АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Дроблення ядра

Читайте также:
  1. Відмінність дроблення від мітотичного розподілу соматичних клітин.
  2. Дроблення - це багаторазові мітотичні розподіли зиготи, у результаті яких зародок стає багатоклітинним, не міняючи при цьому істотно свого обсягу.
  3. Класифікація типів дроблення.
  4. Механізм дроблення.
  5. Просторова організація зародка під час дроблення. борозни дроблення.
  6. Шліфування, полірування і дроблення ядра круп'яних культур.

 

При виробництві деяких видів круп'яної продукції потрібне дроблення або різання крупи або ядра на частини. Таке дроблення застосовують при виробництві перлової і пшеничної крупи, якщо необхідно одержати більшу кількість дрібної крупи, а також при виробництві дробленої вівсяної крупи і хлопїв з такої крупи. У результаті дроблення або різання крупи повинні бути отримані частки визначеного розміру, при цьому потрібно, щоб кількість борошенця було мінімальним.

Розрізняють два способи дроблення ядра круп'яних культур:

1. при виробництві дробленої крупи ядро дроблять, а дроблену крупу сортують на фракції;

2. при виробництві шліфованої крупи ядро дроблять на великі частки, сортують на фракції і кожну фракцію шліфують.

Для дроблення застосовують вальцеві, вальцедекові верстати і молоткові дробарки.

Рис. 22 – Схема нарізки рифлей вальців вальцьового верстата для значного дроблення ядра.

 

 

Для дроблення ядра застосовують вальцьові верстати, вальці яких мають взаємно перпендикулярну нарізку (рис.22). На повільнообертовому вальці нарізку роблять подовжню, на швидкообертовому – кільцеву. Крок рифлів дорівнює близько 2,5 мм. Відношення окружних швидкостей 2,5:1.

Для різання вівсяної крупи такий спосіб малопридатний: крупа пластична, не тендітна, легко мнеться, погано розколюється. Тому використовують спеціальні крупорізки. Принцип їх дії досить простий. Крупа надходить усередину обертового барабана з радіальними каналами. Потім крупа попадає в отвори, у результаті дії відцентрової сили просувається до зовнішньої поверхні барабана і на виході з отворів зрізується ножами ножової рами (рис. 23). Такі крупорізки розрізають ядро на невеликі частини, причому можна регулювати крупність часток, при цьому кількість борошенця не перевищує 1%.

 

Рис..23 – Схема барабанної крупорізки:

1 – ножі; 2 – обмежена поверхня; 3 – отвір для крупи; 4 – барабан

Для подрібнення зерна кукурудзи на великі частини з одночасним відділенням зародка використовують дежерминатори (рис..24). Робочий орган дежерминатора – конічний барабан, на поверхні якого знаходяться великі рифлі, нанесені у виді гвинтової лінії з великим кроком, а потім у виді пірамід з різними основами. Навколишній барабан, конічна обичайка має також виступи, а в нижній частині сито з товстої сталі. Коли надходить у вузьку частину конічного зазору зерно руйнується рифлями і пірамідами. Дрібні фракції просіваються через отвори сита, великі частини зерна, що відокремилися оболонки і зародок виходять з робочої зони в її широкій частині. Для зниження виходу дрібних фракцій ядро або зерно звичайне піддають гідротермічній обробці, що знижує крихкість ендосперму.

 

Дрібний прохід
Дроблене зерно

Рис..24 – Схема дежерминатора для зерна кукурудзи:

1 – ситова частина корпуса; 2 – привід; 3 – корпус; 4 – конічний барабан.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)