АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Риси вітчизняного управління трьох епох

Читайте также:
  1. II. Основні напрями роботи, завдання та функції управління
  2. А) розподіл навчального часу за темами для студентів-магістрів за спеціальністю 8.030109 – «Управління персоналом та економіка праці» стаціонарної форми навчання
  3. Автоматизовані системи управління проектами
  4. Адреса регістра управління завершується на: 11
  5. Актуальність проблеми управління освітою
  6. Аналіз є однією із функцій управління
  7. Аналіз ризику та ефективності управління портфелем фінансових інвестицій.
  8. Аналіз світового і вітчизняного споживача пива
  9. Англо-американська модель корпоративного управління
  10. База даних і система управління базою даних СППР
  11. Бази моделей і системи управління базами моделей
  12. Біологічні аспекти відбору та управління в юнацькому спорті

Можна по-різному оцінювати запропоновані вище порівняль­ні характеристики управління, але не можна не погодитися з тим, що не варто ігнорувати значення особистісних якостей керівника.

Властивості характеру керівника впливають на стиль керів­ництва та на те, як керівник сприймає себе сам. Однак ці риси не є раз і назавжди заданими, їх можна та потрібно розвивати, удоско­налювати відповідно до цілей та умов управління.

Отже, особистісні якості виділяють керівників із загальної маси людей. Проте для теоретиків і практиків важливо знати, які саме особистісні якості визначають ефективність особистості. Мак-кенна провела порівняльний аналіз кількох моделей особливостей характеру ефективного лідера-управлінця [МсКеппа, 1995].

Деякі особистісні якості впливають на ефективність керів­ництва більшою мірою, ніж інші. Потреба в тих чи інших якостях обумовлюється специфікою ситуації й особливостями завдань, що постають перед керівником. Здатність керівника-управлінця вико­ристовувати властиві йому якості (чи компенсувати їх відсутність за рахунок інших можливостей з урахуванням конкретної ситуа­ції — характеристики групи й завдання, особливостей зовнішнього впливу) стає вирішальною, якщо потрібно відрізнити ефективного керівника від неефективного.

У зв'язку із цим набуває актуальності проблема поєднання особистісних рис управлінського керівника з його професійною компетентністю.


Критичне осмислення традиційної теорії якостей керівника привернуло увагу фахівців до проблеми компетентності керів­ника-управлінця та ефективності його діяльності. Здібності та навички (так само як і особливості характеру) нині вважають не­від'ємними якостями особистості керівника.

Від компетентності керівника безпосередньо залежить якість виконання ним ролей і функцій, обумовлених конкретними ціля­ми й завданнями організації у певній ситуації.

Автори пропонують різні моделі компетентності лідера. Так, Хоскінг і Морлей пропонують як критерій оцінки компетент­ності керівника наявність таких якостей: аналітичних здібностей (глибина обробки інформації, увага до середовища управління); професійних знань (рівень знань, що виявляється у процесі спілку­вання з оточенням); уміння керувати (створювати й підтримувати суспільний порядок за допомогою системи влади й суспільних цін­ностей); здатності приймати рішення та створювати довгострокові й взаємозалежні ланцюжки в системі (спрямовані на розвиток спів­робітництва, досягнення успіху, а також економічної доцільності).

Компетентність керівника-управлінця поділяють на про­фесійну та ділову [Веснін, 1998]. Професійні якості керівника обов'язково охоплюють:

• високий рівень освіти, досвід і компетентність у конкретній
сфері діяльності організації;

• широту поглядів та ерудицію, глибокі знання в суміжних сфе­
рах діяльності;

• прагнення до постійного самовдосконалення й критичного
сприйняття дійсності;

• пошук нових форм і методів роботи;

• готовність надати допомогу, підтримку в навчанні;

• уміння планувати.

Керівник повинен мати такі ділові якості:

• уміти створити організацію та забезпечити її діяльність;

• бути енергійним, честолюбним, прагнучи до домінування й не­
залежності;


 


 


 


 


ПСИХОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)