|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Чому варто носити вишиванкуУкраїнські вишиванки ніколи не втрачали популярності. Їх носять дорослі й діти, чоловіки і жінки, українці та іноземці. Якщо раніше вишиванку одягали лише на тематичні заходи, то сьогодні вишита сорочка стала звичною частиною повсякденного гардероба. Чому до вишиванки ставляться з такою повагою та любов’ю? По-перше, це не лише зручний, а й безпечний для здоров’я одяг. Адже традиційно вишивають на полотні або льоні, а ці тканини чудово пропускають вологу, не викликають алергії, вони приємні для тіла. По-друге, вишиванка ідеально поєднується з будь-яким одягом: шкільною формою, джинсами, шортами різних фасонів. Вишита сорочка завжди має вигляд елегантний та стриманий і водночас яскравий та оригінальний. По-третє, вишиванку вважають потужним оберегом. Наші предки вірили в силу вишитих візерунків. Кожен елемент вишивки має своє значення, а всі разом бережуть людину від негараздів. По-четверте, вишиванку здавна вважають символом і гордістю української культури. Вона береже традиції наших предків. Вишита сорочка – як патріотична пісня. Ось чому вишиванка є такою улюбленою й популярною в нашому народі. (160 сл).
Завдання · Пояснити лексичне значення слів оберіг (предмет, який забезпечує захист, береже від біди), символ (умовне позначення певного предмета, поняття або явища), традиція (досвід, звичаї, погляди, смаки, норми поведінки і т. ін., що склалися історично й передаються з покоління в покоління.), гардероб (тут: увесь одяг однієї людини), алергія (підвищена чутливість організму до певних речовин). · Дібрати синоніми до слів негаразди (біди, неприємності), елегантний (вишуканий, витончений), популярний (відомий). · Визначити тему й головну думку тексту. · З’ясувати, які типи мовлення поєднано в тексті. · Визначити стиль тексту, свою думку довести. · Скласти і записати план тексту Орієнтовний: І. Вишиванки ніколи не втрачали популярності. ІІ. Чому до вишиванки ставляться з повагою та любов’ю. 1. І зручний, і корисний для здоров»я одяг. 2. Ідеально поєднується з будь-яким одягом. 3. Вишиванка – потужний оберіг. 4. Символ і гордість української культури. 5. Такі причини популярності вишитої сорочки. · Усно переказати текст.
[1] Див. Готуймося до уроків з української мови у 6 класі: контроль знань: методичний посібник для вчителя / О.П. Глазова. — Київ: Видавничий дім «Освіта», 2014.
[2]Див. Мовне портфоліо. Робочий зошит з розвитку мовлення: навчальний посібник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів / О.П. Глазова. — Київ: Видавничий дім «Освіта», 2014.
[3] Твір-роздум про вчинки людей на основі власних спостережень і вражень у художньому стилі. Див. Програма Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (5-9 класи).
1 Слова «вступ», «основна частина» та «кінцівка» («висновок») у плані не записуються. [4] Замітка в газету типу роздуму про вчинки людей. Див. Програма Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (5-9 класи)
[5] Див. Готуймося до уроків з української мови у 6 класі: контроль знань: методичний посібник для вчителя / О.П. Глазова. — Київ: Видавничий дім «Освіта», 2014. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |