|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Конституції України. План Поняття дотримання, охорони та захисту Конституції УкраїниПлан
147. Верховна Рада України прийняла Закон “Про внесення змін до Закону України про Конституційний Суд України”, відповідно до якого Конституційному Суду було заборонено розглядати на предмет відповідності Конституції України (на конституційність) законів про внесення змін до Конституції України, які вже були прийняті парламентом і набрали чинності, а також законів, прийнятих на референдумі. Група народних депутатів у кількості 53 осіб звернулася до Конституційного Суду України з конституційним зверненням здійснити офіційне тлумачення цього Закону, пояснивши, чи мав право парламент його приймати. Які повноваження має Конституційний Суд України щодо перевірки на конституційність законів України? Яке рішення повинен прийняти Конституційний Суд України?
148. Верховна Рада України прийняла у третьому читанні Закон України “Про внесення змін до Конституції України”, яким передбачається ліквідація Конституційного Суду України і передача його повноважень Верховному Суду України. Висновки щодо відповідності цього законопроекту статей 157, 158 Конституції України від Конституційного Суду отримані не були. Названий Закон направлено на підпис Президенту України, який застосував право вето щодо нього. Народні депутати України звернулися до адміністративного суду зі скаргою на дії Президента України, в якій просять визнати їх неконституційними та зобов’язати главу держави підписати Закон й оприлюднити його. Яким чином має бути вирішений цей спір? Які засоби охорони Конституції України можуть бути застосовані в цьому випадку?
149. На всеукраїнському референдумі був прийнятий Закон України “Про організацію та проведення масових політичних заходів”. Президент України відмовився підписувати і офіційно оприлюднювати цей Закон, оскільки він не відповідає Конституції України. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернувся з конституційним поданням до Конституційного Суду щодо перевірки на конституційність відмови глави держави від підписання зазначеного Закону. Охарактеризуйте основні форми правової охорони Конституції Президентом України та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини. Яке рішення повинен прийняти Конституційний Суд України?
150. Колишній народний депутат України, уважно прочитавши Закон України “Про інформацію”, дійшов висновку, що деякі його статті суперечать Конституції України. У зв’язку з цим він звернувся до Конституційного Суду України з конституційним зверненням, в якому просив визнати відповідні положення Закону України “Про інформацію” неконституційними. Які існують форми звернення до Конституційного Суду України? Визначте основні положення можливого рішення Конституційного Суду України за результатами розгляду конституційного звернення колишнього Президента України.
151. Громадянин України С. оскаржив у Окружному адміністративному суді незаконне, на його думку, рішення районної державної адміністрації, яким порушувалися його конституційні права. Суд відмовив гр. С. в задоволенні його адміністративного позову. Це рішення було оскаржене ним в апеляційному, а потім у касаційному поряду, але залишилося без змін. Не погодившись з позицією адміністративних судів, гр. С. звернувся з конституційним зверненням до Конституційного Суду України, в якому просив суд здійснити офіційне тлумачення Закону України, відповідно до якого було прийнято рішення районної державної адміністрації. Які існують форми правової охорони громадянами Конституції України? Підготуйте проект відповідного рішення Конституційного Суду України за результатами розгляду конституційного звернення гр. С. 152. Міністерство юстиції України на підставі того, що Консервативна республіканська партія не приймала участь у виборах більше 10 років, прийняла рішення про заборону діяльності даного об’єднання громадян. Дайте юридичну оцінку рішенню Міністерства юстиції України. Визначить підстави та порядок заборони діяльності політичних партій. Вкажіть, чим відрізняється заборона діяльності від анулювання свідоцтва про державну реєстрацію політичних партій. 153. Вкажіть, що з переліченого допускає Конституція України та Закон України «Про правовий режим надзвичайного стану»: - Голова обласної державної адміністрації ввів на території області надзвичайний стан у зв’язку з землетрусом. - У зв’язку з епідемією свинячого грипу на території міста Х. було введено надзвичайний стан і для попередження розповсюдження епідемії введено комендантську годину. - В період дії надзвичайного стану на території Д. області Президент України видав указ, у якому призначив коменданта та створення комендатури для здійснення єдиного управління в області. - У зв’язку проголошенням карантину у навчальних закладах місцева рада тимчасово заборонила проведення мирних зборів громадян на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці; - У зв’язку зі спробою озброєного захоплення влади в З. області було введено надзвичайний стан. Для найскорішого притягнення до відповідальності осіб, які приймали участь у спробі озброєного захоплення влади, були утворені надзвичайні суди. - В умовах дії надзвичайного стану на території Ж. області Президент України вніс до парламенту проект закону про внесення змін до Конституції України, яким передбачалося передача повноваження щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України від Конституційного Суду Верховній Раді України. (Зміна КУ під час НС). 154. Обмеження прав людини в умовах воєнного чи надзвичайного стану.
С п и с о к н о р м а т и в н и х а к т і в т а л і т е р а т у р и
Тодыка Ю.М. Конституция Украины: проблемы теории и практики: Монография. – Х.: Факт, 2000. – 608с. Веніславський Ф.В. Правова охорона конституції як передумова стабільності конституційного ладу України: теоретичні аспекти // Науковий вісник Чернівецького університету. Вип. 478. Правознавство. - 2008. - С. 41-47 Конституційна юрисдикція: Підручник / За ред. Ю. Г. Барабаша та А. О. Селіванова. – Х.: Право, 2012. – 168 с. Кушніренко О.Г. Конституційний Суд України як гарант охорони і захисту засад конституційного ладу держави // Державне будівництво та місцеве самоврядування. Вип. 6. - Х.: Право / редкол. Ю. П. Битяк [та ін.], 2003. - С. 40-45 Скомороха В. Є. Конституційна юрисдикція в Україні. – К.: МП Леся, 2007. – 716 с. Лунь З. Правова охорона Конституції: до питання про постановку проблеми // Право України. – 2002. - №7. – С. 13-17. Шульженко Ю.Л. О понятии „правовая охрана конституции” // Государство и право. – 2002. - №7. – С. 5-12. Тацій В.Я., Грошевой Ю.М. Правові засоби охорони конституції. // Вісник академії правових наук України. – 1995. - №3. Тодика Ю.Н., Супрунюк Е.В. Конституция Украины – основа стабильности конституционного строя и реформирования общества.– Симферополь, 1997. – 312с. Тесленко М. «Непорушність» Конституції як особлива гарантія її правової охорони // Право України.- 2006.- № 11.- C. 10-14 Селіванов А.О. Доктрина "охорони Конституції України" в період активних політичних задумів про її реформування [Текст] / А. Селіванов // Вісник Конституційного Суду України: загальнодержавне періодичне видання. - 2011. - N 1. - С. 75-81 Рабінович П. Охорона Конституції України засобами конституційного судочинства [Текст] / П. Рабінович, В. Гончаров // Право України. - 2011. - N 6. - С. 105-112. Тацій В.Я. Порушив Основний Закон? Відповідай!: [Правові засоби охорони Конституції] [Текст] / В. Я. Тацій, Ю. М. Грошевий // Вибрані статті, виступи, інтерв`ю. - Х.: Право / В. Я. Тацій; упоряд.: О. В. Петришин, Ю. Г. Барабаш, В. І. Борисов; відп. за вип. О. В. Петришин, 2010. - С. 768-771 Тесленко М. Держава і правова охорона конституції [Текст] / М. Тесленко // Право України. - 2005. - 2. - С. 89-91 Тесленко М. Гарантії правової охорони конституції [Текст] / М. Тесленко // Українське право. 2004. №1(17). - К.: Укр. Правнича Фундація / голов. ред. М. І. Козюбра, 2004. - С. 108-115 Колінко Я. Поняття обмеження прав і свобод людини і громадянина в умовах надзвичайного стану [Текст] / Я. Колінко // Юридична Україна. - 2010. - 8. - С. 25-31 Тема 32. Конституційний Суд України Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.) |