АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

сынып, алгебра

Читайте также:
  1. I. Линейная алгебра
  2. III. Линейная алгебра
  3. Алгебра випадкових подій
  4. Алгебра высказываний
  5. Алгебра логики
  6. Алгебра матриц.
  7. Алгебра матриц.
  8. Алгебраическая и тригонометрическая формы записи комплексных чисел.
  9. Алгебраические дополнения
  10. Алгебраические критерии устойчивости
  11. Алгебраические критерии устойчивости
  12. Алгебраические свойства векторного произведения

Күні:______________

Сабақтың тақырыбы: Квадрат үшмүше. Жіктеу. Қайталау. Есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Квадрат үшмүшені жіктеуді білу.

Дамытушылық: Квадрат үшмүшені жіктеуді білу.

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Практикалық сабақ

Сабақтың барысы:

І Мотевациялық кезеңі:

Оқушыларды сабаққа ынталандыру

Сабаққа қатысушы оқушыларды түгендеу

Қайталауға арналған сұрақтар:

- Квадрат үшмүше дегеніміз не? Жалпы жазылу түрі

- Келтірілген квадрат үшмүше дегеніміз не?

- 1-ші, 2-ші коэффициеттер, бос мүше

- Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу алгоритмі

Тақтада мысалдар келтіріп көрсету.

Анықтама:

ах2+вх+с түріндегі көпмүше квадрат үшмүше деп аталады.

Мұндағы х-айнымалы, а,в,с – коэффициенттер және а≠0

ах2+вх+с=а(х-х1)(х-х2)

ІІ Бекіту кезеңі:

Тақтада жұмыс жасау:№№ 235, 236, 237, 241,242

Рефлексия:

- Бүгінгі сабақта нені білдің?

- Нені үйрендің?

Бағалау: Оқушылардың белсегнділігіне байланысты бағалау.

Үйге тапсырма беру:№№236, 238

 


8сынып, алгебра

Күні:_________

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: 8-ші сыныпта өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін тексеру.

Дамытушық: Алған теориялық білімдерін практикада дұрыс қолдана білуін қадағалау.

Тәрбиешілік: өздігінен жұмыс істеу, тапқырлық, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Бақылау жұмысы

Сабақтың жоспары:

1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

2. Оқушылардың сұрақтарына жауап беру

3. Бақылау жұмысын орындау

4. Үйге тапсырма беру

Сабақтың барысы: сабаққа ынталандыру, түгендеу

Бақылау жұмысы бойынша қысқа нұсқа беру

Бақылау жұмысы

І - нұсқа ІІ – нұсқа
1. Көбейткіштерге жіктеңдер:
2. Бөлшектерді қысқартыңдар:
; ;   ; ;  
3. Жаңа айнымалы енгізу арқылы теңдеуді шешіңдер:
s w:val="28"/><w:lang w:val="KZ"/></w:rPr><m:t>(С…+4)</m:t></m:r></m:den></m:f><m:r><w:rPr><w:rFonts w:ascii="Cambria Math" w:h-ansi="Cambria Math"/><wx:font wx:val="Cambria Math"/><w:i/><w:sz w:val="28"/><w:sz-cs w:val="28"/><w:lang w:val="KZ"/></w:rPr><m:t>=1</m:t></m:r></m:oMath></m:oMathPara></w:p><w:sectPr wsp:rsidR="00000000"><w:pgSz w:w="12240" w:h="15840"/><w:pgMar w:top="1134" w:right="850" w:bottom="1134" w:left="1701" w:header="720" w:footer="720" w:gutter="0"/><w:cols w:space="720"/></w:sectPr></w:body></w:wordDocument>">
4. Теңсіздікті шешіңдер:
1) x2+3х>0 2) x2-2x-3<0 1) 3x2-2х<0 1. x2+2x-3>0
   

 

Үйге тапсырма: Қайталау

8сынып, алгебра

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару. Қатемен жұмыс

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Бақылау жұмысы бойынша коррекциялық жұмыстар жасау. Ұқсас есептер қарастыру.

Дамытушық: Алған теориялық білімдерін практикада дұрыс қолдана білуі.

Тәрбиешілік: өздігінен жұмыс істеу, тапқырлық, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Практикалық сабақ

Сабақтың жоспары:

1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

2. Оқушылардың сұрақтарына жауап беру

3. Бақылау жұмысының нәтижелерімен таныстыру

4. Қатемен жұмыс жасау

5. Үйге тапсырма беру

6. Қорытындылау, бағалау

Сабақтың барысы: сабаққа ынталандыру, түгендеу

Бақылау жұмысы

І - нұсқа ІІ – нұсқа
1. Көбейткіштерге жіктеңдер:
/ықш-з/ х()=0 х1=0; х2=7; х3=-2; х(х-7)(х+2)   ах2+вх+с түріндегі көпмүше квадрат үшмүше деп аталады. Мұндағы х-айнымалы, а,в,с – коэффициенттер және а≠0: ах2+вх+с=а(х-х1)(х-х2)  
2. Бөлшектерді қысқартыңдар:
; ;   1. Алымы мен бөлімін көбейткіштерге жіктейміз 2. Көбейткіштер түрінде жазып ықшамдаймыз 3. Қысқарту жұмыстарын жүргіземіз  
3. Жаңа айнымалы енгізу арқылы теңдеуді шешіңдер:
1. Ықшамдаймыз: ОБ: 3-х2( а) Бірмүшені көпмүшеге көбейтеміз ә) көпмүшені көпмүшеге көбейтеміз б) биквадрат теңдеу шығады в) х2=у деп алып шығарамыз.
4. Теңсіздікті шешіңдер:
3) x2+3х>0 х(х+3)>0 x1=0; x2=-3 4) x2-2x-3<0 Жауабы:(-∞;-3) және:(0;+∞)  

 

 

Үйге тапсырма беру: Формулаларды жаттау

Қорытындылау, бағалау


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)