|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Визначення ступеню руйнувань під час вибухуЗміст звіту Тема: Забезпечення стійкого функціонування промислового об’єкта в умовах надзвичайних ситуацій. Зміст 1. Вихідні дані (за заданим варіантом). 2. Послідовність розрахунків і обґрунтувань під час проведення оцінювання. 3. Підсумкова таблиця за формою (табл.Е.1). 4. Графічна робота. 1. Вихідні дані Умова: У промисловій зоні на відстані L (згідно варіанту) мвід нашого виробничого приміщення (цеху) розташований об'єкт, на якому знаходиться Q (згідно варіанту) тонн вибухонебезпечної речовини (газу пропану). Під час можливої аварії з вибухом цех може опинитись в осередку ураження. Завдання: Оцінити можливі наслідки впливу на виробниче приміщення аварії на вибухонебезпечному об'єкті відповідно до вихідних даних заданого варіанта (додаток Д). Визначити: 1. У яку зону руйнувань може потрапити цех? 2. Які очікуються руйнування елементів цеху? 3. Яка очікується пожежна обстановка в районі розташування цеху? 4. Який ступінь можливого ураження виробничого персоналу? 5. Рекомендації, спрямовані на недопущення або зменшення ураження людей та руйнувань?
2. Послідовність розрахунків і обґрунтувань під час проведення оцінювання. Особливо небезпечними за своїми наслідками є аварії на вибухонебезпечних об'єктах. До вибухонебезпечних належать не тільки об'єкти, що виробляють або зберігають вибухові речовини, але й об'єкти, де створюються вибухонебезпечні суміші горючих речовин з повітрям у дрібнодисперсному стані. Найчастіше вибухають суміші з повітрям вуглеводневих сполук (метану, пропану, бутану та їх похідних). Наслідками таких вибухів є: - руйнування будівель, споруд, обладнання; - пожежі; - ураження людей. Оцінювання наслідків можливого вибуху на вибухонебезпечному об'єкті передбачає такі елементи: 1.Визначити ступінь руйнування елементів цеху. 2.Визначити очікуваний характер пожеж. 3.Оцінити ступінь можливих уражень виробничого персоналу. 4. Зробити висновки і сформулювати рекомендації. Визначення ступеню руйнувань під час вибуху Ступінь руйнувань будівель, споруд, обладнання залежить від їх конструктивної міцності та величини надлишкового тиску (АР) ударної хвилі. Величина надлишкового тиску, у свою чергу, визначається кількістю вибухової речовини Q і відстанню від досліджуваної точки до центра вибуху L. Під час вибуху газоповітряної суміші вуглеводневих продуктів створюється осередок вибуху, який розділяють на три зони. Зона І – зона детонаційної хвилі (знаходиться в межах хмари вибуху) має радіус , м: (1) де – кількість вуглеводневого продукту. У межах цієї зони надзвичайно великий надлишковий тиск ударної хвилі вибуху:
Зона 2 – зона дії продуктів вибуху (охоплює всю територію, де розлетілись продукти газоповітряної суміші внаслідок її детонації) має радіус R2: . (2) Надлишковий тиск вибухової хвилі в межах зони 2 розраховують за формулою: (3) де відстань від вибуху до вибраної точки в межах зони 2. Зона 3 – зона дії повітряної ударної хвилі. Надлишковий тиск у цій зоні може бути розрахований за формулою: (4) або визначений за допомогою графіків (рис.1)
Після визначення величини надлишкового тиску вибухової хвилі в районі цеху можна оцінити ступінь можливих руйнувань (див. таблицю додатка А).
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.) |