|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Стаття 43. Укриття людей у захисних спорудах цивільного захисту
1. Захисні споруди цивільного захисту це інженерні споруди, призначені для захисту людей від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, зокрема воєнних дій та терористичних актів. До захисних споруд цивільного захисту належать: сховище – споруда для захисту людей, в якій упродовж певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних дій та терористичних актів; протирадіаційне укриття – споруда для захисту людей, в якій упродовж двох діб створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості; споруда подвійного призначення – наземна або підземна споруда соціально-побутового, виробничого чи господарського призначення, яка може бути використання для захисту людей від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних дій та терористичних актів; найпростіше укриття – фортифікаційна споруда (перекрита траншея, щілина) для захисту людей від повітряної ударної хвилі та світлового опромінення, що виникають внаслідок ядерного вибуху, а також для зниження впливу на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості; швидкобудуєма захисна споруда – споруда, що створюється із спеціальної конструкції шляхом прискореного будівництва, для захисту людей, в якій упродовж певного часу укриваються від впливу небезпечних факторів, які виникають внаслідок воєнних дій. Найпростіші укриття та швидкобудуємі захисні споруди створюються в особливий період з метою заповнення відсутнього фонду захисних споруд цивільного захисту.
2. Укриттю підлягають: 1) в сховищах - працівники найбільшої працюючої зміни об‘єктів, які розміщені за межами зон можливих сильних руйнувань, та віднесених до категорії особливої важливості з цивільного захисту; персонал атомних електростанцій, інших ядерних установок і працівники тих підприємств, які забезпечують функціонування таких станцій (установах); працівники найбільшої працюючої зміни підприємств, які продовжують свою діяльність у воєнний час, а також працюючої зміни чергового і лінійного персоналу підприємств, що забезпечують життєдіяльність міст (об‘єктів), віднесених до відповідних груп (категорій) з цивільного захисту; нетранспортабельні хворі, а також медичний та обслуговуючий персонал лікувальних закладів, які не підлягають евакуації або не можуть бути евакуйовані в безпечні місця. 2) в протирадіаційних укриттях, швидкобудуємих захисних спорудах, найпростіших укриттях та спорудах подвійного призначення - населення міст, віднесених до груп з цивільного захисту, яке не підлягає евакуації або не може бути евакуйоване у безпечні місця, а також інших населених пунктів.
3. Створення захисних споруд цивільного захисту забезпечується шляхом: будівництва сховищ та протирадіаційних укриттів, які окремо розташовані від об‘єктів виробничого призначення. Перелік таких сховищ та укриттів, які необхідно будувати, із зазначенням джерел фінансування, щорічно визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань цивільного захисту та затверджується Кабінетом Міністрів України; будівництва сховищ та протирадіаційних укриттів у складі об‘єктів виробничого призначення відповідно до вимог державних будівельних норм, стандартів і правил; комплексного освоєння підземного простору населених пунктів з метоюпристосування і використання частини його приміщень для захисту населення; пристосування підвальних та інших заглиблених приміщень, приміщень цокольних та наземних поверхів існуючих будівель і таких, що будуються; масового будівництва в особливий період швидкобудуємих захисних споруд та найпростіших укриттів; пристосування підземних гірських та інших виробків і природних порожнин, які відповідають вимогам захисту людей. Порядок створення захисних споруд цивільного захисту та користування ними визначається Кабінетом Міністрів України. Вимоги до проектування, будівництва пристосування та розміщення захисних споруд цивільного захисту визначається спільним актом спеціально уповноважених центральних органів виконавчої влади з питань цивільного захисту і з питань архітектури та містобудування.
4. Утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється підприємствами, на балансі яких вони перебувають (у тому числі споруд, що не увійшли до їх статутних капіталів у процесі приватизації), за рахунок власних коштів. Витрати на утримання захисних споруд цивільного захисту частково компенсуються за рахунок коштів інших підприємств або державного місцевого бюджетів, якщо зазначені споруди плануються також для використання працівниками інших підприємств або іншими категоріями населення. Розмір компенсації на утримання захисної споруди цивільного захисту встановлюється відповідних договором між її утримувачем та іншим користувачем відповідно до методики розрахунку пропорції розподілу витрат на утримання захисної споруди цивільного захисту, яка затверджується Кабінетом Міністрів України. Захисні споруди цивільного захисту можуть використовуватися у мирний час для господарських, культурних і побутових потреб у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. Захисні споруди цивільного захисту державної та комунальної власності не підлягають приватизації (відчуженню). Контроль за готовністю захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань цивільного захисту. 5. Для комплексного вирішення питань, щодо укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування завчасно створюють фонди таких споруд. Фонд захисних споруд цивільного захисту включає незалежно від форми власності та підпорядкованості наявні на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці сховища, протирадіаційні укриття та споруди подвійного призначення. Порядок включення захисної споруди цивільного захисту до Фонду таких споруд та виключення її з Фонду визначається Кабінетом Міністрів України. З моменту виключення захисної споруди із зазначеного Фонду вона втрачає статус захисної споруди цивільного захисту. Володіння, користування та розпорядження спорудами, які втратили статус споруд цивільного захисту, здійснюється відповідно до законодавства.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |