АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Науково-теоретичні засади розвитку словесно-логічного мислення у дітей старшого дошкільного віку

Читайте также:
  1. II. Методологічні засади, підходи, принципи, критерії формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у дітей та молоді
  2. VIII. Шляхи, умови та очікувані результати реалізації Концепції формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у дітей та молоді
  3. Аналіз та оцінка рівня економічного розвитку регіонів України
  4. Аналіз та оцінка рівня соціального розвитку регіонів України
  5. Аналіз технічного рівня розвитку виробництва
  6. Аналіз туристичного ринку та прогнозування його розвитку
  7. БІОЛОГІЗАТОРСЬКЇ ТА СОЦІОЛОГІЗАТОРСЬКІ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ. ПЕДОЛОГІЯ.
  8. Болонський процес і перспективи розвитку вищої освіти в Україні
  9. Братства та їх роль в розвитку української культури 16- початок 17 ст.
  10. Братства та їх роль в розвитку української культури.
  11. Бюджет розвитку місцевих бюджетів є складовою спеціального фонду місцевих бюджетів.
  12. Види мислення, їх класифікація

Дитина народжується, не маючи мислення. Щоб мислити необхідно володіти чуттєвим і практичним досвідом, закріпленим пам’яттю.

Наприкінці першого року життя у дитини можна спостерігати прояви елементарного мислення. Розвиток сприймані та мислення знаходиться в єдності. Найбільш рання форма мислення називається наочно-дієвою і сприяє формуванню інших, більш складних форм наочно-образного і словесно-логічного мислення. Перші прояви дитячого мислення носять практичний дієвий характер.

Основною умовою розвитку мислення дітей є цілеспрямоване навчання. Розвиток мислення виявляється в поступовому розширенні змісту думки, в послідовному виникненні форм і способів розумової діяльності та зміни їх у процесі загального формування особистості. Одночасно у дитини поси­люється і спонукання до розумової діяльності - пізнавальні інтереси.

Розвиток у дітей словесно-логічного мислення, вироб­лення вміння користуватися основними логічними прийома­ми й операціями складає одне з важливих завдань у процесі навчання старших дошкільників.

Пам'ять - закріплення, збереження і відтворення вмозку того, що відбувалося в минулому досвіді людини.

Мислення - процес опосередкованого й узагальненого пізнання людиною предметів і явищ об'єктивної дійсності в їч істотних властивостях, зв'язках і відношеннях.

Наочно-дієве мислення - це виділення зв'язків і відно­шень шляхом реальної дії з предметами. Цей вид мислення є первинним і, у порівнянні з іншими видами мислення, значно переважає у дітей 4-5 років.

Дитина 5-7 років вдається до наочно-дійового мислення, як правило, тоді, коли перед нею постає завдання, для вико­нання якого в неї замало досвіду і знань. В інших випадках починають домінувати дії з образами. Діючи з образами по­думки, малюк уявляє собі реальну дію з предметами та її ре­зультат. Отже, дитина виконує завдання, яке постало перед нею.

Забезпечує цей процес саме образне мислення.

Дошколята 6-7 років починають діяти зі знаками. Такі дії вимагають відволікання від реальних предметів, заміни пред­метів словами, числами, схемами тощо. Саме таке мислення, яке оперує знаками, називають логічним мисленням.

Основою розвитку інтелектуальних здібностей дітей до­шкільного віку с дії наочного моделювання. Розрізняють три гигш таких дій.

Перший тип - дії заміщення, які поділяють світ речей на *аміщення і замісники.

складної інтелектуальної дії - співвідношення предметів змістом.

У 5-7 років дитина може оволодіти співвідношенні предметів. Послідовність навчання передбачає такі етапи:

Змістове співвідношення двох наочно представлені предметів («малюнок» - «малюнок»). * Співвідношення наочно представленого предмета предметом, позначеним словом («малюнок» - «слово»).

Змістове співвідношення предметів та явиш, представлених у вигляді слів («слово» - «слово»).

Отже, ми коротко розглянули етапи розвитку пізнавав них здібностей у дітей дошкільного віку.

Проте жоден вид психічної діяльності дитини не проходить без зосередженості на будь-якому об'єкті.

 


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)