АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Розділ 1. Теорії економічного зростання

Читайте также:
  1. IV Розділ. Тести на Нью-Йоркську Конвенцію про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень
  2. VIII. Аналіз внутрішніх функціональних підрозділів
  3. Альтернативні макроекономічні теорії.
  4. Альтернативні теорії макроекономічного регулювання
  5. Аналіз класичних теорії міжнародної торгівлі.
  6. Аналіз суті та практичних висновків моделі економічного зростання Р. Солоу.
  7. Аналітичний метод економічного аналізу
  8. Апарати для розділення неоднорідних мас
  9. Балансовий метод економічного аналізу
  10. Варіант 13 Західні соціологічні теорії соціальної стратифікації
  11. Види економічного аналізу
  12. Види економічного аналізу

Міністерство аграрної політики та продовольства України

Житомирський Національний Агроекологічний Університет

Факультет економіки та менеджменту

Кафедра економічної теорії

 

Реферат

З соціології

на тему:

Теорія бюрократії М. Вебера

 

 

Виконала:

студентка II курсу

групи ЕП-11-2

Сич Людмила С.

Перевірив:

Шевченко Олександр Миколайович

 

 

Житомир - 2012

ЗМІСТ

Вступ……………………………………………………………………………… 3

Розділ 1. Теорії економічного зростання.

1.1 Зміст економічного зростання та його рушійні сили………………… 5

1.2 Фактори впливу на економічне зростання……………………………. 8

1.3 Типи економічного зростання………………………………………... 11

Розділ 2. Інновації як чинник зростання в Україні.

2.1 Поняття та зміст інноваційних процесів……………………………. 13

2.2 Організаційно – економічні особливості інновацій…………………15

2.3 Перспективи інноваційного розвитку в Україні……………………. 21

Розділ 3. Проблеми економічного зростання в Україні…………………….. 24

Висновки……………………………………………………………………….. 29

Список використаної літератури……………………………………………… 31

 

 


ВСТУП

Проблеми економічного зростання особливо гостро постали перед людством у XX ст., але це не означає, що вони нікого не хвилювали раніше. Уперше про економічне зростання заговорили меркантилісти, а більш-менш предметно цю проблему поставив фізіократ Ф. Кене.

Протягом останніх десятиліть однією з найважливіших довгострокових цілей економічної політики уряду будь-якої країни є стимулювання економічного зростання, підтримка його темпів на стабільному та оптимальному рівні. Усе це вимагає чіткого уявлення про економічне зростання, фактори його стимулювання і стримування, тому обрана тема дослідження є надзвичайно актуальною в умовах становлення та розвитку економіки України.

Економічне зростання є надзвичайно складним явищем. З даного приводу відомий американський історик економічної думки Б. Селігмен зазначав, що задовільна теорія економічного зростання повинна враховувати природні ресурси, політичні інститути, законодавство, а також багато психологічних і соціальних факторів. Розробка такої всеохоплюючої теорії, на думку вченого, — майже нездійсненне завдання. Відомі економісти, автори теорій економічного зростання, ясна річ, не претендували на створення всеохоплюючої та універсальної теорії, не робили спроб «обійняти неосяжне». Тому кожна теорія або модель мають відповідні припущення та абстракції, які дозволяють виділити і вивчити найбільш суттєві фактори економічного зростання

Дійсно, головною метою економічного зростання є збільшення обсягів економічних благ, що сприяє поліпшенню життя населення, створенню стабільної сприятливої соціально-політичної ситуації в країні, підвищенню її міжнародного авторитету. З точки зору етимології (походження) терміну «зростання» близьким є поняття «розвиток», але останнє ширше за змістом. Економічний розвиток — це процес переходу країни від одного стану економіки до іншого, більш досконалого — тобто якісно нового на основі відповідних структурних та інституціональних зрушень. Комплексно це проявляється в якісному вдосконаленні всієї економічної системи.

Виокремлюють два основних типи економічного зростання: екстенсивний та інтенсивний. Екстенсивний тип економічного зростання забезпечується за рахунок кількісного збільшення обсягів функціонуючих факторів виробництва і практично за збереження незмінними їх попередніх техніко-технологічних параметрів. Інтенсивний тип економічного зростання характеризується розширенням виробництва на основі якісного поліпшення всіх його факторів, тобто раціонального використання всього виробничого потенціалу. Як відхилення від закономірного процесу економічного розвитку в окремі періоди для ряду країн може мати місце регресивний тип зростання, для якого характерне тривале зниження обсягів суспільного виробництва. Зокрема, таке явище спостерігалось протягом 90-х рр. у всіх країнах СНД, у тому числі і в Україні, що в літературі отримало назву трансформаційного спаду.

Щодо основних типів економічного зростання, то на практиці вони не існують в абсолютних формах. У реальному житті вони проявляються або як переважно екстенсивний, або як переважно інтенсивний тип економічного зростання. Нині в розвинутих країнах переважає інтенсивний шлях економічного розвитку. В Україні після тривалого спаду виробництва необхідно підготувати матеріальну базу для інтенсивного економічного зростання. Чим раціональніше функціонує процес відтворення, тим вище ефективність суспільного виробництва.

Отже, мета роботи – дослідити основні типи економічного зростання, охарактеризувати економічну політику та проаналізувати її, розглянути інноваційну діяльність як чинник зростання в Україні.

Мета роботи досягається шляхом вирішення наступних завдань:

1. розглянути економічне зростання як складне явище економіки та визначити його основні завдання;

2. розглянути типи економічного зростання:

3. охарактеризувати інноваційну діяльність та визначити перспективи її розвитку в Україні;

4. проаналізувати проблеми економічного зростання та визначити шляхи їхвирішення

 

Розділ 1. Теорії економічного зростання


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)