АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА КУРСУ «ЗЕМЕЛЬНЕ ПРАВО»

Читайте также:
  1. V курсу (5 ТОМ)
  2. V курсу (5 ТОС)
  3. АЛГОРИТМ РОБОТИ НАД ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНИМИ ЗАВДАННЯМИ З КУРСУ «ОСНОВИ ПСИХОЛОГІЧНОГО ТРЕНІНГУ»
  4. АНОТАЦІЇ ДО ОСНОВНИХ ТЕМ КУРСУ «ПСИХОЛОГІЯ»
  5. Види валютних котирувань, порядок розрахунку крос – курсу
  6. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
  7. вопросов для подготовки к экзамену по курсу
  8. Вступ до курсу “Історія України”. Витоки українського народу та його державності.
  9. Глоссарий по курсу «Философия»
  10. ГЛОССАРИЙ ПО УЧЕБНОМУ КУРСУ
  11. де Nміс – програма випуску деталей за місяць, шт.
  12. Державна цільова програма

МОДУЛЬ 1 .

Тема 1. Поняття та предмет земельного права. Місце земельного права в системі юридичних наук та національного права.

Земельне право України як юридична наука та самостійна навчальна дисципліна. Земельне право - невід'ємна частина національного права України. Зв'язок земельного права з іншими галузями права. Основні етапи розвитку земельно- правових відносин в історії Української держави та права. Розвиток земельно-правових відносин в Україні на сучасному етапі.

 

Тема 2. Система та методи правового регулювання земельних відносин у відповідності до чинного законодавства України. Джерела земельного права.

 

Специфіка та зміст суспільних відносин, що регулюються земельним правом. Загально-правові та спеціальні методи регулювання земельних відносин. Джерела земельного права, їх наукове та правозастосовне значення.

 

Тема 3. Загальна характеристика права власності на землю.

 

Юридична природа права власності на землю. Земля - об'єкт права власності українського народу. Форми власності на землю в Україні, їх закріплення у нормативно-правових актах та офіційне тлумачення.

 

Тема 4. Право приватної власності на землю.

 

Правове походження приватної власності на землю. Юридичні права громадян України щодо володіння, користування й розпорядження землею. Порядок набуття та припинення права приватної власності на землю. Порядок передачі земельних ділянок у приватну власність громадян. Придбання земельних ділянок у приватну власність. Інші цивільно-правові дії у відношенні до землі; передача у спадщину, купівля-продаж земельних ділянок, міна, земельна застава (іпотека). Документи, що посвідчують право приватної власності на землю, порядок їх, оформлення та реєстрації.

 

Тема 5. 3емля – об'єкт права державної та комунальної власності.

 

Інститут права державної власності на землю, його основні складові частини. Право державної власності на землю. Земля - об'єкт власності територіальної громади. Право комунальної власності на землю та механізми його реалізації.

 

Тема 6. Право користування землею. Оренда землі. Право земельного сервітуту.

 

Загальна характеристика правового інституту користування землею. Порядок та підстави надання земель у користування. Виникнення права користування земельною ділянкою. Документи, що посвідчують право користування землею. Підстави та порядок припинення права користування землею. Перехід права користування землею.

Поняття, сутність та правова природа оренди землі. Об'єкти та суб'єкти оренди землі. Підстави набуття права на оренду землі. Суборенда земельної ділянки.

Поняття, форми та умови договору оренди землі. Порядок укладення договору оренди землі та термін його дії. Орендна плата за землю. Права та обов'язки орендодавців та орендарів. Зміна, припинення, розірвання та поновлення договору оренди землі.

Сутність права земельного сервітуту та його сучасне законодавче закріплення.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)