|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Ситуаційні задачі
1. При проведенні періодичного медичного огляду із бактеріологічним дослідженням мазків із слизової носоглотки у персоналу хірургічного відділення у операційної медичної сестри виявлено патогенний стафілокок. Вкажіть протиепідеміологічні заходи, які необхідно провести у даному випадку.
2. Випускник медичного інституту направлений для працевлаштування хірургом-ординатором в районну лікарню. Вкажіть огляд яких спеціалістів і які додаткові обстеження необхідна для влаштування на роботу у хірургічне відділення.
3. У 19 хворих хірургічного відділення ЦРЛ в межах двох днів відбулося погіршення загального стану. Спільними клінічними ознаками патологічного процесу, що ускладнював перебіг основного захворювання у цих хворих було підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, поява розладів шлунково-кишкового тракту. З боку додаткових методів обстеження звертає на себе увагу зростання гематокриту у цих хворих. Вкажіть протиепідеміологічні заходи, які необхідно здійснити для ліквідації вище наведених ускладнень.
4. Хворий Р 27 років перебуває в травматологічному відділенні з приводу перелому лівої плечової кістки. На кінцівку накладено гіпсову лонгету. Як провести хворому заміну натільної білизни.
5. Хворий Б., 19 років, 8 днів тому поступив у відділення травматології з травматичним пошкодженням судинно-нервового пучка і плечової кістки в нижній третині правого плеча. Після виконаного оперативного втручання праву верхню кінцівку іммобілізовано за допомогою гіпсової лонгети. В якій послідовності доцільно проводити зміну натільної білизни хворому? 1. Звільняють від сорочки спину, груди, скидають її через голову, послідовно знімають зі здорової, а потім з хворої руки. 2. Послідовність дій не має значення. 3. Звільняють від сорочки спину, груди, скидають її через голову, послідовно знімають з хворої, а потім зі здорової руки. 4. Послідовність: груди, спина, голова, уражена, а потім здорова кінцівки. 5. Послідовність: груди, спина, голова, здорова, а потім уражена кінцівки.
6. Хворий Т., 40 років, знаходиться у відділенні нейрохірургії обласної лікарні. 8 днів тому хворий оперований з приводу розриву аневризми лівої середньої менінгеальної артерії. У хворого діагностовано правобічний геміпарез. У комплексі гігієнічних заходів туалет ротової порожнини хворого здійснюють: 1. Один раз на день. 2. Два рази на день. 3. Один раз на тиждень. 4. Не проводять. 5. Три рази на тиждень.
7. Хворий К., 35 років, який 4 дні тому переніс резекцію шлунка з приводу виразки, скаржиться на виражену слинотечу та неприємний запах з рота. Якою повинна бути профілактика виникнення паротиту? 1. Санація ротової порожнини (миття зубів, полоскання з антисептиками). 2. Антибіотикотерапія. 3. Напівспиртові компреси на привушну ділянку. 4. УВЧ – терапія на привушну ділянку. 5. Вживання механічно-щадної їжі.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |