|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Вибір шин і ошиновки
Шини і ошиновку вибирають за умовою де - допустимий робочий струм, що не перегріває шини вибраного перерізу, а; - максимальний робочий струм навантаження, а. Переріз відхідних ліній вибирають за економічною густиною струму: , де - економічна густина струму, а/мм2. Шини круглого перерізу (як правило, багатожильні проводи), напругою 35кВ і вище перевіряють з умовами коронування: де Е – перенапруженість поля на поверхні провідника; де U – лінійна напруга лінії, кВ; r – радіус проводу, см; Dср – середньогеометрична відстань між фазами, см; Ео – початкова коронна напруженість провідника; де m – коефіцієнт негладкості, для скручених проводів m=0,82.
Приклад 1. Вибрати і перевірити ошиновку підстанції з боку лінії 35кВ, якщо максимальний робочий струм в лінії 82а. 1)Збірні шини 35кВ виконуємо тим самим проводом, що і лінію. Переріз проводів визначаємо за економічною густиною струму: Беремо провід АС-70 з допустимим струмом з умов нагрівання: 2) Напруженість поля на поверхні проводу де Dср = 300 см, r = 0,57 см
3)Початкова коронна напруженість провідника 4) Перевіряємо умови коронування:
Шини прямокутного та круглого перерізу перевіряють на термічну та динамічну стійкість при трифазному короткому замиканні. На термічну стійкість шини перевіряють за умовою де - переріз шин, вибраний за максимальним робочим струмом, мм2; - мінімальний допустимий переріз шин при нагріванні його струмом короткого замикання до максимальної короткочасної допустимої температури, мм2; де - усталений струм короткого замикання, а; tф – фіктивний час струму короткого замикання. Для сільських підстанцій і ліній фіктивний час дорівнює часу дії струму короткого замикання: де - час вимикання вимикача; для пружиних приводів - час дії релейного захисту, сек.; С – коефіцієнт пов‘язаний з величиною максимальної температури нагрівання, який беруть: для мідних шин і кабелів – 165; для алюмінієвих шин і кабелів – 90; для стальних шин – 70; На механічну міцність шини перевіряють за умовою де - допустима величина напруги в матеріалі шин; для міді – 1400 кг/см2; для алюмінію – 700 кг/см2; для сталі – 1600 кг/см2; - розрахункова величина напруги в шині, кг/см2. Розрахункову величину напруги в шині від взаємодії фазних шин визначають за формулою де w – момент опору перерізу шин відносно головної осі інерції, перпендикулярної до площини розміщення шин (він залежить від перерізу, форми та розміщення шин). Для прямокутних шин для круглих шин F – механічна сила взаємодії між провідниками: де l – відстань між точками закріплення шин і ізоляторів, см; а – відстань між осями суміжних фаз, см; іу - ударний струм короткого замикання, ка.
Вибір кабелів
Кабелі вибирають залежно від місця укладання (в каналах або в землі) та за умовами де - номінальна напруга і довгочасний допустимий струм кабеля для даних умов зовнішнього середовища; - робоча напруга і максимальний робочий струм приєднання. Вибраний кабель перевіряють тільки на термічну стійкість за умовою де - мінімальний допустимий переріз, який визначають за формулою ()
Приклад 2. Вибрати кабель для живлення високовольтного двигуна напругою 6 кв, потужністю 200 кВт при ŋ=0,8, cosφ=0,8. Струм короткого замикання на шинах 6 кв становить 1,5 ка. Видержка часу захисту tк.з=2 сек Розв‘язування. 1) Визначаємо номінальний струм двигуна: 2) Вибираємо кабель АСБ 3х25 напругою 6кв: 3)Перевіряємо кабель на термічну стійкість:
Вибір ізоляторів
Опорні ізолятори за умовою і перевіряють на механічну стійкість за формулою де Fруйн – руйнівне зусилля на ізолятор гарантоване заводом-вигоовлювачем, кг; F – сила, що діє на опорний ізолятор від взаємодії фазних шин. Її визначають за формулою де 0,6 – коефіцієнт запасу міцності. Прохідні ізолятори вибирають за умовами:
Ізолятори сприймають тільки половину зусилля, що приходиться на довжину всього прольоту, тому Приклад 3. Вибрати опорний ізолятор для закріплення шин 10 кв в комплектному розподільчому пристрої. Ударний струм короткого замикання і у=5 ка. Ізолятор закріплений на відстані l = 100 см і а=25 см
Розв‘язування. 1) Вибираємо ізолятори опорні, малогабаритні, типу ОМА напругою 10 кв з руйнівним навантаженням 750 кг. 2) Визначаємо силу, що діє на опорний ізолятор:
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.009 сек.) |