|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Екскурсія-огляд вікна (середня група)
Мета: познайомити дітей з джерелом світла у груповій кімнаті, його будовою. Хід заняття: Діти сидять півколом обличчям до вікон. Вихователь загадує загадки: "Багато сусідів увесь вік разом живуть, а ніколи один одного не бачать" (вікна в будинку), "Береги скляні, а межі дерев'яні" (вікно). Пропонує дитині підійти і показати вікно. — Скільки у нашій груповій кімнаті вікон? (Розглядають Якщо діти не називають, вихователь розповідає сама: скло, дерев'яна рама (або металопластик), підвіконня, кватирка, фрамуга. Викликає дітей і пропонує показати. — Для чого потрібне скло? — Через скло в кімнату проходить світло, сонячні промені, кімната стає світлою, веселою. Скло потрібно часто мити, щоб воно було чистим, блищало на сонці. — Для чого потрібне підвіконня? Чому воно так — Вікно можна відчиняти і зачиняти. Подивіться, що є Для закріплення нових слів вихователь використовує ігровий прийом. На гостини до дітей прийшов зайчик і скочив на підвіконня. — Куди скочив зайчик? Зайчик стукає у раму. — Куди потрібно постукати? Зайчик запитує у дітей, як називаються частини вікна. Наприкінці заняття вихователь читає вірш Л.Ніко-лаєнко "Вікна". Екскурсія-огляд електропраски (старший дошкільний вік) Мета: Познайомити дітей з електропраскою, її призначенням, принципом роботи. Хід заняття: Вихователь заздалегідь готує на столі 2 електропраски (велику і маленьку дорожну), одяг ляльчин (який перед цим діти прали разом з вихователем), підставку для електропраски. Загадує загадку. Показує велику електропраску, запитує, що це? Повторюють слово "електропраска". —Для чого потрібна електропраска? Що можна нею прасувати? Діти (або вихователь) пригадують вірш І.Кульсь-кої "Параска прасує". У Параски гарна праска, Попрасує все Параска: Сукні синії - лялькам, А нові хустинки - нам.
____________________ Алла Богуш, Наталія Гавриш _________________ — Сьогодні ми теж будемо прасувати ляльчин одяг. Але Запитує у дітей і показує: маленький корпус, пластмасова ручка, гладка нижня поверхня, шнур. — Що потрібно зробити, щоб праска стала гарячою? Показує маленьку дорожну праску. Розглядають її, вихователь викликає дитину і пропонує увімкнути праску, підготувати дошку, ляльчин одяг. Першу сукню вихователь прасує сама. Надалі викликає дітей прасувати хусточки, стрічки. Звертає увагу на те, що потрібно з праскою бути дуже обережними. Як тільки праска нагрілась, її треба вимкнути, потім прасувати. Брати праску тільки за ручку, прасувати швидкими рухами. Діти складають випрасувані речі. Екскурсія-огляд телефону (старший дошкільний вік) Мета: Познайомити дітей з телефонним апаратом, його призначенням і будовою. Хід заняття: 3 підгрупою дітей вихователь приходить до кабінету завідувача. Розсаджує їх так, щоб всім було видно апарат. Загадує загадку: Через поле і лісок Подається голосок, Він біжить по проводах, Скажеш тут, а чути там. (Телефон). Або: "Нічого не бачу, а все чую". Діти відгадують. Вихователь повідомляє мету заняття. — Діти, у кого вдома є телефон? Для чого потрібен телефон? У нашій країні є багато міст, сіл, у яких живуть люди. Деякі міста дуже далеко знаходяться від нашого. Щоб щось терміново передати знайомим або родичам, люди користуються телефоном. Телефон є в будинках, школах, лікарнях, дошкільних закладах. У нашому дошкіль- Методика ознайомлення дітей з довкіллям ному закладі також є телефон. Любов Федорівна телефонує до крамниці, замовляє іграшки, це значно швидше, ніж їхати трамваєм, тролейбусом. Телефон економить наш час. Розглядають будову телефонного апарата. — З чого складається телефон? З якого матеріалу зроблений? — Телефон пластмасовий. Він складається з корпусу (показує). Зверху є важіль і трубка зі шнуром. Трубка натискує на важіль (показує). Якщо трубка буде лежати неправильно, не натисне на важіль, телефон можуть вимкнути. Розглядають трубку. — Що вам нагадують кінці трубки? Правильно, — А якщо я поверну трубку ось так, що вона вам нагадує? Правильно, місток. Верхня частина трубки називається телефон (повторюють), нижня - мікрофон. У телефон ми чуємо, в мікрофон - говоримо. Подивіться, що ви бачите в нижній частині трубки? Правильно, дірочки. Всередині мікрофону є кругла пластинка (показує), називається вона мембрана. Діти, для чого потрібна ця пластинка? Що ви бачите на корпусі телефону? Диск з цифрами, диск з отворами. На диску написані цифри, вони потрібні, щоб набирати номер. Подивіться, як правильно потрібно набирати номер (набирає номер іншого дошкільного закладу, пропонує дитині поговорити). — Хто знає свій квартирний номер телефону? (Набирають, діти розмовляють з батьками). Є такі номери, які всі повинні знати і ви теж. Ці номери в усіх містах однакові. (Вихователь називає номери швидкої допомоги - 03, пожежної команди -01, міліції - 02. Запитує у дітей, чи знають вони, що це за номери). — Для того, щоб набрати номер, необхідно зняти Алла Вогуш, Наталія Гавриш Вихователь набирає номер, розмовляє, дає трубку дітям. Вихователь: діти, крім квартирних телефонів у ваших батьків є мобільні телефони (Показує). Коли ви виростите, підете до школи, ви теж зможете користуватися мобільним телефоном. Він дуже зручний, з будь-якого місця людина може зателефонувати додому, своїм друзям, на роботу. У кінці заняття вихователь читає вірш про телефон. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |