|
|||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Спринклерні та дренчерні установки
Спринклерні установки. У будівлях і спорудах з пожежонебезпечним виробництвом категорії А і Б встановлюються автоматично діючі спринклерні (рис. 5) або дренчерні (рис. 6) системи гасіння пожеж.
Спринклерні установки можуть бути водяні, повітряні (газові) і змішані. Це система розгалуженої мережі труб, прокладених по стелі, на яких закріплені спринклерні головки. Вода в труби потрапляє із водогінної мережі. Важлива частина установки – контрольно-сигнальний клапан, який пропускає воду в спринклерну мережу, при цьому одночасно подає звуковий сигнал і контролює тиск води в мережі. Повітряна система спринклерної установки застосовується в неопалювальних приміщеннях. Трубопроводи в таких системах заповнені не водою, а стисненим повітрям. Вода в них лише досягає клапана, а у випадку зривання замка спочатку виходить повітря, а потім вода. Змішані системи влітку заповнюються водою, а взимку - повітрям. При зриванні хоча б одного замка, тиск води в мережі падає, спрацьовує клапан, пропускаючи воду в мережу і одночасно і спрацьовує звуковий пристрій. Спринклерні головки закриті легкоплавкими замками, що розраховані на спрацювання при температурах 72, 93, 141 та 182 °С. Площа змочування одним спринклером становить від 9 до 12 м2, а інтенсивність подачі води - 0,1 л/с м2 (рис. 7).
Дренчерними установками обладнуються приміщення з підвищеною пожежною небезпекою, в яких за умовами виробництва при пожежі можливе швидке розповсюдження вогню, для гасіння потрібна велика кількість води з одночасним створенням водяних завіс та змочуванням всієї площі. Дренчерна установка складається з водопостачальників; контрольно-пропускного вузла; живильної і дренчерної мереж; легкоплавких замків; дренчерних головок, а також сигнального пристрою. В дренчерну систему входить збуджувальний клапан групової дії, який контролює справність установки і ввімкнення її в дію. Дренчерні установки обладнуються розбризкуючими головками, які постійно відкриті. Вода подається в дренчерну систему вручну або автоматично при спрацюванні пожежних датчиків, котрі відкривають збуджувальний клапан групової дії. Такі установки доцільно обладнувати розбризкуючими головками з вирізами. Розбризкувач прямими вирізами забезпечує рівномірне змочування 210 м2 площі, а розбризкувач з гвинтовими вирізами - під 44 до 116 м2 площі залежно від віддалі до підлоги і тиску у водогінній мережі. По конструкції розбризкувачі з гвинтовими вирізами мають значно меншу вагу. Витрати води спринклерними установками при автоматичному вмиканні пожежних насосів протягом 1 години в приміщення категорій А, Б і В, приймається не менше 30 л/с. Дренчерні установки використовуються як для гасіння пожежі так і для створення водяних завіс з метою ізоляції вогнища і запобігання його поширення. Дренчери можна встановлювати із зовні нього боку будівлі по його периметру, над віконними і дверним отворами. Для гасіння пожежі усередині будівель і приміщень можна використовувати автоматичні вуглекислотні, інертно-газові і порокові установки. Автоматичні установки пожежогасіння встановлюються у відповідності до вимог нормативів.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |