|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Джерела інформації та порядок формування даних про податкових борг. Картка боржника
Формування даних про податковий борг Податковий борг виникає за платежем за певний період як різниця між нарахованими та сплаченими сумами податкових зобов’язань, а його абсолютна величина визначається від’ємним сальдо розрахунків з бюджетом на фіксовану дату. Основні звітні показники податкового боргу: § податковий борг на початок періоду; § сформований податковий борг за період; § зменшений податковий борг за період; § податковий борг на кінець періоду; § новостворений податковий борг на кінець періоду. Податковий борг на початок періоду – це сума податкового боргу, яка зафіксована на перший день визначеного періоду за певною кількістю боржників. Сформований податковий борг за період – це сума податкового боргу, що виникла протягом визначеного періоду, без урахування сум, які призвели до зменшення податкового боргу за той же період. Сформований податковий борг за період може виникнути у разі несплати у граничний термін: - узгоджених поточних податкових зобов'язань платника; - донарахованих за результатами документальних перевірок узгоджених податкових зобов'язань (у т. ч. пені та штрафних санкцій); - штрафних санкцій, а також нарахованої пені; - відстрочених (розстрочених) податкових зобов'язань. Зменшений податковий борг за період – це сума всіх платежів, які протягом визначеного періоду призвели до зменшення податкового боргу (залежно від строків та типів податкового боргу, в рахунок яких було зараховано таке зменшення). Податковий борг на кінець періоду – це сума податкового боргу, яка зафіксована на початок визначеного періоду за певною кількістю боржників, збільшена на суму сформованого податкового боргу за період та зменшена на суму, зараховану в погашення (зменшення) податкового боргу за такий період.
Новостворений податковий борг на кінець періоду – це та частина суми сформованого податкового боргу за період, яка відповідно до і с н у ю ч о г о порядку обліку платежів у картках особових рахунків платників податків залишилася непогашеною на останній день такого періоду.
Картка боржника
Інструментом, який забезпечує інформаційну підтримку працівників підрозділів погашення податкового боргу ОДПС, є спеціально розроблений програмний продукт АС “Облік боржників та заходів погашення” (умовне позначення проекту АС “Боржники”). АС “Боржники” є робочим документом працівників підрозділів погашення податкового боргу ОДПС, реалізованим як складова частина програмного комплексу АІС “Облік податків та платежів”.
У разі виникнення випадку податкового боргу у боржника автоматично відкривається Картка боржника, яка містить повну інформацію про конкретний випадок податкового боргу конкретного боржника. Кожний боржник має стільки карток боржника, скільки в нього відкрито випадків податкового боргу. Картка боржника автоматично закривається у разі повного погашення податкового боргу (закриття випадку податкового боргу) боржника. На підставі даних АС “Боржники” працівники підрозділів погашення податкового боргу ОДПС – податкові керуючі аналізують інформацію про конкретного боржника та застосовують заходи щодо погашення податкового боргу.
Картка боржника складається із: - облікових даних боржника; - інформації про типи, статус (вид статусу) податкового боргу; - інформації про збільшення (зменшення) суми випадку податкового боргу; - щоденника роботи з боржником.
Поновлення даних у Картці боржника здійснюється таким чином:
· облікові дані боржника, інформація про типи, статус (вид статусу) податкового боргу та про збільшення (зменшення) суми випадку податкового боргу поновлюються постійно в автоматичному режимі; · інформація до щоденника роботи з боржником (зокрема, в обов'язковому порядку, до інформаційного поля “Примітка”) заноситься особисто працівником підрозділу погашення податкової заборгованості – податковим керуючим за кожним фактом застосування певних заходів, спрямованих на погашення податкового боргу конкретного боржника (у т. ч. направлення (вручення) податкової вимоги). Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |