|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Доходність на фінансовому ринкуДоходність – це відносний показник, що показує, який відсоток приносить 1 гривня інвестованих коштів за певний період. У загальному вигляді показник доходності можна визначити як відношення одержаного результату до витрат, що сприяли отриманню даного результату. Доходність виражають у відсотках Доходність за період. Доходність за період – це доходність, яку інвестор одержить за певний період часу. Вона визначається за формулою: де: r – доходність за період; P – початково інвестовані кошти; Pn – сума, одержана через n років.
Доходність з розрахунку на рік. Він визначається як середнє геометричне, а саме: де: r – доходність в розрахунку на рік; n – число років.
Якщо складний відсоток нараховується m разів на рік, то доходність за рік визначається за формулою: Величина, яка отримується в круглих дужках правої частини рівняння– це доходність за один період нарахування складного періоду. Тому, щоб одержати доходність з розрахунку на рік, її множать на кількість періодів.
Якщо відсоток нараховується безперервно, то доходність в розрахунку на рік можна визначити за формулою: де: rn – доходність, виражена як відсоток, що нараховується безперервно.
До цього часу ми визначали показник доходності за операціями, які тривали більше року. Тому розрахунки здійснювались за формулами з використанням складного відсотку. Коли фінансова операція триває менше року, в розрахунках, як правило, оперують простим відсотком. Якщо бути більш точним, то більш суворим критерієм в цьому випадку виступає можливість на практиці інвестувати кошти з врахуванням складного відсотку Для короткострокових операцій доходність визначається на підставі формул (4.53) і (4.54) Для короткострокових цінних паперів також можна розрахувати ефективну доходність, тобто ефективний відсоток. Для цього можна скористатися наступною формулою (для прикладу візьмемо фінансовий рік, що дорівнює 360 дням). Або де: rеф – ефективна доходність в розрахунку на рік; t – період фінансової операції (час з моменту купівлі до продажу або погашення цінного паперу); r – простий відсоток в розрахунку на рік; rt – доходність за період t. Оскільки то формулу можна також представити наступним чином:
Номінальна відсоткова ставка – це відсоткова ставка без врахування інфляції. Реальна відсоткова ставка – це ставка, що скоригована на відсоток інфляції. Реальна ставка свідчить про приріст купівельної спроможності коштів інвестора. Взаємозв’язок між номінальною і реальною відсотковими ставками можна представити наступним чином: Або Вищенаведене рівняння називають рівнянням Фішера. Запишемо його в літерному позначенні: де: r – номінальна ставка відсотку; y – реальна ставка відсотку; i – темп інфляції. З рівняння (4.58) можна одержати реальну відсоткову ставку: Або Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |