|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
В роки Другої Світової війни (1939 - 1945)ДФН – 2 години ПЛАН
1. Перебудова органів влади й управління в умовах воєнного стану. 2. Окупаційний режим. Спроби відродження Української державності. 3. Зміни в основних галузях права у 1941-1945 рр.
Теми рефератів: - «Українська РСР – член – засновник ООН». - «Створення і діяльність УПА».
Методичні рекомендації Вивчення цієї теми починається з аналізу особливостей функціонування державно-правових інститутів України у воєнний час. Слід дати оцінку тезі, що окупація не призвела до знищення радянської державності, а також проаналізувати розширення прав республіки у галузі міжнародно-правових відносин і оборони після закінчення війни, питання входження Закарпаття і Буковини до складу УРСР. Окрему увагу необхідно звернути на особливості гітлерівського окупаційного режиму, на наслідки спроб відновлення української держави в окупованих німцями територіях: Українське державне правління на чолі з Я. Стецьком у м. Львові і Українську Національну Раду під проводом М. Величковського у м. Києві. Передбачається також дати відповідь на дискусійне питання, чи можна вважати “вояків УПА” учасниками боротьби з фашизмом. Опрацьовуючи останнє питання, слід охарактеризувати зміни, які відбулися у трудовому праві у зв’язку із введенням воєнного стану. Опираючись на Укази Президії Верховної Ради СРСР «Про режим робочого часу...», «Про мобілізацію...», з’ясуйте, які зміни стосувалися таких інститутів трудового права як робочий час і час відпочинку. Поясніть, зокрема зміни, що стосувалися майнових і немайнових прав громадян, термінів позовної давності прийняття спадщини, визнання особи безвісно відсутньою чи померлою тощо. Розкрийте зміни у сімейному праві, що посилювало охорону дитинства й материнства. Особливої уваги потребує аналіз змін, що відбувалися у сфері кримінального права (посилення кримінальної репресії, застосування колективних покарань, умовного засудження, відстрочки виконання вироку). Аналізуючи ці питання, зверніть увагу на зміни в процесуальному законодавстві: особливий порядок попереднього розслідування, розгляд справ воєнними трибуналами, а також підсудність, порядок розгляду справ та опротестування вироків військових трибуналів.
Додаткова література. 1. Білас І. Репресивно-каральна система в Українї (1917 - 1953). У 2-х книгах. - К., 1994. 2. Боффа Джузеппе. История Советского Союза т. 1. От революции до второй мировой войны. Ленин и Сталин. М., 1994. 3. Кара-Мурза С. Г. Советская цивилизация. От начала до Великой Победы. – Харьков, 2007. 4. Суровая драма народа: Ученые и публицисты о природе сталинизма. – М., 1989. 5. Украинская государственнось в ХХ веке: историко-политический аналих. – К., 1996.
Питання до самостійної роботи. Стисло законспектувати у зошитах до самостійної роботи відповіді на наступні питання. 1. Входження західно-українських земель до складу України. 2. Підсумки другої Світової війни. 3. Вклад України в перемогу над ворогом.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |