|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ІІ. Записати дієслова у три колонки: у першу – теперішнього часу; у другу – минулого; у третю – майбутньогоЇду, ходив, співатиму, вечерятиму, співають, танцював, працюю, учуся, бігтиму, берегтиме, палив, носив, змагався, мріє, їхатиму.
ПРИСЛІВНИК Творчі диктанти І. Спишіть, розкриваючи дужки. 1. (З)низу на нього дивилась пара чорних очей. 2. Сьогодні я вивчив вірш (на)пам’ять. 3. (В)останнє ми бачились на випускних іспитах. 4. Лист був написаний (на)швидку. Офіцер скомандував (в)ліво. 5. (В)чора пішов сильний дощ.
ІІ. Складіть речення з прислівниками.
Навесні, здалеку, раптом, потай, привселюдно, вічно.
Словниковий диктант
По-перше, ледве-ледве, угорі, невгамовно, згарячу, спросоння, ввечері, близько, зранку, обабіч, хороше.
Диктант-завдання Випишіть прислівники, групуючи їх відповідно до розрядів за значенням. 1. Недовго роздумував Зореносець. Вийняв меча із піхви і шулікою налетів на солдатів. Махнув мечем направо, махнув ним наліво – і гарбузами покотилися ворожі голови. (М.Магера). 2. Неподалік від мене пробіг зайчик. Він був дуже кумедний
ПРИЙМЕННИК Вибірковий диктант Випишіть словосполучення з прийменниками.
Зелене яблуко, пішов до школи, прокинувся о шостій, взяти з собою, йти швидко, мокрий від дощу, рости під сонцем, зачарований ліс, виліз на дерево.
Творчий диктант Поставте слова у потрібному відмінку
Жили ми в (розхитаний) дерев’яному гуртожитку на Сталінці. У (двір) чорніла колонка з (вода). Вранці я напився води на цілий день і – бігом по Червоноармійській на Хрещатик, у (майбутній) рідні пекати. Від щоденного пиття з (колонка) хлорованої води мої кістки і тіло пропахли хлоркою так, що на мене боялись сідати мухи. (За М.Вінграновським)
СПОЛУЧНИК Вибірковий диктант Випишіть сполучники. 1. Вийшли з хати батько й мати в садок погуляти. 2. Виспівує та щебече, поки сонце зайде. 3. Погуляло прокляте лихо та й заснуло. 4. Неначе човен в синім морі, то виринав, то потопав. 5. Чи винна ж голубка, що голуба любить? (З творів Т.Шевченка)
Диктант-переклад
Чтобы, что, как, когда, хотя, пока, какой, кто, где, куда, когда, если, потому что.
Пояснювальний диктант Поясніть розділові знаки у реченнях. 1. Багато казати, а нема що слухати. 2. Краще нині горобець, як узавтра голубець. 3. Їсть, п’є та байдики б’є. 4. Робота мучить, зате годує й учить. 5. Хто любить трудиться, тому без праці не сидиться. 6. Хворому і мед гіркий. (Нар. творч.)
Контрольні диктанти І. Весна йде Весна йде. Скресла крига, потанув сніг. Із стріх закрапало, а з гір струмочки покотилися. Сонечко гріє з-за весняних хмарок. Вітерець дрімливий та теплий якийсь пашить. Уже веснянки заспівали. Йдуть дівчата слободою й співають. Весна йде та йде. Ось уже й небо голубе та чисте, і вода голуба, прозора. Сонечко блищить і горить. Гаї розвиваються, садки зацвітають. Увечері десь тьохнув соловейко на клені. Кує зозуля на високій березі. Гуде бджола, мигтять білі метелики понад молоденькою травичкою. Хрущі літають гучливі. Якийсь гомін, гук якийсь чи з-під землі, чи з води, чи з неба!.. А увечері ледве сяють місяцеві роги. Тихо усе. Тільки чути, як млин меле та вода в береги плескає. (За Марком Вовчком, 109 слів) ІІ. Хліб Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |