції» // ГУ. – 1999. – 12 жовтня.

50. Закон України від 20.10.1999 р. № 1172-ХІV «Про транзит вантажів» // УК. – 1999. – 13 листопада.

51. Закон України від 16.03.2000 р. № 1547-ІІІ «Про ратифікацію Конвенції про порядок вирішення інвестиційних спорів між державами та іноземними особами» // УК. – 2000.– 12 квітня.

52. Закон України від 23.03.2000 р. № 1602-ІІІ «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» // ВВР України. – 2000. – № 16. – стор. 21. – Ст. 657.

53. Закон України від 20.04.2000 р. № 1682-ІІІ «Про природні монополії» // УК. – 2000. – 24 червня.

54. Закон України від 01.06.2000 р. № 1775-ІІІ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» // ВВР України. – 2000. – № 36. – Ст. 299.

55. Закон України від 07.12.2000 р. № 2121-ІІІ «Про банки і банківську діяльність» // ОВУ. – № 1–2. – ст. 1.

56. Закон України від 11.01.2001 р. № 2210–ІІІ «Про захист економічної конкуренції» // ОВУ. – 2001. – № 7. – ст. 260.

57. Закон України від 15.03.2001 р. № 2299-ІІІ «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)» // ГУ. – 2001. – 24 квітня.

58. Закон України від 05.04.2001 р. № 2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт» // ОВУ. – 2001. – № 17. – Ст. 719.

59. Закон України від 05.04.2001 р. № 2374-ІІІ «Про обіг векселів в Україні» // УК. – 2001. – 4 травня.

60. Закон України від 17.05.2001 р. № 2408-ІІІ «Про стандартизацію» // ОВУ. – 2001. – № 24. – стор. 15. – Ст. 1057.

61. Закон України від 12.07.2001 року № 2658-III «Про оцінку майна, майнових прав і професійну оціночну діяльності в Україні» // ОВУ. – 2001. - № 34. – стор. 1. – Ст. 1577.

62. Закон України від 12.07.2001 р. № 2664-ІІІ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» // ОВУ. – 2001. – № 32. – стор. 82. – Ст. 1457.

63. Земельний кодекс України від 25.10.2001 р. № 2768-ІІІ // ВВР України. – 2002. – № 3-4. – Ст. 27.

64. Закон України від 17.01.2002 р. № 2953-ІІІ «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування» // УК.– 20 лютого 2002. – Орієнтир. – С. 7–8.

65. Закон України від 07.02.2002 р. № 3273-VІ «Про іпотечні облігації» // ОВУ. – 2002. – № 10. – стор. 116. – Ст. 453.

66. Закон України від 04.07.2002 р. № 40-IV «Про інноваційну діяльність» // ВВР України. – 2002. – № 36. – Ст. 266.

67. Закон України вiд 28.11.2002 р. № 249-ІV «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» // ВВР України. – 2003. – № 1. – Ст. 2.

68. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. № 435-IV // ВВР України. – 2003. – № 40. – Ст. 356.

69. Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. № 436-IV // ВВР України. – 2003. – № 18. – Ст. 144.

70. Закон України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» // ВВР України. – 2003. – № 31–32. – Ст. 263.

71. Закон України від 22.05.2003 р. № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» // ВВР України. – 2003. – № 36. – Ст. 276.

72. Закон України від 22.05.2003 р. № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» // ВВР України. – 2003. – № 36. – Ст. 276.

73. Закон України від 19.06.2003 р. № 963-IV «Про державний контроль за використанням та охороною земель» // ВВР України. – 2003. – № 39. – Ст. 350.

74. Закон України від 19.06.2003 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» // ОВУ. – 2003. – № 33 (16-22 серпня).

75. Закон України від 19.06.2003 р. № 978-IV «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомості» // ВВР України. – 2003. – № 52. – Ст. 377.

76. Закон України від 09.07.2003 р. № 1057- IV «Про недержавне пенсійне забезпечення» // ОВУ. – 2003. – № 33. – стор. 70. – Ст. 1769.

77. Закон України від 11.09.2003 р. № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» // ВВР України. – 2004. – № 9. – Ст. 79.

78. Закон України від 29.06.2004 р. № 1906-IV «Про міжнародні договори України» // ВВР України. – 2004. – № 50. – Ст. 540.

79. Закон України від 02.06.2005 р. № 2630-IV «Про запровадження мораторію на видачу ліцензій на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей» // ВВР України. – 2005. – № 26. – Ст. 367.

80. Закон України від 23.06.2005 р. № 2709-IV «Про міжнародне приватне право» // УК. – 2005. – № 163 (31 серпня).

81. Кодекс адміністративного судочинства України від 06.07.2005 р. № 2747-IV // ВВР України. – 2005. - № 35-36, N 37. – Ст.446.

82. Закон України від 23.02.2006 р. № 3480-IV «Про цінні папери та фондовий ринок» // ОВУ. – 2006. – № 13. – Ст. 857.

83. Закон України від 15.03.2006 р. № 3528-IV «Про холдингові компанії в Україні» // ОВУ. – 2006. – № 15. – стор. 32. – Ст. 1065.

84. Закон України вiд 14.09.2006 р. № 143-V «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій» // ВВР України. – 2006. – № 45. – Ст. 434.

85. Закон України від 21.09.2006 р. № 185-V «Про управління об’єктами державної власності» // ВВР України. – 2006. – № 46. – Ст. 456.

86. Закон України від 22.12.2006 р. № 523-V «Про науковий парк «Київська політехніка» // ВВР України. – 2007. – № 10. – Ст.86.

87. Закон України від 05.04.2007 р. № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» // ОВУ. – 2007. – № 44. – Ст. 1771.

88. Закон України від 17.09.2008 р. № 514-VI «Про акціонерні товариства» // ОВУ. – 2008. – № 81. – Ст. 2727.

89. Закон України від 25.12.2008 р. № 800-VI «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» // ОВУ. – 2009. – № 1. – Ст. 10.

90. Закон України від 16.04.2009 р. № 1275-VI р. «Про асоціації органів місцевого самоврядування» // ОВУ. – 2009. – № 40. – стор. 7. – Ст. 1345.

91. Закон України вiд 15.05.2009 р. № 1334-VI «Про заборону грального бізнесу в Україні» // ОВУ. – 2009. – № 48. – стор. 9. – Ст. 1609.

92. Закон України вiд 21.05.2009 № 1391-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння виробництву та використанню біологічних видів палива» // ВВР України. – 2009. – № 40. – стор. 1509. – Ст. 577.

93. Закон України вiд 21.05.2009 р. № 1392-VI «Про газ (метан) вугільних родовищ» // ОВУ. – 2009. – № 46. – стор. 17. – Ст. 1544.

94. Закон України вiд 25.06.2009 № 1563-VI «Про наукові парки» // ВВР України. – 2009. – № 51. – стор. 1859. – Ст. 757.

95. Закон України вiд 05.11.2009 р. № 1704-VI «Про будівельні норми» // ВВР України. – 2010. – № 5. – стор. 125. – Ст. 41.

96. Закон України від 27.04.2010 р. № 2155-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання іноземних інвестицій та кредитування» // ВВР України. – 2010. – № 26. – стор. 907. – Ст. 270.

97. Закон України від 13.05.2010 р. № 2185-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування дозвільних процедур» // ВВР України. – 2010. – № 28. – стор. 970. – Ст. 353.

98. Закон України від 01.06.2010 р. № 2289-VI «Про здійснення державних закупівель» // ВВР України. – 2010. – № 33. – стор. 1140. – Ст. 471.

99. Закон України від 29.06.2010 р. № 2367-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері будівництва житла» // ВВР України. – 2010. – № 34. – стор. 1207. – Ст. 486.

100. Закон України від 01.07.2010 р. № 2388-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність із Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» // ВВР України. – 2010. – № 37. – стор. 1350. – Ст. 1350.

101. Закон України від 01.07.2010 р. № 2390-VI «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» щодо спрощення механізму державної реєстрації припинення суб’єктів господарювання» // ВВР України. – 2010. – № 37. – стор. 1360. – Ст. 498.

102. Закон України від 01.07.2010 р. № 2401-VI «Про державно-приватне партнерство» // ВВР України. – 2010. – № 40. – стор. 1436. – Ст. 524.

103. Закон України від 01.07.2010 р. № 2411-VI «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» // ВВР України. – 2010. – № 40. – Ст. 527.

104. Закон України від 07.07.2010 р. № 2451–V «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» щодо провадження господарської діяльності на підставі подання декларації» // ВВР України. – 2010. – № 46. – Стор. 1643. – Ст. 547.

105. Закон України від 09.09.2010 р. № 2522-VI «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про промислово-фінансові групи в Україні» та внесення змін до деяких законодавчих актів України» // ОВУ. – 2010. – № 76. – стор. 13. – Ст. 2689.

106. Закон України від 23.09.2010 р. № 2555-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення єдиної системи державної реєстрації юридичних осіб» // ОВУ. – 2010. – № 80. – стор. 40. – Ст. 2814.

107. Закон України від 23.09.2010 р. № 2562-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування угод про розподіл продукції» // ОВУ. – 2010. – № 82. – стор. 13. – Ст. 2864.

108. Закон України від 07.10.2010 р. № 2591-VI «Про Кабінет Міністрів України» // ОВУ. – 2010. – № 79. – стор. 8. – Ст. 2792.

109. Закон України від 19.10.2010 р. № 2608-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження державного регулювання господарської діяльності» // ОВУ. – 2010. – № 88. – стор. 9. – Ст. 3092.

110. Закон України від 19.10.2010 р. № 2609-VI «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» щодо проведення електронної реєстрації» // ОВУ. – 2010. – № 87. – стор. 7. – Ст. 3070.

111. Закон України від 21.10.2010 р. № 2623-VI «Про підготовку та реалізацію інвестиційних проектів за принципом «єдиного вікна» // ОВУ. – 2010. – № 87. – стор. 10. – Ст. 3071.

112. Закон України від 21.10.2010 р. № 2624-VI «Про особливості передачі в оренду чи концесію об’єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності» // ОВУ. – 2010. – № 89. – стор. 9. – Ст. 3153.

113. Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI // ОВУ. – 2010. – № 92.

114. Закон України від 02.12.2010 р. № 2756–VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України» // ОВУ. – 2010. – № 92.

115. Постанова ВР України від 07.07.1992 р. № 2558-ХІІ «Про Тимчасове положення про Фонд державного майна України» // ВВР України. – 1992. – № 39. – Ст. 581.

116. Постанова ВР України від 19.12.1992 р. № 2889-ХІІ «Про ратифікацію Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності» // ВВР України. – 1993. – № 9. – Ст. 66.

117. Указ Президента України від 04.10.1994 р. № 567/94 «Про застосування Міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів ІНКОТЕРМС» // УК. – 1994. – № 154–155.

118. Положення про Державну податкову адміністрацію України: Затв. Указом Президента України від 13.07.2000 р. № 886/2000 // УК. – 2000. – 29 липня.

119. Указ Президента України від 09.12.2010 р. № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» // УК. – 2010. – 14 грудня.

120. Декрет КМУ від 19.02.1993 р. № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» // ВВР України. – 1993. – № 17. – Ст. 184.

121. Декрет КМУ від 08.04.1993 р. № 30-93 «Про державний нагляд за дотриманням стандартів, норм і правил та відповідальність за їх порушення» // ВВР України. – 1993. – № 23. – Ст. 247.

122. Методика Оцінки вартості об’єктів оренди, Порядок викупу орендарем оборотних матеріальних засобів та Порядок надання в кредит орендареві грошових коштів та цінних паперів: Затв. постановою КМУ від 10.08.1995 р. № 629 // Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua

123. Положення про порядок створення і функціонування технопарків та інноваційних структур інших типів: Затв. постановою КМУ від 22.05.1996 р. № 549 // Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua

124. Положення про порядок державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора: Затв. постановою КМУ від 30.01.1997 р. № 112 // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 1997. – № 4. – С. 55–57.

125. Постанова КМУ від 05.05.1997 р. № 428 «Про регулювання фондів оплати праці підприємств-монополістів» // Комп’ютерна правова система “Ліга: Закон”, Нормативні акти України.

126. Статут залізниць: Затв. постановою КМУ від 06.04.1998 р. № 457 // УК. – 1998. – 25 червня.

127. Постанова КМУ від 08.06.1998 р. № 841 «Про Положення про порядок організації та проведення міжнародних конкурсів (тендерів) на укладення контрактів на користування надрами» // УК. – 1998. – 2 червня.

128. Типовий договір (контракт) на реалізацію інвестиційного проекту на території пріоритетного розвитку в спеціальній (вільній) економічній зоні: Затв. постановою КМУ від 05.07.1999 р. № 1199 // ОВУ. – 1999. – № 27.

129. Порядок проведення архітектурних та містобудівних конкурсів: Затв. постановою КМУ від 25.12.1999 р. № 2137 // ОВУ. – 1999. – № 47 (10.12).

130. Постанова КМУ від 18.01.2000 р. № 72 «Про реєстр концесійних договорів» // УК. – 2000. – 3 лютого.

131. Положення про проведення концесійного конкурсу та укладення концесійних договорів на об’єкти права державної та комунальної власності, що надаються у концесію: Затв. постановою КМУ від 12.04.2000 р. № 642 // ОВУ. – 2000. – № 15. – Ст. 625.

132. Типовий концесійний договір: Затв. постановою КМУ від 12.04.2000 р. № 643 // ОВУ. – 2000. – № 13. – Ст. 626.

133. Постанова Кабінету Міністрів України від 15.05.2000 р. № 791 «Про управління корпоративними правами держави» // Офіційний вісник України. – 2000. – № 20. – стор. 56. – Ст. 827.

134. Статут Державної інноваційної фінансово-кредитної установи: Затв. постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2000 р. № 979 // Офіційний вісник України. – 2000. – № 25. – стор. 90. – Ст. 1048.

135. Типовий концесійний договір на будівництво та експлуатацію автомобільної дороги: Затв. постановою КМУ від 04.10.2000 р. № 1519 // ОВУ. – 2000. – № 41 (вiд 27.10.2000 р.). – Ст. 91.

136. Перелік органів ліцензування: Затв. постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 р. № 1698 // ОВУ. – 2000. – № 46. – стор. 218. – Ст. 2001.

137. Постанова КМУ від 29.11.2000 р. № 1755 «Про термін дії ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності, розміри і порядок зарахування плати за її видачу» // ОВУ. – 2000. – № 48. – стор. 36. – Ст. 2093.

138. Питання Державної інспекції з контролю за цінами: постанова КМУ від 13.12.2000 р. № 1819 // Офіційний вісник України. – 2000. – № 50. – стор. 48. – Ст. 2162.

139. Порядок надання Кабінетом Міністрів України дозволу на узгоджені дії, концентрацію суб’єктів господарювання: Затв. постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 219 // ОВУ. – 2002. – № 9. – стор. 87. – Ст. 405.

140. Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів: Затв. постановою КМУ від 17.08.2002 р. № 1177 // УК. – 2002. – 28 серпня.

141. Основні концептуальні підходи до підвищення ефективності управління корпоративними правами держави: Затв. постановою КМУ від 11.02.2004 р. № 155 // ОВУ. – 2004. – № 6. – стор. 67. – Ст. 327.

142. Положення про Реєстр об’єктів державної власності, які використовуються у сфері господарської діяльності: Затв. постановою КМУ від 14.04.2004 р. № 467 // ОВУ. – 2004. – № 15. – стор. 63. – Ст. 1043.

143. Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів): Затв. постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 619 // ОВУ. – 2005. – № 30. – Ст. 1803.

144. Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджені постановою КМУ від 01.09.2005 р. № 668 // УК. – 2005. – № 163 (вiд 31.08.2005).

145. Постанова КМУ від 30.11.2005 р. № 1119 «Деякі питання ввезення (пересилання) товарів у спеціальні (вільні) економічні зони та вивезення товарів за їх межі» // ОВУ. – 2005.– № 48 (вiд 14.12.2005 р.). – Ст. 2996.

146. Постанова КМУ від 27.03.2006 р. № 370 «Про утворення Державного департаменту з питань банкрутства» // ОВУ. – 2006. – № 13. – стор. 163. – Ст. 876.

147. Положення про Державний департамент з питань банкрутства: Затв.постановою КМУ від 19.04.2006 р. № 533 // ОВУ. – 2006. – № 16. – стор. 188. – Ст. 1190.

148. Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію: Затв. постановою КМУ від 18.10.2006 р. № 1434 // УК. – 25.10.2006. – № 200.

149. Постанова Кабінету Міністрів України від 25.10.2006 р. № 1477 «Про Погодження з Кабінетом Міністрів України рішення щодо утворення державних холдингових компаній у процесі корпоратизації та приватизації» // ОВУ. – 2006. – № 43. – Ст. 2888.

150. Положення про Міністерство юстиції України: Затв. постановою КМУ від 14.11.2006 р. № 1577 // УК. – 2006. – № 220 (22.11.2006).

151. Положення про Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва: Затв. постановою КМУ від 26.04.2007 р. № 667 // ОВУ. – 2007. – № 32 (вiд 14.05.2007 р.). – Ст. 1296.

152. Положення про Державне агентство України з інвестицій та інновацій: Затв. постановою КМУ від 16.05.2007 р. № 749 // ОВУ. – 2007. – № 37 (вiд 01.06. 2007 р.). – Ст. 236.

153. Постанова КМУ від 31.10.2007 р. № 1269 «Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення державної експертизи» // ОВУ. – 2007. – № 84 (вiд 16.11. 2007 р.). – Ст. 3106.

154. Постанова КМУ від 05.12.2007 р. № 1396 «Про ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві» // ОВУ. – 2007. – № 94 (вiд 21.12. 2007 р.). – Ст. 3441.

155. Постанова КМУ від 08.10.2008 р. № 923 «Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів» // ОВУ. – 2008. – № 51. – Ст. 2694.

156. Постанова КМУ від 02.04.2009 р. № 309 «Про утворення Ради з питань регіонального розвитку та місцевого самоврядування» // ОВУ. – 2009. – № 25. – стор. 11. – Ст. 838.

157. Порядок надання Кабінетом Міністрів України згоди на передачу в оренду цілісних майнових комплексів державних підприємств: Затв. постановою КМУ від 08.04.2009 р. № 317 // ОВУ. – 2009. – № 26. – Ст. 867.

158. Постанова КМУ від 30.09.2009 р. № 1104 «Деякі питання надання дозволів на виконання підготовчих і будівельних робіт» // ОВУ. – 2009. – № 80. – стор. 22. – Ст. 2719.

159. Порядок накопичення та оприлюднення інформації про юридичних осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення: Затв. постановою КМУ вiд 08.12.2009 р. № 1315 // ОВУ. – 2009. – № 95. – стор. 50. – Ст. 3263.

160. Постанова КМУ вiд 29.03.2010 р. № 297 «Деякі питання управління корпоративними правами держави» // ОВУ. – 2010. – № 26. – стор. 23. – Ст. 1030.

161. Перелік певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства: Затв. постановою КМУ від 25.08.2010 р. № 725 // ОВУ. – 2010. – № 65. – стор. 38. – Ст. 2240.

162. Розпорядження КМУ вiд 29.01.2009 № 154-р «Про реалізацію пілотного інвестиційного проекту «Реконструкція системи теплозабезпечення м. Шостки з переведенням водогрійних і парових котлів на альтернативні види палива» // УК. – 2009. – № 32.

163. Розпорядження КМУ від 16.10.2009 р. № 1184-р «Про схвалення Концепції розвитку державно-приватного партнерства у житлово-комунальному господарстві» // ОВУ. – 2009. – № 78. – стор. 36. – Ст. 2650.

164. Положення про порядок погодження з органами Антимонопольного комітету України рішень центральних і місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого і регіонального самоврядування щодо демонополізації економіки, розвитку конкуренції та антимонопольного регулювання: Затв. розпорядженням АМК України від 01.04.1994 р. № 4-р // Комп’ютерна правова система «Ліга: Закон», Нормативні акти України.

165. Правила розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (Правила розгляду справ): Затв. розпорядженням АМК від 19.04.1994 р. № 5 (в редакції Розпорядження Антимонопольного комітету № 169-р від 29.06.1998 р.) // http://zakon.rada.gov.ua.

166. Положення про порядок одержання згоди Антимонопольного комітету України на створення холдингових компаній в процесі корпоратизації та приватизації: Затв. розпорядженням АМК України від 21.06.1994 р. № 6-р (з наступними змінами) // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 1994. – № 10. – С. 41– 47.

167. Положення про порядок погодження з Антимонопольним комітетом України проектів установчих документів та планів розміщення акцій холдингових компаній, що створюються в процесі корпоратизації і приватизації: Затв. розпорядженням АМК України від 21.06.1994 р. № 7-р // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 1994. – № 10. – С. 47–48.

168. Положення про порядок отримання згоди Антимонопольного комітету України на поглинання господарюючих суб’єктів в процесі приватизації: Затв. розпорядженням АМК України від 21.06.1994 р. № 8-р (з наступними змінами). // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 1994. – № 10.

169. Положення про порядок підтвердження Антимонопольним Комітетом України наявності контрольного пакету акцій: Затв. розпорядженням АМК України від 21.06.1994 р. № 9-р // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 1994. – № 10.

170. Положення про особливості контролю за дотриманням антимонопольного законодавства інвестиційними фондами та інвестиційними компаніями: Затв. розпорядженням АМК України від 18.11.1994 р. №13-р (з наступними змінами) // БНА України. – 1995. – № 1. – С.134–140; 1995. – №11. – С.63–64.

171. Примірний договір фінансового лізингу та Примірний договір, який передбачає застосування фінансового лізингу: Затв. наказом Міністерства у справах науки та техніки від 03.03.1998 р. № 59 // ОВУ. – 1998. – № 13. – С. 160.

172. Правила розгляду справ про порушення антимонопольного законодавства України: Затв. розпорядженням АМК України від 29.06.1998 р. № 169 (з наступними змінами) // http://zakon.rada.gov.ua.

173. Правила користування вагонами і контейнерами: Затв. наказом Мінтрансу України від 25.02.1999 р. № 133 // ОВУ. – 1999. – № 11 (вiд 02.04.1999 р.). – С. 269.

174. Положення про порядок відчуження основних фондів, що є у державній власності: Затв. наказом ФДМ України від 30.07.1999 № 1477 // ОВУ. – 1999. – № 34.

175. Інструкція про застосування Положення про порядок накладення штрафів на суб’єктів господарської діяльності: Затв. постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 01.09.1999 р. № 1134 // ОВУ.– 1999.– № 38.

176. Порядок застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства: Затв. наказом Державної податкової адміністрації України від 04.10.1999 р. № 542 // ОВУ. – 1999. – № 42.

177. Положення про валютний контроль: Затверджено постановою Правління Національного банку України від 08.02.2000 р. № 49 // zakon1.rada.gov.ua.

178. Положення про конкурсну комісію з відбору уповноважених осіб на виконання функцій управління державними корпоративним правами: Затв. наказом ФДМ України від 18.05.2000 р. № 1014 // Офіційний вісник України. – 2000. – № 23. – стор. 342. – Ст. 975.

179. Типовий договір доручення на здійснення уповноваженою особою функцій управління державними корпоративними правами: Затв. наказом ФДМ України від 07.08.2000 р. № 1647 // Офіційний вісник України. – 2000. – № 37. – стор. 54. – Ст. 1596.

180. Типовий договір оренди цілісного майнового комплексу державного підприємства (структурного підрозділу підприємства): Затв. наказом ФДМ України від 23.08.2000 р. № 1774 // ОВУ. – 2001. – № 52 (12.01). – С. 222.

181. Положення про територіальне відділення Антимонопольного комітету України: Затв. розпорядженням АМК України від 23.02.2001 р. № 32-р // ОВУ. – 2001. – № 14. – Ст. 622.

182. Положення про порядок навчання та підвищення кваліфікації арбітражних керуючих: Затв. наказом Міністерства економіки України від 17.03.2001 № 57 // ОВУ. – 2001. – № 14. – Ст. 638.

183. Ліцензійні умови провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів): Затв. наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства економіки України від 04.05.2001 р. № 72/49 // ОВУ. – 2001. – № 21. – Ст. 975.

184. Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів): Затв. наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 06.09.2001 р. № 201 // ОВУ. – 2001. – № 39. – Ст. 1784.

185. Положення про порядок проведення перевірок додержання законодавства про захист економічної конкуренції: Затв. розпорядженням АМК України від 25.12.2001 р. // http://zakon.rada.gov.ua

186. Положення про порядок накладення адміністративних штрафів: Затв. постановою Правління Національного банку України від 29.12.2001 р. № 563 // zakon1.rada.gov.ua

187. Типові вимоги до узгоджених дій суб’єктів господарювання для загального звільнення від попереднього одержання дозволу органів Антимонопольного комітету України на узгоджені дії суб’єктів господарювання: Затв. розпорядженням АМК України від 12.02.2002 р. № 27-р // http://zakon.rada.gov.ua

188. Положення про порядок подання заяв до органів Антимонопольного комітету України про надання дозволу на узгоджені дії суб’єктів господарювання: Затв. розпорядженням АМК України від 12.02.2002 р. № 27-р // http://zakon.rada.gov.ua.

189. Положення про порядок подання заяв до Антимонопольного комітету України про попереднє отримання дозволу на концентрацію суб’єктів господарювання (Положення про концентрацію): Затв. розпорядженням АМК України від 19.02.2002 р. № 33-р // ОВУ. – 2002. – № 13. – стор. 225. – ст. 679.

190. Про погодження Рекомендацій з найкращої практики корпоративного управління для акціонерних товариств в Україні: рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.06.2002 р. № 190 // Цінні папери України. – 2002. – № 27.

191. Методика визначення монопольного (домінуючого) становища на суб’єктів господарювання ринку: Затв. розпорядженням АМК України від 05.03.2002 р. № 49-р // ОВУ. – 2002. – № 14. – стор. 396. – ст. 778.

192. Наказ Антимонопольного комітету, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 08.04.2002 р. № 2/103 «Про організації взаємодії між Антимонопольним комітетом і Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України у сфері контролю за цінами» // http://zakon.rada.gov.ua.

193. Наказ Держкомстату України, Мінекономіки, Антимонопольного комітету України від 29.05.2002 р. № 207/159/3 «Про утворення міжвідомчої робочої групи із статистичного вивчення монопольного сектора в економіці України» // http://zakon.rada.gov.ua.

194. Положення про порядок здійснення моніторингу виконання інвестиційних та інноваційних проектів за пріоритетними напрямами діяльності технологічних парків: Затв. наказом Міністерства освіти і науки України від 17.04.2003 № 245 // ОВУ.– 2003.– № 29.– Ст. 1516.

195. Типова форма договору доручення на виконання функцій з управління пакетом акцій, що належить державі: Затв. наказом ФДМ України від 01.03.2004 р. № 383 // ОВУ. – 2004. – № 13. – стор. 340. – Ст. 926.

196. Порядок та умови користування Єдиним реєстром об’єктів державної власності: Затв. наказом ФДМ України від 23.03.2005 р. № 622 // ОВУ. – 2005. – № 16. – стор. 101. – Ст. 866.

197. Положення про реєстр саморегулівних організацій фінансових установ: Затв. розпорядженням Держфінпослуг вiд 26.07.2005 р. № 4380 // ОВУ. – 2005. – № 33. – стор. 192. – Ст. 2033.

198. Перелік документів, які подаються орендодавцеві для укладення договору оренди майна, що належить до державної власності: Затв. наказом ФДМ України від 14.11.2005 р. № 2975 // ОВУ. – 2006. – № 3. – Ст. 118.

199. Положення про порядок проведення перевірок щодо дотримання розпорядниками державних коштів вимог законодавства у сфері державних закупівель: Затв. розпорядженням АМК України від 20.06.2006 р. № 214-р // ОВУ. – 2006. – № 29 (вiд 02.08.2006). – Ст. 2113.

200. Порядок утворення державних холдингових компаній у процесі приватизації та корпоратизації: Затв. наказом Міністерства економіки України та ФДМ України від 11.08.2006 р. № 275/1252 // ОВУ. – 2006. – № 36. – Ст. 2516.

201. Положення про складання та ведення переліку суб’єктів природних монополій: Затв. розпорядженням АМК України від 12.12.2006 № 537-р // ОВУ. – 2006. – № 52 (вiд 09.01.2007 – 2006 р.). – Ст. 3553.

202. Типові вимоги до створення господарської асоціації для загального звільнення від попереднього одержання дозволу органів Антимонопольного комітету України на її створення: Затв. розпорядженням АМК України від 30.11.2006 р. № 511-р // ОВУ. – 2007. – № 7 (вiд 09.02.2007). – Ст. 254.

203. Положення про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного капіталу акціонерного товариства: Затв. рішенням ДКЦПФР від 22.02.2007 р. № 387 // ОВУ. – 2007. – № 23. – Ст. 956.

204. Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України вiд 12.04.2007 № 7153 «Про затвердження Положення про делегування саморегулівній організації адміністраторів недержавних пенсійних фондів окремих повноважень» // ОВУ. – 2007. – № 44. – стор. 269. – ст. 1816.

205. Положення про порядок реєстрації випуску акцій: Затв. рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.04.2007 р. № 942 // ОВУ. – 2007. – № 44. – Ст. 1826.

206. Положення про порядок погодження планів санації та мирових угод: Затв. наказом ФДМ України від 06.06.2007 р. № 895 // ОВУ. – 2007. – № 54. – Ст. 2197.

207. Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій: Затв. рішенням ДКЦПФР вiд 11.12.2007 р. № 2272 // ОВУ. – 2008. – № 12 (вiд 25.02. 2008 р.). – Ст. 317.

208. Порядок державної реєстрації договорів про трансфер технологій та ведення Державного реєстру договорів про трансфер технологій: Затв. наказом Міністерства освіти і науки України від 14.05.2008 р. № 409 // http://zakon1.rada.gov.ua.

209. Порядок погодження застосування процедури торгів з обмеженою участю та процедури закупівлі в одного учасника: Затв. наказом Міністерства економіки України від 30.01.2009 р. № 64 // http://zakon1.rada.gov.ua.

210. Порядок розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю: Затв. наказом Міністерства економіки України від 30.01.2009 р. № 65 // http://zakon1.rada.gov.ua.

211. Порядок визнання емісії цінних паперів недобросовісною та недійсною: Затв. рішенням ДКЦПФР від 02.02.2009 р. № 52 // ОВУ. – 2009. – № 15. – Ст. 486.

212. Інструкція про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення та товарів народного споживання за кількістю (затверджена постановою Держарбітражу СРСР від 15 червня 1965 року № П-6 // Бюллетень нормативных актов министерств и ведомств СССР. – 1975. – № 2.

213. Інструкція про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання за якістю (затверджена постановою Держарбітражу СРСР від 25 квітня 1966 року № П-7 // Бюллетень нормативных актов министерств и ведомств СССР. – 1975. – № 2.

214. Постановление СМ СССР от 25.07.1988 р. № 888 «Об утверждении Положения о поставках продукции производственно-технического назначения, Положения о поставках товаров народного потребления и Основных условий регулирования договорных отношений при осуществлении экспорто-импортных операций» // СП СССР. – 1988. – № 24–25. – Ст. 70.

5.3. Додаткова література:

1. Абрамов А. В. Субъекты хозяйствования по законодательству Украины: дис….кандидата юрид.наук: 12.00.03 / Абрамов Александр Владимирович. – М., 2005. – 173 с.

2. Абрамов Н. А. О несогласованности вопроса о коллективной собственности во вновь принятых Гражданском и Хозяйственном кодексах / Н. А. Абрамов // Підприємництво, господарство і право. – 2003. – № 8. – С. 135–136.

3. Агарков Н. А. Учение о ценных бумагах / Агарков Н. А. – М.: «Юристъ», 2002. – 529 с.

4. Аистова Л. С. Зарубежное законодательство о регулировании предпринимательской деятельности. Ответственность за его нарушение / Л. С. Аистова // Закон и право. – 2004. – № 10. – С. 51–54.

5. Актуальні проблеми правового регулювання розвитку підприємницької діяльності в Україні [ред. Н. М. Мироненко]. – Київ – Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. – 368 с.

6. Акціонерне право [ред. В. В. Луця, О. Д. Крупчана]. – К.: Концерн «Видавничий Дім «Ін Юре», 2004. – 256 с.

7. Алданов Ю. В. Приватизація державного майна як спеціальна підстава набуття права власності: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук: спец. 12.00.03 «Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право» / Ю. В. Алданов; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – К., 2006. – 20 с.

8. Алексеєв В. М. Удосконалення управління комунальною власністю в Україні: теоретичні засади: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. наук з держ. управління: спец. 25.00.01 «Теорія та історія державного управління»/ В. М. Алексєєв; Національна академія державного управління при Президентові України. – К., 2005. – 20 с.

9. Алісов Є. О. Гроші і грошовий обіг: теоретичні засади та стан правового регулювання в Україні: Монографія/ Алісов Є. О. – Х.: Косилон, 2004. – 326 с.

10. Андреева Л. В. Коммерческое право России / Андреева Л. В. – М.: Волтерс Клувер, 2009. – 320 с.

11. Андрейцев В. В. Проблеми цивільної відповідальності за інноваційними договорами / В. В. Андрейцев // Вісник Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Юридичні науки. – 2002. – № 47.– С. 212–222.

12. Андрейцев В. В. Проблеми позадоговірної відповідальності в інноваційних відносинах / В. В. Андрейцев // Вісник Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Юридичні науки. – 2002. – № 48. – С. 281–288.

13. Андрєєв Д. О. Адміністративно-правові засоби захисту прав власників цінних паперів: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук: спец. 12.00.07 «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право»/ Д. О. Андрєєв; Інститут законодавства Верховної Ради України. – К., 2008. – 21 с.

14. Андріанов М. В. Засоби та правовий режим забезпечення кредитних зобов’язань: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук: спец. 12.00.03 «Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право» / М. В. Андріанов; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. – К., 2006. – 17 с.

15. Андросова О. Ф. Трансфер технологій як інструмент реалізації інноваційної діяльності: Монографія/ О. Ф. Андросова, А. В. Череп. – К.: Кондор, 2007. – 354 c.

16. Аномалії в цивільному праві України: навчально-практичний посібник [відп.ред. Р.А. Майданик]. – К.: Юстініан, 2007. – 912 с.

17. Анохин В. С. Предпринимательское право: курс лекций / Анохин В. С. – М.: Волтерс Клувер, 2009. – 688 с.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.072 сек.)