|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
МЕТОДИКА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ
Задача 1. Використовуючи додаток 1 для заданого міста знаходимо кількість градусо-діб опалювального періоду. Згідно з додатком 2 знаходимо нормативний термічний опір зовнішніх стін будинків нового будівництва Rtнорм відповідно до кількості градусо-діб опалювального періоду. В залежності від типу зв’язку за додатком 3 визначаємо коефіцієнт технічної однорідності k. Визначаємо реальний термічний опір стін нового будівництва:
З іншого боку, оскільки тепло в тришаровій панелі передається теплопровідністю, термічний опір її становить:
де d1, d2, d3 – товщини першого, другого і третього шарів; l1, l2, l3 – коефіцієнти теплопровідності першого, другого і третього шарів. Можна вважати, що l1 = l3 = 1,18 Вт/(м×оС), а l2 визначається за додатком 4. Тоді товщина захисного ізоляційного шару знаходиться з рівняння:
Задача 2. Розв’язання задачі виконується методом послідовних наближень – ітерацій. Товщина повітряного прошарку вибирається з таких міркувань: з одного боку, вона повинна бути максимальною, щоб забезпечити економію ізоляційного матеріалу (сумарний термічний опір шару ізоляційного матеріалу і повітряного прошарку є величина стала); з іншого боку, режим руху повітря в прошарку не повинен бути турбулентним (в цьому випадку повітря перестає бути ізолятором, а стає провідником теплоти). Використовуючи додаток 1 для заданого міста знаходимо кількість градусо-діб опалювального періоду. Згідно з додатком 2 знаходимо нормативний термічний опір зовнішніх стін будинків, що реконструюються, Rtнорм відповідно до кількості градусо-діб опалювального періоду. З іншого боку термічний опір дорівнює сумі термічних опорів трьох шарів:
де R1 – термічний опір існуючої стіни; R2 – термічний опір шару ізоляції; R3 – термічний опір повітряного прошарку. Звідси термічний опір шару ізоляції:
Звідки товщина цього шару:
де l2 – коефіцієнт теплопровідності шару ізоляції (визначається за додатком 4). Для того, щоб визначити товщину ізоляційного шару треба знайти термічний опір повітряного прошарку. Термічний опір повітряного прошарку складається з термічного опору тепловіддачі до внутрішньої і зовнішньої поверхонь і термічного опору радіаційного теплообміну і знаходиться за залежністю:
де aк – коефіцієнт конвективного теплообміну; aр – коефіцієнт радіаційного теплообміну між поверхнями прошарку, aр = 3,97 Вт/(м2×оС). Коефіцієнт конвективного теплообміну залежить від товщини прошарку і виражається залежністю:
де dекв – еквівалентний діаметр прошарку, який визначається за залежністю:
де F – площа перерізу, F = d3h (h – висота стіни, h = 3 м); u – змочений периметр, u = 2(d3 + h). Оскільки h набагато більша за d3, то u = 2h, тобто dекв = 2d3, а значить:
Тоді
Тобто, зі збільшенням товщини повітряного прошарку зростає його термічний опір, відповідно зменшується термічний опір шару ізоляційного матеріалу (сумарний термічний опір цих двох шарів – сталий), а значить зменшується його товщина і відповідно витрати матеріалу. Однак при зростанні товщини повітряного прошарку в ньому можуть з’явитися турбулентні токи. Критерієм, за яким визначається режим руху є критерій Рейнольдса:
де w – швидкість руху повітря в прошарку; n – коефіцієнт кінематичної в’язкості при середній температурі в прошарку (визначається за додатком 5). Середня температура повітря в прошарку визначається за залежністю:
де kвн і tвн – відповідно внутрішні коефіцієнт теплопередачі і температура (приймаємо tвн = 18 оС); kз і tз – відповідно зовнішні коефіцієнт теплопередачі і температура (приймаємо tз за додатком 1, як середню температуру найхолоднішої п’ятиденки). Коефіцієнти теплопередачі знаходяться за залежностями:
де aвн – коефіцієнт тепловіддачі всередині приміщення, aвн = 4,5 Вт/(м2×оС);
де aз – коефіцієнт тепловіддачі від зовнішнього повітря до захисного шару, aз = 7,5 Вт/(м2×оС). Швидкість руху в прошарку визначається за залежністю:
Граничним числом Рейнольдса є 2100. Тобто це значення не може бути перевищене. Таким чином порядок розв’язання задачі такий: 1. Визначаємо кількість градусо-діб. 2. Визначаємо нормативний опір. 3. Задаємось товщиною повітряного прошарку і знаходимо термічний опір повітряного прошарку. 4. Визначаємо термічний опір і товщину ізоляційного шару. 5. Визначаємо середню температуру повітряного прошарку. 6. Визначаємо швидкість руху в прошарку. 7. Знаходимо число Рейнольдса і порівнюємо його з граничним: 7.1. Якщо число Рейнольдса наближається до граничного, не перевищуючи його, то вибрана товщина повітряного прошарку приймається і знайдена товщина ізоляційного шару лишається незмінною. 7.2. Якщо число Рейнольдса перевищую граничне значення, то вибрана товщина повітряного прошарку зменшується, і розрахунок повторюється до досягнення результату п. 7.1, товщина ізоляційного шару відповідно перераховується. 7.3. Якщо число Рейнольдса набагато менше за граничне значення, то вибрана товщина повітряного прошарку збільшується, і розрахунок повторюється до досягнення результату п. 7.1., товщина ізоляційного шару відповідно перераховується.
Задача 3. Для розрахунку пластинчастого теплообмінного апарату, як і для розрахунку будь-якого теплообмінника використовуються рівняння теплового балансу для гарячого і холодного теплоносіїв і рівняння теплопередачі.
де Q – теплове навантаження теплообмінного апарату, Вт; с – теплоємність води (приймаємо с = 4200 Дж/(кг×оС)); G1 – масова витрата гарячого теплоносія; – температура гарячого теплоносія на вході, оС; – температура гарячого теплоносія на виході, оС; – температура холодного теплоносія на вході, оС; – температура холодного теплоносія на виході, оС; k – коефіцієнт теплопередачі; F – площа поверхні теплообміну; – середньо логарифмічний тепловий напір. З рівнянь теплового балансу визначаємо масові витрати теплоносіїв. Масова витрата гарячого теплоносія:
Звідси знаходимо об’ємні витрати гарячого теплоносія за годину (за цими витратами вибирається тип теплообмінного апарату):
де r – густина води (приймаємо r = 1000 кг/м3). Тоді
Масова витрата холодного теплоносія:
Звідси знаходимо об’ємні витрати холодного теплоносія за годину (за цими витратами вибирається тип теплообмінного апарату):
де r – густина води (приймаємо r = 1000 кг/м3). Тоді
Використовуючи додаток 6, за об’ємними витратами теплоносіїв обираємо тип теплообмінного апарату, враховуючи максимальний тиск в контурі і максимальну припустиму температуру. Вибраний тип апарату дає площу поверхні однієї пластини f. За додатком 7 визначаємо орієнтовний коефіцієнт теплопередачі для вибраного теплообмінного апарату. Знаходимо середньологарифмічний температурний напір, враховуючи, що робочі середовища в теплообмінному апараті рухаються протитечією.
З рівняння теплопередачі визначаємо площу поверхні теплообміну:
Знаходимо кількість пластин в апараті, враховуючі дві неробочі граничні пластини:
Приєднувальні розміри і габарити теплообмінника, а також умовне позначення визначаємо за [9].
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.011 сек.) |