АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ЛЕКЦІЙНИЙ КУРС

Читайте также:
  1. Вища освіта в розвинених країнах світу
  2. ДЖЕРЕЛЬНА БАЗА ТА ІСТОРІОГРАФІЯ АРХІВОЗНАВСТВА
  3. ЗАВДАННЯ
  4. Загальні положення
  5. ЗМІСТ ЗВІТУ.
  6. КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ
  7. Методичні рекомендації до семінарських занять
  8. Науково-дослідна діяльність студентів вищого закладу освіти здійснюється в таких напрямах: в яких?
  9. Організаційні форми просвітницької роботи з однолітками в навчальному закладі
  10. Оцінка рівня теоретичних знань.
  11. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ДО ІНТЗ
  12. Право слідчого на захист. Пільги, норми правового та соціального захисту слідчих.
№ модуля змістовного модуля теми Назва і короткий зміст змістовного модуля, теми Кількість аудиторних годин
  1.    
1. Поняття та предмет земельного права. Місце земельного права в системі юридичних наук та національного права.Земельне право України як юридична наука та самостійна навчальна дисципліна. Земельне право - невід'ємна частина національного права України. Зв'язок земельного права з іншими галузями права. Основні етапи розвитку земельно-правових відносин в історії Української держави та права. Розвиток земельно-правових відносин в Україні на сучасному етапі.    
2. Система та методи правового регулювання земельних відносин у відповідності до чинного законодавства України. Джерела земельного права. Специфіка та зміст суспільних відносин, що регулюються земельним правом. Загально-правові та спеціальні методи регулювання земельних відносин. Джерела земельного права, їх наукове та правозастосовне значення.      
3. Загальна характеристика права власності на землю. Юридична природа права власності на землю. Земля - об'єкт права власності українського народу. Форми власності на землю в Україні, їх закріплення у нормативно-правових актах та офіційне тлумачення.    
4. Право приватної власності на землю. Правове походження приватної власності на землю. Юридичні права громадян України щодо володіння, користування й розпорядження землею. Порядок набуття та припинення права приватної власності на землю. Порядок передачі земельних ділянок у приватну власність громадян. Придбання земельних ділянок у приватну власність. Інші цивільно-правові дії у відношенні до землі; передача у спадщину, купівля-продаж земельних ділянок, міна, земельна застава (іпотека). Документи, що посвідчують право приватної власності на землю, порядок їх, оформлення та реєстрації.  
5. 3емля – об'єкт права державної та комунальної власності.Інститут права державної власності на землю, його основні складові частини. Право державної власності на землю. Земля - об'єкт власності територіальної громади. Право комунальної власності на землю та механізми його реалізації.    
6. Право користування землею. Оренда землі. Право земельного сервітуту.Загальна характеристика правового інституту користування землею. Порядок та підстави надання земель у користування. Виникнення права користування земельною ділянкою. Документи, що посвідчують право користування землею. Підстави та порядок припинення права користування землею. Перехід права користування землею. Поняття, сутність та правова природа оренди землі. Об'єкти та суб'єкти оренди землі. Підстави набуття права на оренду землі. Суборенда земельної ділянки. Поняття, форми та умови договору оренди землі. Порядок укладення договору оренди землі та термін його дії. Орендна плата за землю. Права та обов'язки орендодавців та орендарів. Зміна, припинення, розірвання та поновлення договору оренди землі. Сутність права земельного сервітуту та його сучасне законодавче закріплення.  
7. Завдання, зміст і порядок охорони земель. Поняття, мета та завдання охорони земель в Україні. Організаційно-правові та соціально-економічні засади охорони земель в Україні. Контроль за охороною земель. Нормативно-правові акти, що регулюють охорону земель в Україні. Сучасні екологічні проблеми у сфері використання земельного фонду України та шляхи їх подолання  
8. Управління і контроль в галузі використання земельного фонду. Поняття управління та контролю в галузі використання земельного фонду. Повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування щодо використання земельних ресурсів. Повноваження органів управління та обліку земельних ресурсів України.  
9. Основні напрями державної земельної політики та шляхи її реалізації. Формування основних засад державної земельної політики в умовах незалежності України. Земельні реформи ХХ ст. на території України: позитивні та негативні наслідки, історично-правовий досвід. Правові та практичні аспекти реалізації державної земельної політики.  
Всього    
     
  Склад та цільове призначення земель України. Установлення та зміна цільового призначення земель. Склад земель України. Поняття цільового призначення земель. Категорії земель за цільовим призначенням. Установлення та зміна цільового призначення земель. Наслідки порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель.    
  Правовий режим та порядок використання земель сільськогоспо­дарського призначення. Визначення земель сільськогосподарського призначення та порядок їх використання. Поняття й види земель сільськогосподарського призначення. Пріоритетність земель сільськогосподарського призначення. Земельні ділянки державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, порядок їх приватизації. Земельні ділянки фермерських та особистих селянських господарств. Землі для садівництва та городництва. Право несільськогосподарських установ та організацій на землю.  
  Правовий режим земель житлової та громадської забудови. Визначення та використання земель житлової та громадської забудови. Земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і гаражного будівництва. Правовий режим земельних ділянок багатоквартирних житлових будинків.  
  3емлі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронно­го призначення. Склад та правовий режим використання земель природно-заповідного фонду. Землі оздоровчого призначення, склад та використання. Землі історико-культурного призначення. Землі лісогосподарського призначення та водного фонду. Особливості використання земель природоохоронного призначення.    
  Порядок використання та правовий режим земель транспорту, зв’язку, енергетики, оборони. Визначення земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони. 0собливості користування землями промисловості. Особливості користування землями транспорту. Особливості користування землями зв'язку. Особливості користування землями енергетики. Особливості користування землями оборони. Суб'єкти, об'єкти та зміст права землекористування землями промисловості, транспорту, зв'язку,    
  Державний земельний кадастр та його складові частини. Моніторинг земель. Поняття, призначення та складові частини державного земельного кадастру. Завдання та зміст економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. Поняття моніторингу земель. Моніторинг земель - складова частина моніторингу довкілля. Призначення й завдання моніторингу земель. Порядок проведення моніторингу земель.    
  Економічне стимулювання раціонального використання та охорони земель. Плата за землю. Система оподаткування земельних ділянок. Податкові та кредитні пільги. Використання коштів державного або місцевого бюджету. Механізми справляння плати за землю. Звільнення від плати за земельні ділянки.  
  Відповідальність за порушення земельного законодавства. Вирішення земельних спорів. Системи правового регулювання земельних відносин у зарубіжних країнах. Юридична відповідальність за порушення земельного законодавства, поняття, підстави, мета. Дисциплінарна відповідальність за порушення земельного законодавства. Цивільно-правова відповідальність за порушення земельного законодавства. Адміністративна відповідальність за порушення земельного законодавства. Кримінальна відповідальність за порушення земельного законодавства. Порядок вирішення земельних спорів. Системи правового регулювання земельних відносин у зарубіжних країнах. Системи правового регулювання земельних відносин у зарубіжних країнах. Міжнародне співробітництво України у сфері земельних відносин. Міжнародні правові акти України щодо регулювання земельних відносин. Правове регулювання земельних відносин у зарубіжних країнах. Основні сучасні концепції земельних правовідносин у системі світового права.    
Всього    
Всього за семестр    

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)