АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Завдання. 21. 15-річний Степаненко, отримавши згоду від батьків улаштуватися на роботу, звернувся до центру зайнятості за консультацією про можливість отримання роботи

Читайте также:
  1. I. Мета, завдання та загальні вимоги до виконання курсової роботи
  2. III. Мета, стратегічні напрями та основні завдання Національної стратегії
  3. А. Завдання
  4. А. Завдання
  5. А. Завдання
  6. Види риторичної майстерності. (Практичні завдання, які студент готує самостійно й репрезентує публічно).
  7. Виконати практичні завдання
  8. Виконати практичні завдання
  9. Виконати практичні завдання
  10. Виконати практичні завдання
  11. Виконати практичні завдання
  12. Виконати практичні завдання

21. 15-річний Степаненко, отримавши згоду від батьків улаштуватися на роботу, звернувся до центру зайнятості за консультацією про можливість отримання роботи. Степаненко був направлений для працевлаштування на підприємство в рахунок установленої виконкомом міської ради броні. Однак директор підприємства відмовився прийняти Степаненко на роботу, мотивуючи відмову тим, що на підприємстві навіть дорослі працівники зайняті неповний робочий тиждень, а для неповнолітніх взагалі роботи немає.

Чи правомірні дії директора? Чи є направлення центру зайнятості обов’язковим для керівника підприємства?

22. У районному центрі зайнятості звільненому за скороченням чисельності штату працівників (п. 1 ст. 40 КЗпП України) провізору фармацевтичної промисловості Остапчуку запропонували достроково перейти на пенсію за віком, оскільки у нього 35 років страхового стажу. Він від цієї пропозиції відмовився, просив зареєструвати його як безробітного і виплачувати йому допомогу по безробіттю.

Чи правомірна пропозиція центру зайнятості? Чи має право Остапчук на реєстрацію та виплату допомоги?

23. Після закінчення вищого навчального закладу, в якому Трошин навчався на денному відділенні на контрактній основі, він не зміг самостійно знайти роботу. Трошин звернувся до служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні за набутою спеціальністю.

За яких умов він на­буде статусу безробітного? Чи буде надаватися йому до­помога по безробіттю?

Список літератури за темою

 

Барабаш А.Т., Маркина Т.Г. К вопросу о понятии и правовом механизме обеспечения занятости населения. Проблеми законності. Вип. 38: Респ. міжвідом. наук. зб. / Відп. ред. В.Я. Тацій. – Харків: Нац. юрид. акад. України, 1999. – 213 с. – С. 102-105.

Бойко Ю. Розмежування правового регулювання законодавства про працю та законодавства про зайнятість населення // Право України. – 1994. – № 10. – С. 39.

Дуюнова О., Турський В. Правові проблеми регулювання працевлаштування інвалідів // Вісник Академії прокуратури України. – 2006. – № 2. – С. 47-52.

Іншин М.І. Щодо правового забезпечення права на працю в умовах масового вивільнення робочої сили // Право України. – 1998. – № 3. – С. 77–78.

Маркіна Т.Г. Окремі аспекти поняття зайнятості населення // Проблеми законності: Респ. міжвідом. наук. зб. – Х.: Нац. юрид. акад. України. – 1999. – Вип. 39. – С. 88-91.

Прилипко С.М. Правове регулювання зайнятості населення // Проблеми законності: Респ. міжвідом. наук. зб. – Х.: Нац. юрид. акад. України. – 2001. – Вип. 49. – С. 104-113.

Сільченко С. Трудові правовідносини з молодими спеціалістами // Право України. – 1998. – № 9. – С. 57-58.

Щотова Ю.М. Працевлаштування молоді як складова інституту працевлаштування в трудовому праві України // Бюлетень Міністерства юстиції України. – 2006. – № 1. – С. 80–85.

 

Тема 8. Трудовий договір

Питання для обговорення

 

1. Поняття і значення трудового договору. Відмінність трудового договору від суміжних цивільно-правових договорів, пов’язаних із працею.

2. Сторони трудового договору.

3. Зміст, форма, строк трудового договору.

4. Порядок укладення трудового договору.

5. Види трудового договору. Особливості укладання окремих видів трудових договорів.

6. Поняття та види переведень на іншу роботу.

7. Порядок переведення на іншу роботу.

8. Переміщення на інше робоче місце і його відмінність від переведення.

9. Зміна істотних умов праці.

10. Поняття, підстави і порядок відсторонення працівників від роботи. Відмінності відсторонення від припинення трудового правовідносин.

11.Загальна характеристика підстав припинення трудового правовідносин, їх класифікація.

12. Розірвання трудового договору з ініціативи працівника.

13. Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця.

14. Порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця.

15. Розірвання трудового договору з ініціативи осіб, які не є його стороною.

16. Додаткові підстави припинення трудового правовідносин.

17. Порядок звільнення і проведення розрахунку. Вихідна домога.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)