|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Європейська премія по якостіЄвропейська премія по якості прийнята як Українська національна премія по якості. Вона найбільш близько підходить для проведення самооцінки системи за концепцією «загального управління якістю» - однієї з найбільш перспективних систем менеджменту якості, що буде розглянута в частині 4 даного розділу. Відповідно до моделі, група критеріїв по оцінці результатів (задоволеність споживачів, персоналу, вплив діяльності на суспільство і ділові результати организації-конкурсанта) оцінюється поряд із групою критеріїв забезпечення результатів (діяльність керівництва в забезпеченні і управлінні якістю, ефективність обраної стратегії і процесів планування, ефективність управління ресурсами, персоналом і процесами, ефективність функціонування системи якості).
З 9-ти критеріїв найвищою кількістю балів оцінюється «задоволеність покупця» - до 200 балів. До числа найбільш значимих критеріїв відносять: «ділові результати» - до 150 балів, показники ефективності «системи якості і процесів» - до 140 балів і «роль лідерів» - до 100 балів. Це цілком відбиває сучасний погляд на пріоритети системи якості. На першому місці в організації забезпечення якості- ефективна система якості і провідна роль керівництва, на першому місці серед досягнутих результатів- задоволеність споживачів і ділові результати. Розглянемо вимоги Європейської премії по якості з урахуванням вагомості кожного показника в групі, до якої він належить. Критерії наведені в порядку вагомості у своїй групі, а не відповідно до порядкового номера.
Група критеріїв «Забезпечення результатів». Критерій «Система якості і процеси». Критерій має максимальну вагомість у своїй групі - 140 балів. Структурно критерій розділений на такі підкритерії, що мають однакову вагу: · ідентифікація ключових процесів для рішення поставлених цілей; · систематичне управління процесами; · перегляд процесів і встановлення нових завдань; · поліпшення процесів за допомогою нововведень і творчого підходу; · зміни процесів і вимірювання отриманого ефекту. Діяльність, оцінювана даним критерієм, полягає в: виборі найбільш значимих для реалізації політики якості процесів і встановленні методів управлінських впливів на ці процеси. До таких процесів можуть належати: процеси збуту і постачання, процеси внутрішнього аудиту й інформаційного забезпечення, процеси навчання, процеси організаційної взаємодії, технологічні процеси й та. Управління кожним обраним процесом здійснюється по класичній моделі циклу Демінга: - планування бажаних характеристик процесу ® виконання заходів для поліпшення якості ® перевірка отриманих результатів ® коригуючі впливи. Система критеріїв пов'язана з оптимізацією діяльності по ключових ланках.
Роль лідерів. Критерій є другим по вагомості в групі - 100 балів. Діяльність керівників розглядається по таким, рівноцінним по бальній шкалі, напрямкам (підкритеріям): · наочна демонстрація своєї відданості культурі управління якістю; · підтримка впровадження вдосконалень в організації шляхом створення відповідних умов і надання ресурсів; · співробітництво зі споживачами, постачальниками й іншими зовнішніми організаціями; · визнання й оцінка зусиль і досягнень персоналу. Критерієм описуються: заходи, які проводяться підприємством в області якості з ініціативи керівництва, робота керівництва з колективом, аналіз керівництвом системи якості і наступні заходи щодо поліпшення. Відбиваються питання взаємодії зі споживачами і постачальниками; процедури рішення спірних питань, рекламацій. Аналізується система матеріальних і моральних заохочень (премій, надбавок, пільг), заходи, проведені з метою мотивації співробітників і підвищення ступеня їхнього задоволення умовами праці і результатами роботи.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |