АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Види інформації

Читайте также:
  1. Аналіз соціологічної інформації.
  2. Базові закони у сфері інформації та інформатизації. Закони, що врегульовують певні види інформаційних відносин (видове законодавство).
  3. Бах інформації. Коливання цього курсу знаходить своє вираження
  4. Близькі родичі та члени сім'ї обвинуваченого і потерпілого, а також представники засобів масової інформації мають пріоритетне право бути присутніми під час судового засідання.
  5. Важливість національних атласів. Національний атлас України як джерело фактографічної та аналітичної інформації.
  6. Види економічної інформації та її класифікація
  7. Види соціальної інформації
  8. Виділення об'єктів довідкової інформації
  9. Виділення об'єктів облікової інформації
  10. Визначення та характеристики управлінської інформації
  11. Властивості інформації

Інформація дуже різноманітна за своїм змістом. Класифікувати її можна за різними ознаками. Згідно з однією з можливих класифікацій виділяють дві категорії інформації — біологічну і соціальну.

Під біологічною інформацією розуміють таку, яка забезпечує життєдіяльність окремо взятого живого організму.

До різновидів біологічної інформації відносять, наприклад, генетичну інформацію, що забезпечує цілісність виду.

Соціальна інформація — це інформація, утворення та переробляння якої пов’язані з діяльністю людини. Таким чином можна виділити стільки типів та різновидів соціальної інформації, скільки є видів діяльності людини. Прикладами можуть бути політична, економічна, технологічна, вимірювальна, науково-технічна та інші види інформації.

При диференціації соціальної інформації вирізняють дві її основні категорії — масову (загальну) і спеціальну.

Масова інформація – це соціальна інформація, що адресована всім членам суспільства незалежно від їхнього становища і роду занять.

До масової відносять такі різновиди інформації:

· суспільно-політична інформаціяпро події у країні та міжнародному житті, яку поширюють через газети, радіо, телебачення, комп’ютерні мережі та інші види засобів масової інформації;

· вимірювальна інформація — відомості про температуру, тиск, вагу, напругу, довжину, глибину тощо;

· документальна інформація — відомості, що закріплені в різного роду документах (бухгалтерських та банківських документах, статутах, угодах, наказах, патентах, розпорядженнях та ін.);

· довідкова інформація — відомості довідкового характеру, які містять друковані довідкові видання масового призначення (телефонні, статистичні довідники, словники, атласи доріг і т. п.) або надають різноманітні довідкові служби (транспортні довідкові бюро і табло, міські довідкові бюро, бібліографічні відділи у бібліотеках, оперативно-диспетчерські служби на підприємствах тощо).

Спеціальна інформація — це інформація, яка адресована лише тим чи іншим окремим соціальним групам: вченим певного фаху, економістам, робітникам різних професій і т. д. Для сприйняття такої інформації необхідний відповідний початковий запас спеціальних знань та володіння професійною мовою.

До найважливіших різновидів спеціальної соціальної інформації відносять наукову, технічну, технологічну, управлінську та економічну інформацію.

Наукова інформація — результат науково-дослідної діяльності людей. Наукову інформацію можна визначити як передане в інформаційному процесі наукове знання. Прикладом можуть служити закони фізики, хімії, математики та інших наук, встановлені в ході їх розвитку.

Технічна інформація — циркулює в галузі техніки і призначена для вирішення технічних задач (конструювання нових технічних пристроїв, машин, матеріалів тощо).

Структура і властивості наукової та технічної інформації дуже близькі, тому ці два види часто об'єднують у єдиний вид "науково-технічна інформація".

Технологічна інформація — призначена для опису виробничих процесів в царині створення матеріальних благ (продуктів харчування, одягу, машин тощо).

Управлінська (менеджерська) інформація — виникає у процесі адміністративно-організаційної діяльності людей, пов’язаної з управлінням об’єктами, виробничими та невиробничими галузями та в органах державного управління. Виступає як інформаційна основа прийняття рішень менеджерами різних рівнів.

Економічна інформація — характеризує виробничі відносини і процеси та забезпечує розв’язування завдань організаційно-економічного управління господарством. Надає відомості про виробництво, розподіл, обмін та споживання матеріальних благ. Більш детально про економічну інформацію буде сказано далі.

З точки зору інформатики викликає зацікавленість класифікація інформації за ознакою її умовності. Згідно з цією ознакою інформацію поділяють на два види — умовну і безумовну.

Безумовноює інформація про реальні події матеріального світу. Така інформація не виникає випадково, її отримують з навколишньої дійсності. Безумовною є, наприклад, інформація "на морі трапився шторм".

Умовна інформація — це результат опису реальних об’єктів і явищ умовними символами. Приклад умовної інформації — будь-який код, яким шифрують повідомлення і який задає відповідність між умовними символами і реальними об’єктами (діями). Вибір теоретичного апарату для опису тих чи інших явищ реальної дійсності (математичного, алгоритмічного, хімічного, генетичного тощо) — це генерація умовної інформації.

Вивчаючи природу, ми одержуємо об’єктивну, тобто безумовну інформацію. Теоретичний апарат, який застосовують для її вивчення, породжує умовну інформацію. Наукова творчість в цілому містить дві складові: отримання безумовної інформації від природи та генерацію умовної (теоретичної) інформації.

Слово "інформація" часто вживають з епітетом "нова". Проте, абсолютно новою може бути тільки безумовна інформація, що виникає експериментально завдяки розширенню області дослідження й удосконаленню експериментальної техніки. Відносно нової інформації теоретичного характеру, то, позаяк вона має елемент умовності, її можна вважати новою лише у відносному, а не в абсолютному сенсі. Так, відносно новою буде інформація, невідома одній частині суспільства, наприклад студентам, але відома іншій — викладачам.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)