АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Основні терміни. Предмет екологічного права складають екологічні правовідносини, що виникають у галузі використання природних ресурсів

Читайте также:
  1. I. Основні риси політичної системи України
  2. Б) Основні властивості операцій над множинами
  3. Бази даних, їх призначення та основні елементи.
  4. Бюджетна система України: основні характеристики
  5. Види, терміни та параметри експлуатаційних випробувань
  6. Визначте загальний смисл тексту, виділіть його смислові частини, ключові слова, терміни, морфологічні і синтаксичні засоби.
  7. Виникнення економічної теорії та основні етапи її розвитку.
  8. Виникнення, джерела та основні періоди розвитку індуїзму
  9. Випишіть та запам'ятайте латинські юридичні терміни, формули, сентенції, наведені в Додатку III ( всі № №, що закінчуються на цифру 1, наприклад: № 1, № 11, № 21 . . . №1141 ).
  10. Випишіть та запам'ятайте латинські юридичні терміни, формули, сентенції, наведені в Додатку III (всі № №, що закінчуються на цифру 0, наприклад: № 10, № 20, № 30 . . . №1140).
  11. Випишіть та запам'ятайте латинські юридичні терміни, формули, сентенції, наведені в Додатку III (всі № №, що закінчуються на цифру 3, наприклад: № 3, № 13, № 23 . . . №1143)
  12. Випишіть та запам'ятайте латинські юридичні терміни, формули, сентенції, наведені в Додатку III (всі № №, що закінчуються на цифру 4, наприклад: № 4, № 14, № 24 . . . №1144).

Предмет екологічного права складають екологічні правовідносини, що виникають у галузі використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища і забезпечення екологічної безпеки, які базуються на множинності форм права власності, права природокористування і права громадян на безпечне для життя і здоров'я навколишнє природне середовище.

Методи екологічного права - передбачені еколого-правовимн нормами способи і прийоми, що спрямовані на ефективне регулювання екологічних правовідносин, забезпечення реалізації прав і дотримання обов'язків суб'єктами цих відносин у галузі використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища і забезпечення екологічної безпеки громадян.

Джерела екологічного права - нормативні акти, що містять еколого-правові норми, призначені для регулювання екологічних правовідносин.

Екологічне право є комплексною галуззю права, якою регулюються суспільні відносини в галузі охорони навколишнього природного середовища; використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки та охорони особливо охоронюваних природних об'єктів і територій (об'єктів і територій екомережі) в інтересах теперішніх і прийдешніх поколінь.

Поняття екологічних прав громадян - сукупність юридичних можливостей і засобів, які спрямовані на задоволення потреб громадян у галузі використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища і забезпечення екологічної безпеки. Управління в галузі екології - врегульовані правовими нормами суспільні відносини, в яких реалізується діяльність державних органів, органіи місцевого самоврядування, громадських об'єднань, що спрямована на забезпечення ефективного використання природніх ресурсів, охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки юридичними і фізичниг.::: особами, дотримання екологічного законодавства, попередження екологічних правопорушень і захист екологічних прав громадян.

Розв'язання суперечок у галузі екології - особлива форма діяльності органів держави щодо врегулювання розбіжностей між суб'єктами екологічних правовідносин і захисту порушених екологічних і пов'язаних з ними суб'єктивних прав.

Економіко-правовий механізм у галузі екології - система економіко-иравових засобів, які застосовуються в регулюванні еколого-економічних правовідносин, спрямованих на досягнення мети і завдань екологічної політики держави.

Юридична відповідальність за екологічні правопорушення - специфічна форма суспільних відносин, в яких за допомогою правових норм та інших юридичних засобів забезпечується добровільне чи примусове виконання винними особами вимог екологічної безпеки, ефективне використання природних ресурсів, охорона навколишнього середовища або покладається обов'язкове виконання інших обов'язків за допущене екологічне правопорушення.

 

Компетенції, які необхідно розвивати в результаті вивчення навчальної дисципліни:

1. Вміння творчо мислити, самостійно формулювати та вільно висловлювати свої думки стосовно раціонального використання та охорони природних ресурсів;

2. Знання сучасних підходів до вивчення та застосування юридичної відповідальності за екологічні правопорушення;

3. Вміння повною мірою використовувати рекомендовані форми та методи навчання з метою досягнення найбільшої ефективності у пізнавальному процесі;

4. Проведення наукового аналізу різних поглядів вчених та висловлювання власного бачення на проблему, що розглядається;

5. Вміння організовувати самостійну роботу у часи самопідготовки, узагальнювати навчально-методичну інформацію, нормативні положенні.

 

 


  ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
з дисципліни «Екологічне право»      
           
№ з/п Назва тем Нормативний обсяг годин З них: Посада, прізвище та ініціали ведучого заняття Види використо-вуємих технічних засобів навчання Взаємозв’язок тем з іншими темами й дисциплінами Примітка    
Всього годин з викладачем З них: Самостійна робота    
Лекцій Семінарських занять Практичних занять Модульний контроль    
  Змістовний модуль І    
1. Предмет, метод, принципи, система та джерела екологічного права               Лекції проводить: Поток А-професор Якимець О.І.; Поток Б-ст.викладач Лозова Т.І. 0/0-Л1/1 Земельне право, Адміністративне право      
2. Екологічні права та обов"язки громадян.           +   0/0-Л 2/3 Цивільне право      
  Змістовний модуль ІІ    
3. Правовий режим використання та охорони земель               Семінарські та практичні заняття: 301,302гр.-професор Якимець О.І.; 303-310гр.-ст.викладач Лозова Т.І. 0/0 - С1/3 Аграрне право, Земельне право      
4. Правовий режим використання та охорони надр та лісів               0/0-Л4/1 Земельне право      
5. Правовий режим територій та об"єктів природно-заповідного фонду           +   0/0 -Л 5/1 Земельне право      
  Всього годин:                          
    Підсумковий контроль залік                            
                                           

 


СТРУКТУРА ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО УКРАЇНИ»

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)